Prečo náš 2,5 ročný syn vôbec nerozpráva?

Zodpovedané
9. apr 2019

Dobrý deň,

máme 2,5 ročného syna, ktorý vôbec nerozpráva. Nepovie mama, ani tata. Rozpráva len tou svojou rečou. Keď sa hrá a zavolám na neho, tak vôbec nereaguje. Bojím sa, či nebude autista.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčam Vám vyplniť si dotazník M-CHAT na tejto stránke a riadiť sa podľa výsledkov:

https://vyskum-autizmu.webnode.sk/news/skrining...

Je to skríningový dotazník na diagnostiku porúch autistického spektra - na Slovensku. Pri pozitívnom skríningu sa robí ďalšia diagnostika pod záštitou ACVA (Akademické centrum výskumu autizmu).

V prípade negativity je nutné neurologické a logopedické vyšetrenie, evidentne psychológa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas