Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

newyorkgirl
18. aug 2009

magdi, vacsinou sa babatkam lubi v sedacke, ale zalezi podla mna aj na tom ako casto sa vozite, my sme zvykli vsade ist s kocikom a peso, lebo sa radi prechadzame, no a malu sme nevozili casto a potom sa jej tam veru tiez nepacilo vobec, ked si zvykla, tak sme menili sedacku za vacsiu tu od tych 9kg, tak prve dva tyzdne revala v tej a potom uz pohodaaaaa 😀

magda29
18. aug 2009

Ahojte.

IVELL tak ja som dnes pri pc do 20.10 potom ide moj sem takze zajtra ze mozem byt dlhsie. Ved dnes davaju niaku komediu tak kuknem sama ☹ Mne sa inac tiez zda ako keby mi papala to mliecko co strieka a potom sa zacne nejak obsivat mavat rucickami a tak ju potom prelozim na druhy prsnik. Potom daj vediet ako pokracujete prajem ti aby ti pekne zacal papat a ta moja tiez 🙂

NEWYORGIRLautom sa niak moc nevozime ozaj len ked sa niekde potrebuje ist uz prvy krat ked sme ju do nej dali bola taka nesvoja aj zvratky ju trapili mozno aj preto. A ked sme sli do toho TESCA a Lauga tak to iste. Najprv buvala a potom za vzbudila kukadla velke otvorene a nie vobec v nej zaspat. Potom blynkala a ako som pisala bola nervozna zacala plakat dudku nechcela tak mi jej bolo luto vzala som ju na ruky no to som asi nemala robit ze? UZ som si aj vravela ci neni niaka nanic ta skrupinka lebo ta nasa tam je ako keby v takej miernej sedacej polohe a ked som sa pozerala ako druhym deticky tam sedkaju tak by som povedala ze boli tak skor v lahu. No neviem. Aj sme sa boli pozriet na sedacky ale to by sa nam asi nedalo nakliknut na spodnu kostru kocika. Ale ako si pisala tak tak vam tiez plakala a potom si zvykla no budeme ted skusat.

newyorkgirl
18. aug 2009

magdi, mne ked mala plakala tak tiez som ju vybrala co uz... tak sa vozte vozte, snad si zvykne 😀 my mame rodinu na vychode, takze cestujeme niekedy pol dna a musela si zvyknut len akurat z toho vajca byvala straaasne spotena teda

sivka
18. aug 2009

babulky, ja nestiham, cely den sme boli prec, len aby ste vedeli, ze na vas myslim a prajem vam krasne letne dnicky 😵 😵 😵

minkak
18. aug 2009

Ahojte babulky 🙂
tu je najeky uuutlm,kde ste vsetky?

Magdi Verde je na nam.sv. Anny 😉 oproti slov.sporitelni 😉
a na skrupinku si este zvykne,ved mate este len 6 tyzdnov😉
este mate cas,len pekne opatrne😉

Ivell tak to si Ty prespala Vase vyrocie 😅 no teda 😅 my mame vo stvrtok 😵 och ,ale to letiiiiii 😵

adka teeeeda je to mozne???occch to mi je luto ☹ tak drzkam palceky nech ste rychlo fit!!!
nebojkaj o rok si to vynahradite 😉 ja sa uz tiez tesim na rok sa budem moct viac vyblaznit 🙂 a este aj s babulkami-to bude srandy 😎 😵

sivka a kde ste boli? 😎 aj Vam krasne letne dnicky-pekne si uzivajte 😎

matka no tak to ano500 poloziek-tak pekne nieco povyberaj a popridavaj 🙂

newyorkgirl
18. aug 2009

minkak ja som tu ale ty uz mas buuuvat idem pomaly aj ja 🙂

amatula
19. aug 2009

cafte

teda este ze sa tu moc nepise..stiham aj citat 😀
ja dnes varim upracem a ideme sa kupkat do Brodu 😵
vyrocie 😵 teda teda..minkak a kolké??ked tak pises ze to letíííííí 🙂 my budeme mat coskoro desiate 😵 a siedme svadby...takmer v ten isty den 🙂
Matka aj my sme vcera dali konecne fotky von z fotaka ale ta tromfnem,......my sme mali 653 poloziek 😀 😅 😅
papa

petal
19. aug 2009

Ahojte. Chcela by som sa spytat, som z BN a chcela by som ist niekde s detmi na vylet do Tn. Dost casto tu hovorite o ostrove, su tam nejake ihriska alebo nieco, co by zaujimalo 2 rocne dieta. Da sa tam aj niekde najest, este som tam nebola. A tie Breziny, to je nejaky park alebo les, da sa tam ist aj s kocikom. Dik

amatula
19. aug 2009

ahoj na ostrove je vela zabavy pre deti 😉hojdacky,smiklavky,piesok,motokary....z oboch stran hradze a da sa tam aj napapat a breznu prajdes takmer celu ns kocikom.....tam je tiez detske ihrisko

martinano
autor
19. aug 2009

ahojte kocenky nesztiham,ale dnes napravim a pridem pokukat co je nove
pink ako ozvi sa

siska_br
19. aug 2009

ahojte babulky

my sme tiez trosku chorucki, nejaku letnu virozu vraj samik chytil, tepltotka, srajda, trosicku sopliky, kaslik, dnes ma konecne uz len 37,1 tak sa tesim, ze je lepsie. vcera v kake som mu objavila aj take krvave vlasocky, volala som dokimu cela vyplasena, tak mi povedal, ze moze byt, ze ta virozu mu udrela aj na crievka a poskodila trosku sliznicu, ze sa nemam bat, ale treba sledovat, tak sledujem hofienka 😀 , aj ciku ma teraz taku tmavsiu, uz skoro som sa chcela aj zlaknut, ale si myslim, ze to bude tym mnozstvom mrkivcky, co do malickeho ladujem kvoli tej hnacke...takze tolko kompletna lekarska sprava o nas 😀

jaaaj, a dnes mi malicky prvykrat spapal skoro celu velku 190 g hipp-ku 😵 😵 😵 doteraz mal rekord asi 100 ml. normalne sa vytesujem z toho, vcera z nej spapal sotva 5 lyziciek - ani som do neho viac nepchala ked nechcel, a dnes otvaral usta ako vrata 🙂 takze sa velmi tesim, ze mu je uz lepsie

magdi -aj my sme mali cestovatelsku krizu, samko mal asi 2 mesiace, vo vajku v aute revaaaaaal, kym nezaspal neutisil sa, trvalo to asi 2-3 tyzdne a preslo to, napodobne mi asi v 4 mesiacoch bojkotoval kocik. mava take zvlastne obdobia...zatial vzdy presli 🙂 ja ho ale zo sedacky ked place nevyberam, deticky su opice, maju strasne vela rozumceku a dooooobre si pamataju, radsej zastaneme a vyberieme ho von z auta, poprechadzame, maly sa upokoji a frcime dalej

miroslava72
19. aug 2009

Jaaj 😢 Siska,tak sa rychlo uzdravte 🙂
To je dobre ze uz papa,vcera mu este asi nechutilo,ked je chory. Uz to bude len lepsie 😀 😀
Drzte sa.

Inac Meli tiez trosku soplila,no uz je lepsie...asi dalsie zuby...alebo tiez viroza.Nebola som u mudr.

Petal,presne tak,po Brezine (je to lesopark) sa da prejst vsade s kocikom a pekne po asfaltke vyjdes aj autom az k hotelu a ihrisku.

Amatula,tak to bude okruhle vyrocie...treba patricne oslavit... 😵 😵 😵
Sibalov niekam na sluzbu a vy len pekne s muzikom romantikus 😀

ivella
19. aug 2009

ahooojte,vidim ze sme vsetky nejake ulietane,nevadi,ked vonku nebude pekne,popiseme viacej.mna boli od rana hlava,mlieko nikde,no na nervy 😠
siska,vak sa nam uz luuuubi 🙂 🙂
tiez by som sa zlakla krvicky,tak dufam ze budete coskoro ok 😉
sivka bola si v mc?

mucilienka
19. aug 2009

ivella,

ja tu nechcem radit, alebo co.. ale kojila som malu 27 mesiacov.. takze cosi uz aj o mliecnych krizach viem.. nesmies sa na to sustredit - lebo mliecko sa tvori predovsetkym v hlave.. je to tak do slova a do pismena... musis si povedat, ze maly si vytiahne tolko kolko potrebuje, musis byt v pohode, castejsie radsej prikladat a ono to pojde same... inak velmi dobra vec na mliecko su tabletky MORE MILK PLUS, maju ich aj v eugenike, cisto prirodne... tak vyskusaj.. hlavne je byt v pohode... 😉

ivella
19. aug 2009

muci,no som zvyknuta od starsieho ze bolo vsetko bez problemov,mohla by som nakrmit aj susedine deti..pocitala som ze to teraz bude take iste,,,no pride mi ze to uz dlho trva,,,kde je eugenika,nic mi to nehovori

amatula
19. aug 2009

no ja nechcem do toho kecat 😀 ale ja som teda v pohode nebola sedem mesiacov od porodu a keby chcem kojim este teraz....mlieko mám furt...tak to aasi nebude o pohodicke 😉

minkak
19. aug 2009

ahojte 😵
amatula tak Vy skoro v ten isty a my presne v ten isty den mame aj aj 😅 som sa ukratila o jednu kyticu 😅
mame 9 vyrocie co sme spolu a 4 ako manzelia 😵
takze vas caka pekne okruhle 🙂 no nas o rok.....neveriiiiiim 😅
tak sa pekne vykupkajte 🙂

Siska drzkajte sa,skore uzdravenie uz ked tak pekne papa,uz bude snad len lepsie 🙂
inak ten moc moze mat aj z liekov 😉

Mirka tak drzkam palceky nech su to len tie zubky!

ivell hlava--ooochhh 😖 tak co sa da len pekne oddychuj 😉

amatula
19. aug 2009

no vidis.....ja aj tak nedostavam kytice..tak co uz 😒 😀 😵 veru veru ani ja neverím...tolko rokov zmarenych 😀 😀 😝 😅 ale nie 😀
no idem sa chystat na to kupko....dufam ze tam nebude vela ludí

minkak
19. aug 2009

nieeee,no teda,treba mangelika nakopnut 😀
no veru.... 😀 ale fakt to leti,ze?
no chod sa chystat,pekne si to uzite 🙂 snad nebude vela ludi,takto cez tyzden 😉

miroslava72
19. aug 2009

Iwell a neskusala si sa popytat Anag...ona tu na MK fakt dobre radila kockam alebo poradkyna v MC.
Ved pokial ti maly neplace od hladu,zrejme mu staci.

No mne nastastie kojenie slo i ked mliecko sa tvorilo akurat,co mala potrebovala a este stale je tam cosi pre nu a cucka rano a vecer,no pri synovi ho bolo viac,tiez mi striekalo na vsetky strany a nestacilo sa minut,co ho bolo tolko a kvoli zapalom som nakoniec kojila len 2 mesiace.

adkag
19. aug 2009

ahojte,
Ivella, ja som mala tiez problem s Natalkou s kojenim,Kubka som kojila 15 mesiacov,absolutne bez problemov od prveho prilozenia az po odstavenie,este aj to sme zvladli uplne v pohode a to som sa bala ze bude problem,kedze Kubko bol dost zavislak na ciciku 🙂 . s Natali to bol velky problem,prve tri mesiace vela plakala a aj ked papala,tak sa odtlacala,plakala strasne,pred jedlom,pocas neho aj po jedle. x krat som muzovi vravela,ze asi pojde na UM, lebo sak takto stresovat aj seba aj ju nema vyznam. mala som z toho zly pocit,ze nechce moje mliecko, mala nepriberala, doktorka mi radila skusit prikrmit,ale ja som nechcela,lebo som vedela ze to by bol s kojenim koniec. nakoniec som bola za laktacnou poradkynou v MC a ta poradila,aby som sa ukludnila,bola som dost vystresovana z 2 malych deti, Kubko si zvykal na noveho clena rodiny, mala dost plakavala,takze stres jak vysity, kupila som si caj na kojenie, snazila som sa nebrat si prilis k srdcu ked som nieco nestihala, ked drobci aj chvilku poplakali. a upravilo sa to,natali sice zavislak na ciciku nie je,zje len co musi aj to len ked ju nic nerozptyluje,ale zacala pekne priberat a co je dolezite ze uz pri papani neplace. este som rozmyslala ze mozno plakavala preto,ze mala reflux, casto grckala po jedle,tak ci ju to netrapilo.
tak skus na to nemysliet,ked nechce papat a vyslovene neplace od hladu, tak mu na silu nedavaj,ked bude hladny sa ozve. hlavne sa nad tym nestresuj a netrap. skus ist za tou laktacnou do MC,mne dobre poradila. pripadne si kup nejake tie tabletky na zvysenie mnozstva mliecka. eugenika je za csob a maju tam vselijake taketo tabletky, oleje na aromaterapiu a podobne. dost ludi si ich chvali.

my budeme mat 4.vyrocie svadby presne v den Kubkovych narodenin 🙂 . najprv sme boli radi ze to tak super vyslo ale akosi furt sa sustredime len na Kubkove narodky a na vyrocie zabudame. a den zoznamenia, resp. zacatia chodenia od svadby neoslavujeme.

muci ako sa mavas? ty uz 35tt? to teda riadne letiiiiii

ivella
19. aug 2009

adka,akoby som citala seba...aj ja 15mesiacov..aj zbytok to iste...no viem ze je hladny a to ma se... najviac

adkag
19. aug 2009

Ivella,ako pribera Tobiasko? skus ist za tou laktacnou,mozno to chce zmenu polohy,mne vtedy radila aj inu polohu pri kojeni,ale to Natali este viac rozculilo,tak sme nakoniec ostali pri klasickej.ale kamoskam zmena polohy pomohla. za to nic nedas,ked sa pojdes s nou poradit. a cestou sa mozes zastavit aj v tej eugenike 😉

mucilienka
19. aug 2009

kocky, vsak vravim, ze je to o tom byt v pohode.. no a ked to nepojde, nejde o zivot..ved od hladu nepomru, urcite maju silny pud sebazachovy... 😉

adka, no mavame sa "uzasne".. 😅 vsak vies ake to hlavne teraz ku koncu.. stale sme KP a v noci mame v bruchu disko.. takze sa moc nevyspim.. cez den zasa okolo malej, ale drzime sa, tak som rada.. uz aj keby sa male narodilo, tak sme v pohode, ci nie? 😕

siska_br
19. aug 2009

ivell - ja si tiez myslim - ked si nevies pomoct sama - nechaj si pomoct od inych 😉 naco sa mate obaja takto trapit? super, ze sa vam vo vaku paci. mohlo by to pomoct aj malickeho upokojjit, ukludnit, aspon u nas to stale zaberalo. cusal pri mne ako pena

ja som tiez ukratena o jednu kyticku, minkak, vyrocie svadby mame na den mamiciek 🙂 ale no zase taky krasny datumik, ze? ale u nas sa teiz akosi vyrocia neoslavuju, muzik na to moc nie je, tak som sa s tym uz asi zmierila, pripomenieme si ale bukrety uz necakam. vzdy si poviem, ze teda hlavne je, ze nam to krasne funguje vo vsednych dnoch, tak teda za to aj tie sviatocne obetujem

tie tabletky more milk sice nepoznam, ale eugeniku poznam, ta pani je tam velmi mila a dost sa vyzna v prirodnej kozmetike a pod. zalezitostiach, ja tam velmi lubim chodit a sem-tam aj nakupit 😵

mirka - aj ja som si myslela, ze mu idu zubky, ale uz na treti teplotkovy den sme radsej zasli k dokimu...ja som taka bojo-mama - radsej zajdem raz zbytocne ako cosi zanedbat...

muci - ze 27 mesiacov kojit - to je supeeeer. ja planujem este aspon do samkovych 18-tich mesiacov a potom sa uvidi. dufam, ze sa podari. ani u nas to zo zaciatku nebolo bez problemov - teda dost na maslu to bolo, lepsie povedane 😝 chvalabohu, teraz mliecko slape

amatula - uziteeeeee si to na kupkuuuu, joooj, hned by som sla tiez 😵

miroslava72
19. aug 2009

siska,nie si bojo...ja by som tiez sla k dr.keby mala teplotu.

mucilienka
19. aug 2009

siska, urcite sa podari.. ta pani z MC sa vola Hromadova.. ona ma tri dcerky, fakt vie poradit, da sa aj cez telefon - normalne zavolat do MC a vypytat si ju telefonu.. mne velmi pomohla, mne sa robili stale zapaly prsnikov z prebytku mlieka, tak som sa naucila tiez pocuvat svoje "ciciky" a potom uz bolo lepsie... 😉

ivel, eugenika je za CSOB, a maju aj taky etericky olej, vola sa MOIRA - to je na masaz prsnikov, aby sa lepsie tvorilo mlecko, proti zapalom a tak.. treba vyskusat .. stoji to okolo cca 6 eur

siska_br
19. aug 2009

len poznamocka 🙂 - ta pani z MC sa vola Hromnikova, ak by si telefonovala 🙂

mucilienka
19. aug 2009

siska, dikes za opravu... uz som jej dlho nevolala 😉

pink_lady
19. aug 2009

Ahojte, tak mam Oliverka, vazi 2670g a meria 49 cm. Podrobnosti neskor.