Dlhé vlasy

labelo
1. júl 2014

mám dlhšie vlasy tak skoro do polky chrbta ,stale ich nosim v cupe, rozpustené ich neznesiem neviem prečo,ale stale ich cpem za uši, neznasam, ked mi to visi okolo tváre 😀 tak ani neviem prečo ich chcem mat dlhe, rozmyslam,že si ich dam skrátit až po plecia,ale nemam odvahu 🙂 bojim sa,že budem lutovat,dala ste si niektora tak radikálne skrátit???a olutovali ste? ja si zase z jednej stranky myslim,že by mohla byt lepšia udržba takých kratších vlasov 😀

mimla
1. júl 2014

Áno, ja som si svojho času dala. A zistila som, že najmenej práce bolo s tým copom. Začešeš, dáš gumičku a máš. Potom som sa dala ostrihať a prvý deň super, druhý deň horšie, tretí deň zlo. Navyše som bola zvyknutá, že všetky vlasy idú do gumičky a zrazu mi tam voľačo z tej gumičky vyliezalo, niečo nedočiahlo.
Tiež niekedy premýšľam, čo s tým. Zatiaľ nechávam dorastať. Mám momentálene dlhé rovné vlasy, skoro stále v cope. Tiež ma to občas nudí, ale ždy si spomeniem, ako som penila každé ráno po tom ostrihaní.

lyzzy
1. júl 2014

@labelo ...no ako keby si pisala o mne.Dlhe kucerave vlasy az po pas.V 6. mesiaci tehotenstva som sa nastvala a ostrihala som sa sama.A nelutujem.Odvtedy mam vlasy po plecia a som spokojna.A mna prave to,ze mi vyliezaju z gumicky bavi 😀

m.i.r.i
1. júl 2014

joooj..doverne zname..ja s tymto bojujem dokolecka dokola...teraz mam uz zas skoro po pas a prave uz hladam co s nimi...neznasam rozpustene vlasy, mne to stale zavadzia, neviem sa ani obliect, v zime davat sal, v lete sa mi to poti na krku, vsade same vlasy...tiez to davam stale do copa, skor uz do drdolu hore, lebo uz aj cop mi zavadzia🙂 a ked susim alebo mam obcas rozpustene, tak len za usi, nemozem zniest nic v tvari...
Ked som mala po porode vlasy po pas a zacali mi neuveritelne padat, tak som uz vedela, ze nieco s tym musim robit..aby som nemala sok ostrihat tak vela, tak som to robila postupne...sama som si najprv strihala po 4-5cm , o tyzden-dva zas o kusok a tak...a potom som sa dala ostrihat na boba...nie uplne na kratko, ale tak vpredu to bolo asi tak 10 cm pod usi...velky sok samozrejme...ale vtedy pomohlo.,
Kazdopadne- skusenosti moje --- zalezi ake mas vlasy...ja mam take ze ani vlnite ani rovne..teda ak mam nejaky uces, tak to sa musim riadne starat...fukat, zehlit...inak ide kazdy vlas do inej strany...a to ja teda na toto nemam ani chut ani cas...ja si rada umyjem vlasy, zopnem do copa a je to..ziadne fukanie, zehlenie, gelovanie, tupirovanie a neviem co...preto akokolvek ma kratsie ucesy lakaju, vynimocne idem do niecoho co je kratsie ako po plecia, kedy bez sponiek zopnem vlasy do copa...teraz si chcem dat len skratit a prestrihat...mne sa velmi pacia aj tie ucesy na dlhych vlasoch, ked je to pekne na postupne, krasne to vyzera, ale tak zas tupirovat a fukat?? a vlasy v tvari? vzdy to skonci tak, ze si dam spravit uces a po prvom umyti uz len zopinam do copa🙂 Takze moja rada je --- ak ti vadia rozpustene a kratke by sa ti tazko udrziavali, tak vsadit na uces polodlhych takych ze sa da krasne spravit cop...lebo vtedy mas na hlave volnejsie, lahsie sa ti umyvaju, ale vzdy ich pekne zopnes a mas mensi cop, vlasy si aj oddychnu...

skvele
1. júl 2014

Ja to tak zvyknem robit, necham narast dlhe,potom prudko skratim.A hrozne my to potom lezie na nervy,ze ich nemozem dat do gumicky. Ale vzdy to tak robim,naposledy som aj na nich zarobila,predala som cop. Tesim sa,ked tam pojdem znovu.

helsinka
1. júl 2014

Ja som išla z dlhých vlasov úplne nakrátko. Bolo to už dávno, ale odvtedy mám krátke a iné mať nebudem 😀 Samozrejme som si prešla rôznymi štádiami, nechávala som si narásť, dostala som sa max po plecia, ale ja mám hrozne jemné vlasy a tak najlepšie pre mňa sú krátke 🙂 🙂 🙂 🙂

macamac
1. júl 2014

@skvele akú dĺžku si predala? a za koľko?

skvele
2. júl 2014

@macamac musi byt aspon 40cm peknych vlasov,takze mi odstrihli aj okolo 50cm.Ja som mala uz neviem ci 40 alebo 45cm a dostala som pred troma rokmi 89 eur. Este raz to chcem vyskusat, len to trva dost dlho kym to narastie,este sa mi aj konceky dost lamu.

katie555
2. júl 2014

ja som tak urobila v aprili ...mala som 10 rokov vlasy takmer po pas (vzdy len zastrihovane ) Dala som sa ostrihat po plecia tak aby sa dali dat do copu (koli praci) a nelutujem..omnoho lahsia uprava , teraz aj viac sportujem tak umyvam kazdy den ...a neviem si vynachvalit

kikushka2386
2. júl 2014

@labelo uuuplne podobne ako u mna.vlasy mam po pas.stale si podstrihavam.u mna je problem mat aj v spanku rozpustene vlasy.este v zime ok ale v lete nehrozi.iba v cope.inak ja rada nosim sem tam cez den rozpustene vlasy mojmu sa to velmi paci ale ze by som mala mat pri upratovani rozpustene to nie.a druhy problem ze mojmu by to veeelmi vadilo ak by som velmi skratila...

ichbinich
2. júl 2014

@labelo:
Ja mam vlasy po pas a nelutujem. Lutujem jedine toho, ze som si ich nechavala strihat postupne a teraz mi to vytrca z ucesov 😉 😀
Ale suhlasim s vacsinou, ak ostrihat, tak dlzku si nechaj urcite taku, aby sa ti to dalo dat do gumicky. Budes mat rychle riesenie na bad hair days 😉
U mna je to to iste, vyzeral uces dobre asi pol hodinu po spraveni kadernickou. Mam jemne vlasy, potom vsetko padlo a s bobom som vyzerala ako zmoknuty pudlik. To si dam fakt radsej cop 😉

Alebo skus pohladat ucesy pre dlhe vlasy, kup si nejake "hracky" do vlasov a nauc sa robit trochu viac ako cop.
Ja nosievam casto zapleteny vrkoc, lebo to je moj "nocny uces", a casto ho mam aj cez den. Potom si robim rope braid, niekedy si ho obmotam a vypnem a mam rose bun, potom easy wrap bun, do toho nejaku "ceruzku", teda hair stick alebo aj dvojzubu "vidlicku". Niekedy si spravim francuzsky vrkoc, niekedy iba cop, niekedy banded ponytail: cop, ktory ma potom kazdym asi 5cm este gumicku, to sa vyhram s farebnymi gumickami pasujucimi ku tricku 😉 Alebo takeho zamotaneho "slimaka" pripnuteho malymi sponkami, tiez farebne doladenymi ku tricku 😉 Uz mam celkom velku ziebrku kadejakych hraciek do vlasov 😅
Je toho vela. Tie anglicke nazvy mam z longhaircommunity, v inom jazyku ich neviem 😅 Ale na youtube je kopec videi s navodmi. Staci si nieco vybrat, skusit sa naucit a potom to ide vlastne samo.

moonlightflower
2. júl 2014

Tiež som mala také dlhé a tiež som ich strihla asi po lopatky...mala som nejaký blok, že ostrihám také dlhé vlasy, ale dorástli a strihla som ich zas. Nemám nervy ich nosiť rozpustené, sú hrozne neposlušné a do 5 min vyzerajú, ako keby som ich takmer nečesala, takže či mám v cope alebo drdole o 10 cm viac, alebo menej nehrá takú úlohu...pozri si nejaký strih k svojej tvári. teraz som sa dala do postupna a je to fajn, vlasy nie sú také ťažké a spľasnuté a tiež ma baví, keď pár pramienkov z copu vypadne, ale dá sa to ostrihať aj tak, aby nepadali. nie je to až taká veľká zmena, neboj sa toho 🙂

labelo
autor
17. júl 2014

tak už som ostrihana po plecia a som nadšená 😵 divim sa,že so to neostrihala skor 😀 mam lahku hlavu a super uces

m.i.r.i
17. júl 2014

@labelo aj ja som sa dnes dala...tiez uz som mala riadne dlhe..2 roky som vobec nestrihala...a tiez parada...

ivetoy
29. júl 2014

Ja som mala po pas a mam ich huste ako kon a tiez ii h nikdynenosim rozpustenee,lebo ja vyzearm ako bratranec it,vsade vlasy. A nedavno som i h zsekla po ramena a obec nelutujem,a uz teraz ich mam opat v polovici hrbata.Neni co lutovat vex vlasy rastu stale a tie moje obvzlast,,,,bunicia.. cop zom predala do salon za15eur 😀