Dlhosrstá verzus krátkosrstá čivava

scarletka34
9. nov 2020

Možno to sem nepatrí ale aj tak 😃 Neviem sa rozhodnúť či kúpiť čivavu dlhosrstu alebo krátkosrstu. Ty čo máte čivavu poraďte... 😊🙏 Ďakujem

zlostitko
9. nov 2020

@scarletka34 myslim ze je to o vkuse a preferenciach. Mam dve kratkosrste, a dlhosrste sa mi nikdy nepacili. Plznu velmi, jeden je ostrihany, druheho strihat nechcem ale cesem ho kazdy den. Neviem ako je to s plznutim u dlhosrstych. Za mna osobne kratko 🤷‍♀️

scarletka34
autor
9. nov 2020

@zlostitko ved to, že som počula že kratkosrste plznu viac, dlhosrste menej. Nemam s civavkami skúsenosť preto táto diskusia, ale tiez sa zatiaľ prikláňam skôr kratkosrstej no mam dilemu 😃🙈

yna1
9. nov 2020

to mas jedno, plzne aj jedna aj druha 🙂 Kamosky maju a to je uplne jedno 😉

scarletka34
autor
9. nov 2020

@yna1 Ďakujem tak už len sa rozhodnúť 😊

michalka4193
9. nov 2020

My máme krátkosrstu inú sme nechceli a je to naša najlepšia investícia a náš naj clen rodiny maznáčik nas

lucik106
9. nov 2020

Prečo konkrétne čivava? Máme yorka, bez podsady, neplzne, povaha super. Moje tretie dieťa, pre moje baby ich miláčik, hádam aj mňa by vymenili za neho.😊 Nedáme za nič.

miadi
10. nov 2020

Mne sa zda ze tea cup mini poodle neplzne

moonlight1210
10. nov 2020

@scarletka34 mame kratkosrste mini civavy fenky (viem, ze to chovatelia neuznavaju, ale naozaj su kusok vacsia polovica z beznej civavy). 2x do roka cca 2 mesiace plznu (jar, jesen). Vzdy okolo obdobia harania. Pred nim naberu srst, maju ju uzasnu, hladucku, riadne hustu, dokonalu (asi nieco v zmysle “pozri na mna, som dobre stavana, skvele vyzerajuca, vhodna partnerka”, keby bol nejaky psi zaujemca - co nie je, lebo tie 2-3 tyzdne ich ani von nepustim).
Vtedy su ako makkucke vankusiky.
A potom zacnu plznut, ale ze riadne plznut. Denne ich rano aj vecer vyciesam na balkone, vysavam dom, aj tak su chlpy vsade. Celu tu paradu otrasu a su zas normalne ako vzdy.
A potom je zas pokoj, nepustaju takmer vobec ziadne chlpy. Do dalsieho harania.

scarletka34
autor
10. nov 2020

@lucik106 ja yorka mam ma 12,5 roka a toto plemeno by som už nechcela

zlostitko
10. nov 2020

Sorry, ale yorka nikdy.

scarletka34
autor
10. nov 2020

@zlostitko tiež som toho názoru raz stačilo

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viikkki
10. nov 2020

Za mňa krátkosrsta 😁

scarletka34
autor
11. nov 2020

@ahoj0 ved skúste záleží aj ci chcete s PP ja mam bez a jak som už povedala už by som yorka nechcela Nikdy

andri7
11. nov 2020

Syn má krátkosrstého psíka čivavu, ja dlhosrstú slečnu. Myslím, že pĺzne viac synov krátkosrstý. Má celkom pokojnú povahu a je veľmi rozumný, ale keď sa zľakne, alebo sa niečoho bojí, doslova z neho vystreľujú chlpy.
Moja dlhosrstá pĺzne, ale ak ich oboch porovnám, o mnoho menej. Háranie sa jej netýka, je kastrovaná, ale srsť má ako zajačik.

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
scarletka34
autor
11. nov 2020

@andri7 ak môžte pošlite foto 😊

yollanda
11. nov 2020

Za mna... ani jedna

scarletka34
autor
11. nov 2020

@ahoj0 tak keď bol mladý bol super ak nerátam stým ze je väčší 5kg keď mal cca 8 rok tak začal mal žalúdočné problémi musím mu kupovať hypoalergene granule lebo s inych vracia. To by mi nevadilo ako to ze začal smrdiet a to je vykastrovany kupem ho každý týždeň špeciálnym šampónom po 3 dňoch začne pachnut jeho pelech a potom aj on už som s toho zúfalá. Neviem ako to majú PP psy keď sú dlhovlasaty a nesmú sa často kúpať. A teraz ma 12,5 rok a zas ma problém s očami ale to je už normálne vekom

lucik106
11. nov 2020

@scarletka34 u Teba prečo nie york, nesedí Ti povaha? Lebo mám znamych, čo maju yorkov, jedny vravia, že by ich nedali za nič na svete, iní, že radšej iné plemeno

scarletka34
autor
11. nov 2020

@lucik106 už som písala vyššie prečo nie

lucik106
11. nov 2020

@scarletka34 jaj hups, teraz som prečítala, tak náš má 3 roky a zatiaľ sme sa z niečím takým nestretli. Zas kamoška má yorka prúseráka, že už mal snáď všetky problémy psieho sveta, ešte aj anafylakticky sok po ustipnuti

scarletka34
autor
11. nov 2020

@lucik106 tak 3 roky to je ešte mladý to bol aj náš ešte ok ale nič mi tak nevadí ako to ze na co si ľahne všetko po ňom smrdí a nechápem prečo. Kupem ho každý týždeň a po 3 dňoch co ho okupem smrdí mu pelech ako stuchnuté ponožky ale psa začnem cítiť až po týždni zaujímavé neviem ci to je tým ze ma už zachviľu 13 rok

andri7
12. nov 2020

@scarletka34 prepáč, čítam Tvoju reakciu až teraz.
Moju Lily posielam, ale Edieho budem mať až večer 😉

zlostitko
12. nov 2020

...moj kratkosrsty 🥰 sorry za moju nohu 😂

scarletka34
autor
13. nov 2020

@zlostitko krásny sú obaja, ale tvoj je pekná gulicka vykrmena 😊🥰

andri7
14. nov 2020

@scarletka34 Konečne som odfotila aj psíka. Moje cool legíny treba ignorovať. 😂😂