Dokáže láska zmeniť človeka?

1. nov 2021

Zaujima ma vas nazor a sice ci ste nieco podobne zazili. Ide o mojho brata. V skratke doma sa aj predtym a vlastne doteraz aj ked uz spolu nezijeme ale pride len na navstevu k rodicom tak sa spraval dost arogantne povysenecky a drzo. Taky nadradeny a ze on nic nemusi druhi sa predsa postaraju. Ako si nasiel frajerku zmena o 360 stupnov zo dna na den. Pocuva ju na slovo co si ona zamanie to ma co ona zaveli to spravi. Nielen pre nu ale aj celu rodinu. Pre nasu rodinu nie je ochotny takmer nikdy ani nebol povie vzdy ze nema na to cas alebo chut. Myslite si ze dokaze takto laska zmenit cloveka alebo je to len pretvarka? S priatelkou su spolu nieco vyse roka ale zije kazdy sam zatial. Podla toho co mi ona o nom povedala je to uzasny chlap vzdy ochotny a ked som jej povedala aky bol doma aj predtym neverila mi ze urcite si vymyslam. Nuz

oktoberka
1. nov 2021

Poznám to. Presne takto je to u nás.
Naša rodina nič. Pre druhú by bol ochotný všetko.

hipuska
1. nov 2021

Nie. Po čase sa aj k nim začne správať ako ku svojim rodičom.

fleur1111
1. nov 2021

Maska spadne, keď začnú spolu žiť.

panelacikova
1. nov 2021

snáď zmena o 180 stupňov.... alebo deficit matematiky. a k otázke: áno, láska môže zmeniť človeka. ale iba ak on sám tak chce. jedna vec je láska, druhá pobláznenie. ak ide u brata o pobláznenie, vráti sa postupne k svojmu predchádzajúcemu správaniu. ak ide o skutočnú lásku, začne si viac vážiť aj iných okolo seba popri tom, ako si bude vážiť svoju partnerku.

autor
1. nov 2021

@oktoberka a je to dlhodobo alebo len zo zaciatku pretvarka? Mne to je velmi luto kedze rodicov si brat nevazil nepomohol nikdy aj ked nieco sam chcel cakal ze to spravia pre neho hned ked nie robil prieky a teraz ked vidim ako sa sprava k druhej strane no je mi smutno celkom z toho. Ze doma ako cudzi clovek ked pride len zjest co je navarene a pri cudzich ludoch prakticky lebo zobrati nie su takze nie su mu rodina sa sprava akoby bol on jej rodicov syn. Ja to nechapem. To naozaj dokaze zena tak poblaznit chlapa?

autor
1. nov 2021

@panelacikova ziadny deficit neznasam tieto poucky schvalne som to napisala tak lebo to je obrovska zmena naozaj uplne iny clovek. Preto som napisala aj u nas sa tak hovori ze nie o 180 ale zmena o 360 co znamena naozaj velka zmena. Chapeme?

autor
1. nov 2021

@fleur1111 neviem ci k tomu pride kazdy ma svoj byt a pri otazke spolocneho zitia povedali ze takto im to vyhovuje

autor
1. nov 2021

Mne pride napriklad zvlastne aj to ze jeho priatelka to spravanie akosi nevidi. Mam pocit ze vobec nevnima ako sa sprava k nam. Boli aj v lete napr situacie ze sme u nas grilovali a nieco sa mu nepacilo tak ako to zvykol aj predtym nahucal na mna k rodicom tiez drzo ako velky pan sveta a ona len hlupucko sedela a pozerala a usmievkala sa este k tomu. Nerozumiem mne by uz asi blikala kontrolka na jej mieste

oktoberka
1. nov 2021

Dlhodobo. Ale viem,že v manželstve sa tvári,aký šťastný je,no a potom z času,na čas sa príde vyplakať domov.
My zmäkneme. Povzbudivé. A na druhý deň. To už nie je pravda.
A druhá vec,čo to za dievča,keď vidí,čo robí svojej rodine a tvári sa ok. Dokonca je hrdá,že sa k nej správa inak.
Čiže,.....

dskjhfdlkdjhl
1. nov 2021

Ak sa cokolvek otoci o 360 stupnov, tak sa vrati presne tam, kde bolo na zaciatku-takze o ziadnu zmenu sa nejedna-to len k tej obrovskej zmene😉
A k otazke-dockaj casu a uvidis.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivkazba
1. nov 2021

360 stupňov sa u vás hovorí bežne? Nebuď trápna, že u vás sa za veľkú zmenu považuje otočenie o 360 stupňov, keď to vlastne nie je žiadna zmena. 360 stupňov je že sa vráti na pôvodné miesto. 180 stupňov je že sa zmení úplne na opak. Nemáš rada poučky, pretože nemáš rada ak niekto poukazuje na tvoju hlúpu chybu. Ktovie tým pádom, ako je to s tým bratom.

autor
1. nov 2021

@dskjhfdlkdjhl okej vsak nejde tu o stupne u nas sa tak hovorilo akoby otocil dva x ale nie nazad ale tak je to blbost naozaj to nic nemeni na veci ale ok beriem 🙂 noo ved uvidime sama som zvedava

fleur1111
1. nov 2021

Len málokedy sa človek dokáže takto zmeniť, sú spolu krátko, ešte čerstvo zaľúbeni, tento prvotný osial raz opadne. Vôbec by som sa na tvojom mieste nezatazovala jeho správaním, nech si zije ako chce a keď si chce každý žiť po svojom, bez toho druheho, zrejme sú len poblazneni a ich vzťah aj tak nebude mat dlhu životnosť. No veď takéto typy mužov potrebuju hlupucke chuderky, ktorým nikdy neblikne ta povestná kontrolka, pretože normálna žena by s nimi nevydržala (prepáč).

jana_eyre_2
1. nov 2021

Autorka najprv k tvojmu bratovi - ľudia sa vedia zmeniť.. zmeniť zážitkami, novými ľuďmi, fackou od života, vekom.. sama som to zažila, nie je to nič nemožné.. dôležité však je, aj zamyslieť sa prečo sa choval nadradene.. sám od seba človek nadradeny nevyrastie.. keď sa spojí výchova s povahou - to tvorí samotného človeka.. dospelosti si môže sám uvedomiť čo robil zle a zmeniť sa..

A teraz k tým 360st. Matematiku síce neznášam, ako dieťa som mala 100%dyskalkuliu, ale 360 je kruh.. čiže keď povieš že sa "zmenil o 360" tak sa nezmenil vôbec.. bolo by fajn si to skúsiť pozrieť, prečo panelacikova vraví o 180st. A nie hneď vyletieť ako "chápeme sa" lebo tým sa chovas ako tvoj brat..

autor
1. nov 2021

@ivkazba no ty si riadne mimo a viac ti nemam co napisat

autor
1. nov 2021

Pre tie co riesia uplne nepodstatnu vec a to su stupne nestrapnujte sa lebo v

autor
1. nov 2021

Vobec to nie je k teme a nezaujima ma to a nechapem co si potrebujete tymto dokazovat. Pekny den pre vas

ivkazba
1. nov 2021

Pozri ako reaguješ na odpovede, ktoré sa ti nepáčia. Myslím, že správanie máte v rodine. Mier s tebou žena.

jana_eyre_2
1. nov 2021

Nie je to nepodstatná vec, podstatne sú tvoje reakcie na diskusiu.. a to ukazuje, že si podobná ako tvoj brat a možno ťa zmení až tá facka od života či až keď dospejes..

autor
1. nov 2021

@ivkazba ano ja mozem za to ved ako inak. Neberiem ti tvoj nazor ale je to usmevne riesit v temach gramatiku ci matematiku ked o tom tema ani nie je. Ked nemas co o veci napisat je to zbytocne podla mna

autor
1. nov 2021

@jana_eyre_2 tu facku by si zasluzili niektore prispievatelky ktore opakovane pichaju do autoriek a nielen v mojej teme. Mier s vami ,,stastne" zeny

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
1. nov 2021

@elizabet173 tak vies no to maju riesit rodicia najma otec mu vzdy povedal aj sa pohadali als u neho je to ako hrach na stenu. A rodicom asi neda len tak vyhodit vlastne dieta co aj chapem na jednej strane zase

autor
1. nov 2021

@elizabet173 nejde len o kritiku ale aky ma vyznam riesit nepodstatnu vec ktora sa ani netyka toho co som mala na mysli? A nakoniec este niekto napise ze nie moj brat ale ja potrebujem facku od zivota. Tak mam na to reagovat v zmysle ano mas pravdu? Nesuhlasim a vyjadrit nesuhlas je v diskusii niekedy zlo. Ja som mala k rodicom vzdy uctu a vzdy ked mozem pomozem. Asi tolko k tomu

janka_23
1. nov 2021

U nás je to rovnako. Aj by za ňu dýchal a pre nás nič.

autor
1. nov 2021

@janka_23 a myslis ze je to taka velka laska alebo cim to je?

autor
1. nov 2021

@fleur1111 asi mas pravdu..cas ukaze

jana_eyre_2
1. nov 2021

Nie normálne si treba priznať, jaj no hej máš pravdu zle som to napísala a diskusia ide ďalej už k téme čo si zadala.. a nie hneď prskat akoby sme ta neviem ako skritizovali..

Veď si predstav že také čosi povieš napr
na pohovore v reálnom živote, druhá strana si o tebe pomyslí že čo to trepes..

len tá tu upozornili na chybne povedané a ty sa začneš rozčuľovať a útočiť.. to proste o niečom vypovedá a vôbec to nie je o matematike.. sama môžeš za to že diskusia sa odklonila od toho čo ťa zaujíma.. ale hej, ja som zlá, prepáč dnes mám toho dosť aj tých faciek, už som ticho.. pekný den

janka_23
1. nov 2021

Asi, neviem si to inak vysvetliť. A to sú spolu už asi 5 rokov aj už spolu bývajú. A nezmenilo sa na tom nič. Sú chvíle keď mi je z toho smutno, aj sa po hádame ale väčšinou to už radšej neriešim lebo to nemá zmysel.