Dokedy najdlhšie ste mali po Vianociach stromček?

zumka
2. jan 2010

Ahojte, zaujímalo by ma ako dlho si nechávate po vianociach vianočný stromček :- 🙂 .Mne je vždy ľúto,keď ten náš musím odzdobovať ☹ ,ale kedže mávame živý,tak nás padajúce ihličie donúti... 😀 😀 😀 Najdlhšie u nás stromček vydržal do konca januára.

mywiel
2. jan 2010

Do pol januara potom mi uz zavadzia...ucel splnil darceky sa rozbalili takze naco vkuse zalievat a vysavat ihlicie. 😀 😝

vanja
2. jan 2010

hneď prvú sobotu po troch kráľoch ide dole 🙂

mywiel
2. jan 2010

asi podobne... 😀

titkovamiriam
2. jan 2010

do velkej noci 🙂

diddi
2. jan 2010

do Velkej noci 😀 ....ja uz som rozmyslala nad tujou v crepniku na balkone 😉 ...nas pojde dole v polovici januara...sice nezavadza,je umely,len sa mi nechce deti stale okrikovat

len
2. jan 2010

Na první jarní den, ole obvykle to chlap ukecá ještě o pár dní dýl, takže myslím, že i do dubna jsme to párkrát zvládli 😀 Za podmínky, že je to jedle ve stojanu s vodou, takže i po třech měsících vypadá dobře.

ivka144
2. jan 2010

Do Mateja (24.2.), esteze zivy, ktovie dokedy by nam vedel ostat umely...

zitaje
2. jan 2010

Mne pomaly zacina vadit uz teraz. 😝 Do troch kralov este pockame a potom pojde z domu.

hasleerka
2. jan 2010

ja ako dieťa si pamätám že sme mávali do hromníc .... aj teraz tak mávam, záleží ako ma napadne ho spratať

nadhera
2. jan 2010

milujem, ked mi svieti vecer len vianocny stromcek, ja by som ho nechala aj cely rok 😀 ale zaciatkom februara ho zlozim.

mikalove
2. jan 2010

ja som spratala stromček dnes,teda včera ako tak pozerám na hodiny. ja zase o týždeň skor robím stromček,ale po silvestri slávnostne ukončím vianoce.už nemá zmysel pre mna mať ho v dome.

ria80
2. jan 2010

Já mám v umyslu ho nechat do půlky unora.Ale je mi vždy moc líto.Ale jak vidím,tak kam se na některé z vás hrabu...asi si to v té půlce unora taky ještě rozmyslím 😎

simlenka
2. jan 2010

Ja jsem opacny extrem,jeden rok jsem ho odstrojovala ted nevim jestli 26. nebo 27.12. ,ale je fakt,ze to bylo tenkrat takovy blby obdobi,kazdopadne ja nesnasim to odstrojovani a odklizeni vanocnich dekoraci,takze to delam brzy,abych to mela co nejdriv za sebou. letos se na to chystam zitra - vlastne uz dneska.

simlenka
2. jan 2010

Mikalove,asi tak,pak uz ten stromek jaksi nema ucel... ale sviti hezky,to zas jo 🙂 uvidime,az povyrostou deti,jaky budou mit nazor na cas,ktery s nami stromecek stravi

kaktusik007
3. jan 2010

tak ak je stromcek pekny zivy, sa mi stava, ze ho odstrojujem tyzden pred velkou nocou... to uz si uvedomujem, ze vianoce su uz fakt paseee 😀... ale minuly rok som ho odstrojila skor, tyzden pred nasou svadbou, brali sme sa na prvy jarny den 😀 - a tento rok asi asi pojde dole skor, uz mu trosku opadava ihlicie chudatku... ale do konca januara isto vydrzi, dufam 😉
a to mam od nasich, mama odstrojuje stromcek (teraz uz mavaju umely) posledneho januara.... a celkovo, nepaci sa mi, ked niekto dava stromcek prec uz na troch kralov, to u nas je iba vtedy povolene si z neho uchmatnut nieco sladke 😵 dovtedy plati prisny zakaz 😀

myskyva
3. jan 2010

nejdýl do března,pak už odstrojujem protože na nás návštěvy koukaj jak na exoty 😅

tinasc
3. jan 2010

my sme mávali do polovice januára, ale už teraz nám trošku zavadzia 😉 aj kvôli malej, veľmi chce z neho dávať dole ozdoby... aj sa bojím pri jej temperamente, že nám ho asi zhodí... takže asi na troch kráľov pôjde už dolu... sladkosti na ňom nemáme 😀
Adelka ahoj 🙂 😉

mamutka
3. jan 2010

rodicia raz mali asi do 30.3., mozno este dlhsie, stale mu dolievali vodu a on vyhanal nove vetvicky....ale kedze mal asi 180 cm, uz sa to fakt dlhsie nedalo vydrzat 😀 nehovoriac o pohladoch susedov 😅

spevacka
3. jan 2010

hihi, ja som mala takého frajera, že oni mali stromček (nie umelý) v obývačke celý rok, takže bol z neho vlastne len taký bezihličnan opadaný. Dole na dlážke sem tam zmietli ihličie 😀 a bolo. No ale je pravda, že to bola taká bohémska rodinka...ale bolo tam veselo 🙂

emjee
3. jan 2010

my po troch kraloch stromcek odstrojujeme, ale zazila som (nie u nas, ale vo svojom okoli) aj vianocny stromcek na konci maja 😀 kazdopadne salonky vtedy padli dobre 😀

elise
3. jan 2010

my sme mali do leta lebo sme stavali dom nebolo času a mali sme ho malinký umelý tak neprekážal 😀 😀 ked sme skolaudovali a prestahovali sme sa tak sme ho zbalili s ostatnými vecami ktoré sme prenášali do domu 😀

helenkasabinka
3. jan 2010

my maximalne do 3.kralov 😉

mirka414
3. jan 2010

ja som ho dala prec uz vcera inak ho mavam az do kralov,ale zacinam zasa pracovat z detmi a v obyvacke,kde mame nasu hraciu miestnost by mali deti malo miesta a potom ked aj nahodou tancuju alebo vystrajaju by to bolo nebezpecne.nas ponik si uz na nasom pochutil.uz je len zaklad bez ihlicia 😀

janula34
3. jan 2010

U nas tak do Troch kralov, ale ja strojim stromcek podstatne skor, tohto roku to bolo hned po Mikulasovi 😀 😀 😝
U nasich sme ho mavali dlhsie, raz si pamatam ze som si darceky k narodkam nasla pod stromcekom. A to ich mam 8.3. 😀 😀 😀

sisi.v
3. jan 2010

já ho odstrojila dnes večer, a krásně uklidila vánoční výzdobu - sice souhlasím, že krásně svítí, ale pro mě vánoce skončily a neměl dál význam. takhle mám pocit, že začínám se vším uklizeným a připraveným do "nového" roku 😵. kdybych ale měla větší děti nevím, to se uvidí.

amira55
3. jan 2010

nadhera mluvíš mi z duše-taky bych ho místo osvětlení měla klidně celý rok 😀

maruschka
4. jan 2010

u nás stromček zdobíme podľa zvyku deň pred Štedrým dňom... A v obývačke stojí do polovice januára. Alebo podľa toho, v akom stave je, čo sme naň povešali a čo už stihli baby spapať 😀 😀 😀 😀 Ale určite ho mávame ešte týždeň po Troch kráľoch.. 😉

marooshka
4. jan 2010

já stromeček zdobím dřív, kolem 10.prosince. Rádi si užíváme vánoční atmosféru a těšení na štědrý den. Odstrojuji ho vždy když skončí prázdniny a začne zase kolotoč škola, práce atd. takže dnes jdu na něj 😉

atrami
4. jan 2010

Ja ho zbalím asi dnes. Malý už zhdzuje odzdoby, tak vyzerá hrozne.

murinka
4. jan 2010

manzelov znamy,ktory je stary mladenec,mal maly vianocny stromcek este cez letne prazdniny-ved naco by ho skladal?sam povedal,ze ochvilu budu znova vianoce,ze sa mu to uz neoplati 😅 my skladame stromcek po troch kraloch 🙂