Domov dôchodcov - darček

3. jan 2022

Co nosite do domova svojim blizkym? Mame pribuznu,ktora je tam umiestnena. Nosievam vacsinou trvanlive potraviny,ktore ma rada. Ale chcem zaniest nieco,co by potesilo. Je imobilna,ale cula a pri zmysloch. Nic mi nenapada,co take moze potesit,ona samozrejme,nic nechce.

nelca84
3. jan 2022

knizka, casopisy, krizovky?

emalka
3. jan 2022

Ma nejake oblubene kolace z detstva alebo take co rada pekavala? Nejaku maskrtu ktora nieje taka bezna?

autor
3. jan 2022

@emalka Tie masrty jej nosim,teda nosila som. Teraz v case covidu mozme len zabalene veci. Kolace su zakazane.

sasha10
3. jan 2022

Je taky projekt vianocny zazrak kde si ludia z domova dôchodcov prajú niečo na Vianoce a väčšina si praje krížovky, sudoku, osemsmerovky a predplatne časopisu slovenka, zdravie alebo televizny program keďže nemajú často internet. Toto bolo skoro v každom priani, ale vela krát si prajú aj nejakú dekoráciu pretože na to im z dôchodku nevystaci alebo im to nemá kto kúpiť, svetielka, knihu, CD 🙂

jana_eyre_2
3. jan 2022

Ja som tak mala otca, bohužiaľ potreboval 24h starostlivosť.. nosievala som vždy ovocie, čosi slané a čosi sladké čo mal rád.. keď už nevedel žuť poriadne, tak tie detské kašičky.. kávu v termohrnčeku, tej sa vždy tešil najviac.. nemohla som toho veľa, lebo potom to zjedol všetko a šlo to von.. 😔 už to neudržal v sebe a nevedel si to odložiť na neskôr.. z takých hmotných veci som nosila také že krémy čo potreboval, časopisy o cestovaní, knihy.. kým vedel písať, tak písal zápisky, takže pera a zosity s tvrdými doskami.. neskôr už ale nevedel čítať, nedovidel už na písmenká.. mal.televizor a rádio, to bola jeho najväčšia zábava.. kým sa ešte dalo, najlepšie bolo že som ho zobrala von a videl deti.. neskôr už nevedel sedieť a bola korona... Najradšej bol keď som mu čítala jeho obľúbených autorov.. mal rád júla verna, tak som mu čítala najmä jeho... Nepamätál si však že som to čítala ja a druhej dcére vždy tvrdil, že tam má nejakú zdr.sestricku čo mu chodieva čítať..

lenka_da
3. jan 2022

sladké dobroty, džúsy, knihy, časopisy, krížovky, šampón, telové mlieko, krém na ruky, kefa na vlasy, rádio, CD, karty na hranie, pexeso, teplý pulóver alebo teplé pohodlné domáce oblečenie, pohodlná teplá domáca obuv, ľahká huňatá deka, má pekný župan? možno by sa zišiel nový..., mobil s veľkými tlačítkami, predplatený kredit, hodiny-ak ešte nemá na izbe, kalendár, omaľovánky pre dospelých, ak máva zapareniny - tak špeciálna kozmetika pre seniorov - z bežnej kozmetiky sa im často už robia lupiny vo vlasoch alebo šupiny na koži...

slavkadi
3. jan 2022

CD prehrávač a audioknihy na počúvanie. Vestu, deku a teplé ponožky keď je imobilná. Spoločenskú hru na precvičenie pamäte.

daeen
4. jan 2022

Skvele, ze sa pytate.👌Je fajn s takouto otazkou kontaktovat aj socialny usek alebo niekoho, kto ma zmapovane potreby klienta a je s nim v dennodennom kontakte. Pripadne vie, co by bolo treba dat na izbe opravit, nahradit, aby to bolo plne funkcne. Pribuzni napriek vsetkej snahej casto ani nevedia, ze dotycnemu by nieco ulahcilo zivot alebo nieco potrebuje. Pocas rozhovorov to bud ani jednu stranu nenapadne, nepride na to rec, alebo mnohi klienti aj nechcu svojich pribuznych a priatelov zatazovat. Niekto naozaj nepotrebuje nic, alebo len velmi malo a vacsina ludi velmi konkretne- najma veci co maju radi. Zvysok ich az tak nepotesi pokial je to mimo ich potrieb a zaujmov. Aspon chvilka venovaneho casu, telefonat, rozhovor je niekedy najviac. Ludia si uvedomuju, ze sa prestahovali z bytov, domov do ovela mensieho priestoru tak mnohi ani nechcu mat zapratane priestory vecami ktore nevyuziju. ❤️

daeen
4. jan 2022

@jana_eyre_2 Ste skvela dcera. Dakujeme za zdielanie skusenosti. Ano, castokrat je to tak ako pisete..
Zaujala ma aj poznamka o jedle, ktora je tu velmi na mieste.
Aj velke mnozstvo jedla dokaze velmi ublizit a mnohi seniori maju zo zdravotnych dovodov nastavene mnohokrat aj specialne diety. Teraz bolo vela vianocnych aktivit, kedy bez ladu a skladu zacalo prichadzat z roznych zdrojov vela sladkosti a ineho jedla. Zas vsetko treba s mierou.
@sasha10 Vianočný zázrak je ozaj TOP... 🙂 Tiez ho mam velmi rada.

jana_eyre_2
4. jan 2022

@daeen ďakujem 🙂