Dopravná nehoda. Vydiera ma poškodený. Čo mám robiť?

jjlaura
11. apr 2009

Ahojte!
Som v 6. mesiaci tehotenstva a minuly tyzden soms posobila dopravnu nehodu, vyletela som z vedlajsej na hlavnu pricom som buchla do kufra auta,ktore islo po hlavnej. Nastastie sa nikomu nic nestalo, ani mne, straaasne som sa zlakla,ze som ani nevedela kto som. So soferom som si vymenila cislo, pricom nebol nik zraneny, akurat jeden pan,co sedel v zadu na tej strane,do ktorej som narazila mi hovoril,ze si buchol hlavu. Pytala som sa ci mu mam zavolat sanitku, ze netreba, potom som mu este navrhla,ze zachvilu pride manzel, ze ho odvezie k lekarke. On, ze nie, ze ak mu nieco bude, vecer pojde k lekarovi. Bala som sa,aby sa mu nieco nestalo,ked si buchol hlavu a pod,... bolo mi to strasne luto, aj je... tak som mu dala cislo,ze vecer mu zavolam, ci je to v pohode alebo nie. Na to,ked odchadzali mi povedal, ze ak nieco vecer pojde k lekarovi a ze ak bude na PN-ke, ze si to budem platit. Nasadli a odisli, za soferom auta bol manzel a dal mu na opravu skody na jeho aute, za otrhnuty naraznik nejake 2.000,-. Policajti pri nehode neboli, kedze sme sa dohodli. Dany pan - ten co si buchol hlavu - mi vsak este vecer volal, ze ma otras mozgu a ze je v nemocnici. Bol tam len na pozorovanie a v po ho pustili domov ako som sa dozvedela. Chvalabohu,ze to nebolo nic vazne. Odvtedy mi vsak vola a pisal mi sms, ze on nikomu este nenahlasil,ze zalezi od mojho spravania, ze je na PN-ke a nevie dokedy a nech mu poslem moje udaje... neviem ale co mam teraz robit alebo ako to riesit... stale ma to trapi a neda mi to spat, mam strach, co vsetko z toho pre mna vyplyva... som rada, ze sa nestalo nic horsie...avsak neviem ako to mam s danym panom riesit. Bola by som ochotna mu dat nejake peniaze ako odskodne, avsak pripada mi to, ze prave to caka a zasa mu nemienim platit PN-ku neviem ako dlho len preto aby odomna vytiahol nejake peniaze a pritom v skutocnosti mu nic asi nie je - teda myslim si, lebo ak by mu naozaj nieco bolo tak ho po 2 dnoch z nemocnice nepustia a zasa to nebol taky naraz, ze by skutocne doslo k nejakemu vaznemu urazu. Prosim vas neviete mi niekto poradit co mam robit? Co by bolo najlepsie a najspravnejsie? Zatial som vypisala informacie pre poistovnu, aby v pripade, ze bude ziadat odomna nahradu skody do 3 rokov som bola kryta, pretoze na rizikovom a s manzelovym platom to mame akurat na zaplatenie hypoteky a na jedlo... ☹ Co mam robit? Mam mu poskytnut moje udaje? Dohodnut sa s nim, ze mu zaplatim, co si povie? Alebo ako vlastne? Resp. co moze on urobit? Podat na mna trestne oznamenie? Co to pre mna znamena? Poradte prosim... chcem to doriesit, lebo ma to trapi, nemozem spat a pre maleho to moc dobre asi nie je, tak by som to rada mala za sebou...

lenka123321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beky1813
2. jún 2019

@lenka123321 a s tym vydieranim ako pomozes?

lucie0505
2. jún 2019

@beky1813 lenka123321 uz nepomoze v tomto pripade urcite s nicim .. predpokladam, ze zakladatelka uz mozno zmenila komplet cele auto a nie je odkazana cakat 10 rokov, kym ju niekto pride zachranit s ponukou nahradnych dielov na MK 😀