Dvaja cudzí ľudia a rovnaká emailová adresa

map0007
12. aug 2014

SStalo sa Vám to.Je to vôbec možné.Aby cudzí ľudia a rovnakým menom malý rovnaký mail.Prítom jeden druhému može napísať.V gmail.com-je to možné.A naša pošta mailov chodí cudzej osobe s tým istým mailom.Ako sa toto stalo,veď ak si človek zakladá mail-napíše že táke meno existuje Nee.Čo si myslíte?Ďakujem

monicm
12. aug 2014

@map0007 no ak sa ti to stalo,tak je to možné,jediné riešenie,zmeň si mailovú adresu a hotovo.ak ťa to veľmi trápi,tak si nájdi toho,kto spravuje dané mailové centrum a zisti ako je to možné.ľudia robia chyby,nieto ešte stroje..................

meluela
12. aug 2014

@map0007 mne par krat prisla posta jednej pani /vzdy tej istej/, dokonca aj velmi sukromna az intimna 😖 nechcem vediet komu chodia pripadne moje maily ... neviem ci to bola chyba odosielatela, adresu napisal taku aku mam ja ale bez bodiek a prve pismena velke. google berie adresu bez bodky ako taku istu nez s bodkou, zrejme aj velke a male pismena ...

natuska87
12. aug 2014

Stalo sa to aj mne...chodila mi posta inej osoby s rovnakou mailovkou...nechapala som,pisala som adminovi, velmi to asi nepomohlo, uvidim.Tiez mi prislo par "haklivych " veci...obratom som poslala naspat....

bubelko
12. aug 2014

@map0007 oni pravdepodobne nemaju rovnaky mail, ale maju miesto bodky pomlcku, miesto pomlcky podciarkovnik, pripadne cislo za menom a ked ti niekto "skaredo" napise adresu, a ten, kto to opisuje to zle zada do systemu, tak je uz v systeme zle zadana a chodi to potom nespravnej osobe.
mne takto doslo predvolanie na sud - ako svedkyni mailom - omylom. som to reklamovala a sami si zistili, ze mala byt miesto bodky pomlcka...
ponuky prace mi tiez takto chodia omylom... rovnaky problem

ivett1
12. aug 2014

@map0007 presne ako píše @bubelko ak sa odlišuje vaša e-mailová adresa len pomlčkou, podčiarkovníkom, bodkou ...pre systém je už iná a nevyzve ťa, že si to máš zmeniť, lebo taká už existuje ... a potom stačí, ak sa niekto pomýli a ...všetko posiela na tú druhú adresu ... stalo sa mi to ...ale v práci na pracovnú adresu u nás ti e-mail adresu vytvoria automaticky meno,priezvislo (ak sú rovnaké, tak sa u nás pridáva číslo napr. jan_ferko1@ .... ) atď ... a ja som takto poslala e-mail kolegovi, len on mal ešte aj to číslo (mal vo firme menovca...) a to som tam nedala ...no, našťastie ten druhý pán mi správy preposlal späť, aj keď to nebolo až také hrozné, lebo neboli súkromné, ale pracovné ...
a čo sa týka gmailu.... musela som vytvoriť takú adresu, že si ju ani sama nepamätám😀 ...stále mi totiž vypisovalo, že taká adresa, ktorú som chcela ja, už existuje ... 😅 😝

map0007
autor
12. aug 2014

Praveže, manžel ma všetko malými písmenami žiadna medzeva aní bodka aní ciarka aní cišlo a aj sa prihlasujes na mail.A maily chodia stale tému druhému menovcovi.Včera napísal na svoju adresu a ten pán mu odpísal-keďže sme čakali dôležité maily a odoslali to jemu-on nám to preposlal a musíme si pomenit všade mailovú adresu

map0007
autor
12. aug 2014

@monicm
@meluela
@natuska87
@bubelko
@ivett1 no dievčata, už som na to prišla tén druhy pán ma medzi menom a priezviskom bodku,ale ak sa zada manzelova adresa bez bodky ták to dorucuje stale jemu.Ták musíme obvolat všade kde sme dávali manželovu adresu a zmeniť.Ale ono to je ták zložité,chcú vypisovať formuláre na zmenu mailu a overiť podpis u notára.A poposielat.

bubelko
12. aug 2014

@map0007 a nemala by to zmenit ta firma, ktora vam dorucuje tie maily?

map0007
autor
12. aug 2014

@bubelko to áno,ale chcú to písomne a s overením podpisu,zmenu udajov nechcú to zmeniť iba po telefonickom rozhovore,musia mať písomne a aj banka si to ták žiada,kvôli výpisom účtu.

bubelko
12. aug 2014

@map0007 ty brdo, to je ake kocurkovo? ved oni maju zly zapis v systeme? ako a tomu druhemu nevadi, ze mu nechodi posta? ci vasa posta chodi jemu? 😕
lebo ak by mne chodili cudzie maily, tak by som sa na to vykaslala a nech si to riesi dotycny komu to chyba... 😕

map0007
autor
12. aug 2014

@bubelko veď právemy to riešime zmenou mailu do tých bank a spolocnosti,lebo naša pošta chodí inde,prítom to nieje naša chýba,rovnaké mená priezviská a rovnaký mail len on ma tu botku medzi menom a priezviskom a ak mu pošlu postu akože na nás mail bez bodky stale to system posle jemu.Ešte sme si overovali ci majú zle zaznaceme v banke,aľe nie tám je oki ale systém ma chaus.že všetko ide jemu ked on ma iný mail s bodkou.Ešte nám aj volali a upozornili nás že sa niekto sťažoval že mu chodia cudzie maily,no ale my máme adresu oki,len systém gmailu to zasiela inde

bubelko
12. aug 2014

@map0007 aha uz tomu rozumiem 😉 ale to je teda fakt pekne kocurkovo 😖 no drzim palce aby ste dobre vybavili 😉

map0007
autor
12. aug 2014

@bubelko ďakujem veľmi pekné🙂

kararinka
13. aug 2014

@map0007 Neviem ci si toto citala, cize teoreticky ci s bodkou ci bez je to to iste konto, hned som si skusala aj kombinacie mojho. Zaujimave, ze vobec dovolilo vytvorit tie dve konta.

https://support.google.com/mail/answer/10313?hl=sk
Niekedy môžete prijať správu odoslanú na adresu, ktorá vyzerá ako vaša adresa, ale obsahuje iný počet alebo usporiadanie bodiek. Veríme, že presmerovanie pošty inej osoby do vášho účtu môže byť nepríjemné, ale nemusíte mať obavy – obidve adresy patria vám.

Služba Gmail nerozpoznáva bodky v používateľských menách ako znaky. Bodky môžete pridať alebo odstrániť z adresy služby Gmail bez toho, aby sa zmenila skutočná cieľová adresa. Všetky správy budú doručené (iba) do vašej doručenej pošty. Jednoducho povedané:

homerjsimpson@gmail.com = hom.er.j.sim.ps.on@gmail.com
homerjsimpson@gmail.com = HOMERJSIMPSON@gmail.com
homerjsimpson@gmail.com = Homer.J.Simpson@gmail.com

Všetky tieto adresy patria rovnakej osobe. Môžete si to overiť tak, že sa pokúsite prihlásiť so svojím používateľským menom, pričom v ňom pridáte alebo odstránite bodku. Predsa sa vám podarí prejsť do účtu.

Ak dostanete poštu a zdá sa, že je určená pre niekoho iného, odosielateľ pravdepodobne zadal nesprávnu adresu. Rovnako aj vám sa mohlo stať, že ste niekedy vytočili nesprávne telefónne číslo inej osoby. V takých prípadoch odporúčame, aby ste kontaktovali pôvodného odosielateľa alebo webovú lokalitu (ak je to možné) a upozornili na omyl.

Ešte jedna poznámka: Služba Aplikácie Google rozoznáva bodky. Ak chcete mať vo svojom používateľskom mene bodku, požiadajte správcu domény, aby pridal požadované používateľské meno ako prezývku.

map0007
autor
13. aug 2014

@kararinka jasne pochopila som,ale kedze moj manzel ma ucet bez bodky tak to asi znamena ze si prvy zalozil tento mail či? ale aj tak posta chodi temu druhemu panovi kroey ma v maily bodku aj ked manzel poslal presne bez bodky odoslalo to jemu a ak od odpise ukaze sa jeho mail s bodkou,preco potom vsetko chodi jemu ak ma budku-to nechapem.Uz sme obvolali kde trebalo zmenu mailu,ved ta vsetka posta mala byt nasa potom ak sa posiela tam kde bodka nieje,ale system to posiela k nemu.co uz.

minmax
7. jan 2016

Slečny ked máte účet maly.konik@gmail.com a niekto si chce zaregistrovat účet malykonik@gmail.com gmail mu ukáže toto:" Toto používateľské meno už niekto používa. Chcete použiť iné?" Ten kto prvý vytvoril účet má monopol, bodky čiarky, medzerníky tými už podobný účet nevytvoríte, v banke ste zadali chybný email Vy, zadali ste email iného používatela. celá dilema, nabudúce treba nasadit lepšie okuliare.