Dvaja kocúrikovia naraz

sweetjanka
13. dec 2016

Ahojte, chcem sa spytat, chceme si zadovazit maciatko na dvor..kocurik..a ponukli nam aj brata, chcem lrn vediet, ake je to mat 2 kocurikov, hlavne v dospelejsom veku, ci sa kocirikovia nebudu bit a pod. Mne to prislo ako dobry napad mat dvoch kocurikov, ze sa spolu prebavia, ked my nebudeme s nimi..prosim poradte.dakujem

0silvia0
13. dec 2016

@sweetjanka mali sme dvoch kocúrov, ale v dospelosti vyhnal jeden druhého a toho vyhnatého sme už nikdy nevideli. Kolegyňa má tiež dvoch kocúrov a stále ten silnejší má tendenciu vyháňať toho slabšieho, musí ich mať stále pod kontrolou, ale nie je to ok. Takže za mňa nie...

sweetjanka
autor
13. dec 2016

Ok, dakujem velmi pekne za radu! Dve macky sestry je ine, ako 2 bratia ..

sintra
13. dec 2016

pokial ich das vykastrovat (co by som aj odporucala, lebo inak sa budu len kotit nechcene male macence v sirokom okoli), moze to byt bezrpoblemove

0silvia0
13. dec 2016

@sintra s tou kastráciou je to dobrý nápad...

sintra
13. dec 2016

@0silvia0 urcite je. Macky (a kocuri), ktore ziju takto vonku, sa nekontrolovatelne mnozia. Kastracia je urcite lepsie riesenie, ako topit maciatka a podobne veci, co s nimi potom robia.

sweetjanka
autor
13. dec 2016

Takze odporucate vziat si oboch kocurikov, a samozrejme dat ich vykastrovat, a mohlo by to byt ok.. suhlasite? bolo by im veselcie, keby boli dvaja, kedze budu na dvore..

mon895
13. dec 2016

Z vlastnej skusenosti kludne mozu byt bratia spolu je pravda ze sa spolu prehraju a zabavia ale urcite ich treba dat kastrovat - budu kludnejsi, nebudu nechcene maciatka a zaroven nebudu tolko utekat z domacnosti 🙂

0silvia0
13. dec 2016

@sweetjanka takže s kastráciou to budeš mať určite vyriešené a môžu byť aj dvaja kocúri🙂 u samcov je kastrácia nenáročný zákrok a zotavovanie oveľa jednoduchšie ako u samíc...

sweetjanka
autor
13. dec 2016

Viem,mali sme kocurika, a tiez sme ho dali kastrovat..vieme co to obnasa a u nas je to samozrejmost. Dakujem vam za pomoc!!

sweetjanka
autor
13. dec 2016

@mon895 takze vy mate bratov a v pohode sa znasaju aj ked su dospelí?

mon895
13. dec 2016

@sweetjanka ja nie ale sestra ma... a nebiju sa ani nic normalne funguju kastrovat ich davala okolo pol roka teraz maju 2 a su ok. Sused zas moj ma nekastrovanych a aj oni sa znasaju dobre ale ked je obdobie parenia tak vtedy sa pobiju preto odporucam radsej s kastraciou 🙂

mon895
13. dec 2016

@sweetjanka nikdy sa vsak neda na 100% povedat ze si nebudu robit zle niektore macky / kocurikovia skratka maju v povahe ze sa nebudu znasat s nikym ci uz je to surodenec alebo ine zvieratko predsa len kazdy ma svoju "osobnost"

zdena12345
13. dec 2016

surodenci by sa tlct nemali a ked dospeju dajte vykastrovat. nebudu sa tulat ani mastit s inymi kocurmi ani navzajom. Urcite nezhody sa najdu vzdy, ale oni si to vyriesia.
Na co by som sa skor zamerala je, ake velke pole posobnosti im viete poskytnut. Lebo ak mate maly dvor a vsetci susedia maju okolo macky, skor by som ostala len pri jednom. Macka je teritorialne ziera a ked sa musi delit o male teritorium....

sweetjanka
autor
13. dec 2016

Dakujem, myslim, ze miesta by mali dost, mame uzsi pozemok, ale dlhy. Som sama zvedava, ako sa rozhodne moj partner, dnes som mu povedala o dvoch maciatkach, tak som zvedava,ked sa mu to rozlezi v hlave, ci bude suhlasit. 🙂 Ked sme minuly rok rozmyslali o ragdolke, chovatelka mi povedala, z nech sa nezlaknem, ale odporucila by mi dve macicky(nehovorila o pohlavi, len ze to maju byt surodenci)..preto som naklonena na dve maciatka..

aflou
13. dec 2016

Keď je tu téma o mačičkách.Ako riešite ich venčenie.Máte urobené vonku nejaké mačacie wc a z čoho chodia tam? Lebo ja mám kocúrika 1,5r a ten to urobí kde mu príde. Takže do toho občas skočíme 😖 Na jar a v lete bude dcérka už behať tak neviem čo mi poradíte...

sweetjanka
autor
14. dec 2016

Mame kupene toto wc, je to jumbo velkost, lebo maciatka su krizenci britskych a perskych 🙂 takze sa ocakava, ze budu vacsie..ked sme mali my kocurika, kakal len do kvetinaca, tak sme mu tam potom davali perlit, a v pohode, aj ked bol vonku, kakal tam..nebol s tym ziadny problem..

aflou
14. dec 2016

Keď bol ešte krpatý chodil o mačacieho záchoda ale ako vyrástol už chodí len von tak som tieto wc už zrušila lenže on sa vys.hocikam do trávy tesne pri dome (riedke)ani to nieje vidieť v tráve.Tak som sa chcela opýtať sem či máte nejaký iný spôsob ako urobiť mačacie wc vonku aby chodil tam.

katka1981
14. jún 2023

@sweetjanka, ahoj ako ste to vyriesili? Mame otca so synom. Donedavna sa milovali, teraz otec syna bije. Pomohlo by vykastrovat iba otca, ci musime oboch? Mamu a dceru mame uz vykastrovanu. Nechceme aby syna vyhnal, milujeme ho.

katka1981
14. jún 2023

@mon895 , ani ked sa vykastruju?

romanadam1626
10. aug 2023

My máme 2 kocúrikov bratov.
Majú sa veľmi radi, občas sa trochu klbčia ,ale vždy sa dohodnú po dobrom. Jedávajú z jednej misky - granule, kapsičky ,pijú mliečko z jednej misky.( Samozrejme bezlaktozové😉) Spávajú často pritúlení ku sebe.
Sú vykastrovaní asi 3 mesiace, máme ich od narodenia.