• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dve priezviská po rozvode. Dá sa to? Ako postupovať?

18. januára 2011 
Ahojte.
Mam jednu otazku. Som od januara 2008 rozvedena. Kedze som za slobodna bola aktivna v pracovnych a v inych sferach, tak ma viaceri poznaju po priezvisku za slobodna.. Len minimalny pocet z minima ma pozna po novom :zipper_mouth: . Rada by som si nechala priezvisko, ktore mam, aby som ho mala rovnake aj s dcerkou, a druhe, ktore som mala za slobodna pripisala. Je to mozne? A ako postupovat? A ako to je potom? Ktore by bolo ako prve, a ktore za pomlckou? Dakujem za rady..
28. sep 2008 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,

Zmenu mena a priezviska upravujú ustanovenia § 6 - 8a zákona č. 300/1993 Z. z. o mene a priezvisku v platnom znení.

Treba na urade skusit ci sa to podari vybavit... ci im budu dovody zmeny postacovat musia posudit oni....

ja co viem (tiez mam dve priezviska) tak v takom pripade musis pouzivat obidve minimalne v uradnom styku (tj, seky a pod.... rovnako vsetky kolonky nimi vyplnovat a pod... co sa tyka beznej komunikacie, napriklad telefony a pod, pouzivam ako ma kto pozna... cize ako mi vyhovuje :slight_smile:

pomlcku ti dnes nedovolia - ak si zvolis dve prieviska rozhodne bez nej.. a v akom poradi si ich das, je len na tebe...

dufam, ze som aspon trosku pomohla ;)
28. sep 2008 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...pouzivanie 2 priezvisk sa pouziva BEZ pomlcky :wink:
...1.priezvisko je po mangelovi...2.za slobodna :wink:
...v uradnom styku je nutne pouzivat obidve priezviska :wink:

...tolko moja osobna prax :wink: :grinning:
28. sep 2008 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dakujem baby.. :wink: bez pomlcky, no ja som mimo, neviem co som si myslela..ale dakujem :wink:

dalsia vec, aka je hranica poctov pismeniek? Mam totiz dlhe meno, priezvisko za slobodna tiez :unamused: , asponze o 2 pismenka menej to priezvisko nove.. co myslite? dokopy je to 27 pismen :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

ex, aj ja som chcela tak, ze prve po ex, a druhe za slobodna..
29. sep 2008 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: ja mam tak dlhe meno (teda oboje plus meno a tituly - s tym vsetkym viac ako 27) ze sa mi to fakt skoro nikam nezmesti - ani na bankovu kartu ani na preukaz poistenca a pod :slight_smile:)))) ale myslim ze to nie je obmedzene :slight_smile:

proste mi to potom museli na tych dokumentoch nejak poskracovat (tj bez titulu, alebo len jedno meno a pod)

:slight_smile:

na obcanak sa toho zmesti dost a to je hlavne :slight_smile:
29. sep 2008 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ozaj, ja aj dva tituly.. :sweat_smile: .. ja mam tiez dlhe meno, dlhe priezvisko.. neviem co si nasi mysleli, ale je to otrava pisat :rolling_eyes: :sweat_smile: .. to je trest..ale vsade, vacsinou pisem skratenu verziu.. ale inak to je hruuuza.. :grinning: ..
29. sep 2008 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
meno: 9pismen
za vydata: 8 pismen
za slobodna: 10pismen :grinning: ..
1.titul: 3pismen
2.titul: 3pismen
3titul: ak sa podari - robim si rigo v pg, uz odovzdavam pracu: 6pismen

ja len vysoke hranice :angry: :grinning: :grinning: :grinning: ..ani neviem ci to uznaju :sweat_smile:
29. sep 2008 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wladka nie som si ista, ci mozes po rozvode mat obe priezviska. Pokial viem, tak len jedno, alebo druhe. Do 3 mesiacov od rozvodu mozes poziadat o takzvane spatvzatie priezviska, co je len vyhlasenie, matrika ho nemusi schvalit, len Ti zapisu to za slobodna. Mozes sa ho pokusit zmenit aj dcerke...
29. sep 2008 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
aha, to som chcela vediet.. vdaka moc..
29. sep 2008 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ako je to vtedy ked sa matka vyda a ma svoje aj manzelove priszvisko, a dohodnu sa ze dieta sa bude volat po nej. vtedy by teoreticky malo mat aj to dieta 2 mena nie? :confused:
18. jan 2011 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok