Dvojročná dcérka nechce prehĺtať jedlo

lady_angel8
29. jan 2018

Ahojte mamičky potrebujem poradiť. Mám 2rocnu dcérku a nechce mi prehĺtať jedlo alebo sirup(ten chápem). Ide o to že prvé sústo prehltne ihneď aj druhé a potom sa to už vláči. Kŕmenie nám niekedy trvá aj hodinu. Zoberie do úst chvíľu pózuje drží to v ústach a az po niekoľkých minútach prehltne. Nedávam jej jedlo na silu ked pokruti hlavou že nechce nedám jej ho no posledné sústo drží v ústach aj hodinu a to neprehanam. Najhoršie je to pred spaním bojím sa aby jej nezabehlo v spánku a neudisila sa. Nepomôže ani voda vôbec neotvorí ústa. Neviem či mi tým trucuje lebo ona je strašne mliekova píla by ho od rána do večera alebo je v Tom niečo iné :/ už nwm čo ďalej s tým :(

sissy27
29. jan 2018

@lady_angel8 hodinu by som dieťa nekŕmila ani keby čo bolo... vyhraď si nejaký čas, napríklad pol hodinu na obed, a koľko zje toľko zje, hotovo, odchod od stola, ďalšie jedlo až keď bude čas, žiadne mlieko medzitým "aby nehladovala" ... postupne si zvykne...
Ak to trvá len teraz chvíľu, posledné dni, pozrela by som jej do úst, či nemá afty alebo boľavé zúbky, hrdlo, alebo nejaký iný zdravotný problém a preto sa jej zle prehĺta...

evittam
29. jan 2018

@lady_angel8 Ako pise
@sissy27 .
A hodinu krmit 2rocne?! Buď zje alebo nie...

domka3_3_3
29. jan 2018

@lady_angel8 takže moja zlatá, ja mám podobný problém. Dcéra 2,5roka nie ze drží v puse jedlo ale ona ho ani nechce. Tiež by len mlieko pila. Razantne som to stopla. Žiadne mlieko, iba ráno po spani. Žiadne ze ked pýta mňam dostane. Dávam jej tak ako treba. Ráno desiata obed olovrant večera. Ked neje obed, smola nedostane nič. A neboj sa. Vyhladne a predsa spapa. Kŕmiť dvojročné dieťa hodinu, to je podľa mňa trošku cez. Vie ze moze tebou manipulovať. Nedovol jej to. Určite to nepôjde bez sĺz, ale presne ako píšu ostatné, zvykne si. Moja sa uz narevala pri jedení, ale plač nebolí. Takže vydržať. Veľa šťastia a síl.

panipanka
30. jan 2018

hrozne dlho ho krmis, to uz by aj mna prestalo bavit jest. radsej po troskach a teda castejsie, ona na to pride sama kolko potrebuje, aby nebola hladna

lady_angel8
autor
30. jan 2018

To nie je kŕmenie že hodinu v kuse pri nej sedím a nukam jej to proste dlho drží v ústach jedlo nevypluje ani neprehltne

janka95
23. júl 2019

Zlepšilo sa to? Môj malý má 3,5 roka ale ja už neviem čo robiť s jeho jedením. Zbytočne sa aj s partnerom pohadame iba kvôli jedeniu. Dnes zjedol jednu polievku za celý deň, tiež dokáže jest hodinu hrabe sa v jedle, prezuva, domieša to tak že ani prasiatko by to nezjedlo, zas to treba pri hriať... Zje viac keď ho krmim to si vydobija ale už od septembra je v škôlke a tam musí papať sám a ak tam vymýšľa. Minule sa ma učiteľka pýtala ci jeme pečivo že nemá rád. Až mi oči vypadli. Každé ráno chodíme po čerstvé rožky, chlebík, niekedy aj lupacku alebo buchtičku s lekvárom dostane. Za každú radu ďakujem.