E-cigarety

6. mar 2024

Ahojte fajčiarky,chcela by som začať fajčiť e-cigarety do ktorých sa kupujú e-liquidy.Už som si objednala jeden konkrétny geekvape sonder Q....a chcela by som sa poinformovať či sa liquidy dajú kúpiť aj v tabaku alebo mi bude treba objednávať/kupovať v nejakych špeciálnych obchodoch...🙂 Ďakujem krásne

kataina
6. mar 2024
dominikamacakova
6. mar 2024

Vieš o tom, že je to horšie ako cigarety ano?

autor
6. mar 2024

S fajčením momentálne neplánujem prestať...myslím si,že po skoro 20 rokoch fajčenia viem čo je pre mňa dobré takže vážim si to že si ma na to upozornila ale ja som sa pýtala na konkrétnu vec od ludí ktorý s tým majú skúsenosť 🙂))

slavomira236
6. mar 2024

To nieje fajcenie ale vapovanie. A ano kupis v trafike ale nie vsade..

domak2
6. mar 2024

@dominikamacakova vieš o tom ze nie sú?

sudocek
6. mar 2024

Ja si kupujem aj v trafike aj si objednávam.

dominikamacakova
6. mar 2024

@domak2 ale áno sú 🙂

sonka333
6. mar 2024

@dominikamacakova nejaký dôkaz?...jasne ze niesu úplne bez rizík ale v porovnaní z horiacou cigaretou...kde je xxx škodlivín ...🤷‍♀️...ale samozrejme že aj vap0vanie nieje vzduch:dýchať

domak2
6. mar 2024

@dominikamacakova tak nás pouc. Samozrejme ze nie sú zdravé, plus batérie atď, ale skodlivost oproti cigaretam je menšia

autor
6. mar 2024

@slavomira236
@sudocek dakujem 😊

kataina
6. mar 2024

No ! pointa je v tom, že boli vyvinuté len nedávno a tie cigarety nie sú dostatočne otestované. Teda, keď sa ukazuje, že oproti klasickým maju "výhody" , tak to nemusí byť všetko. Nikto nevie, ake účinky to bude mať pri napr. 30 rokov dlhom fajčení.
A teda: ked prejde 20-30 rokov, urobia výskum, zistia, aké to malo na organizmus účinky, vyslovia závery. Takže tie cigarety sa testujú teraz, na vás, milí fajčiari.

https://www.startitup.sk/vedci-prinasaju-zaraza...

dominikamacakova
7. mar 2024

@sonka333
@domak2 dôkaz? Štúdia zatiaľ nie je, ale nebojte sa, bude 🙂 Jedno čo je isté je, akou rýchlosťou ide nikotín do mozgu. Je to úplne okamžite a spôsobuje rýchlu závislosť už po pár potiahnutiach. Pri dlhodobom fajčení a následnom skončení spôsobuje regulérnu depresiu. Dá sa to porovnať k fajčeniu kracku. Cigarety spôsobujú rakovinu, ale vaping zas spôsobuje iné druhy rakoviny. Ďalšia vec, začínajú "len tak" zomierať mladý ľudia a zistili, že jediná spojitosť je , že vapovali. Počúvala som viacero podcastov na spotify a jeden platený na toldo. Pozerala som dokument o vapingu na netflixe. Môžte si pohľadať ak vás to zaujíma. Je to dobré akurát na odučenie od fajčenia (ak má človek pevnú vôľu). Ja som tak prestala fajčiť za dva týždne.

slavomira236
7. mar 2024

@dominikamacakova ona sa nepytala ci to skodi ale kde to kupi..

dominikamacakova
7. mar 2024

@slavomira236 áno viem a čo?

sonka333
7. mar 2024

@dominikamacakova áno,čo to"som si o tom už pred takmer mesiacom aj ja načítala a viem že štúdie niesú...ja už nefajčim takmer 2 mesiace a s toho mesiac vapujem ale idem seknut aj stym...totižto vyšiel mi pozitívny tehotensky testík ale keby aj to nebolo...aj tak som mala v pláne aj stym prestať,no výrazne mi to pomohlo ....pri odúčaní od klasických cigaretách....no a ešte k tej škodlivosti...čo máme dnes bezpečne ?..aj vzduch ktorý dýchame už nieje taký ako kedysi a nehovoriac o predražených potravinach plnych chémii...každého rozhodnutie čo urobí zo svojím zdravím...ak chce autorka vapovať tak nech....stále si myslím že cigareta je väčšie zlo....aj keď samozrejme aj vap0vanie je určite pekný sajrajt...

dominikamacakova
7. mar 2024

@sonka333 božee, tento argument milujem 🙈 Že,to by sme nemohli nič,ani piť vodu ani dýchať... Ja si pozerám zloženie potravín, viem ktoré sú plné chémie a ktoré sú zdravé, lebo nie som lenivá a neberiem prvú vec v obchode. Vlastne ja z normálneho obchodu už takmer nič nekupujem. Ale samozrejme, je to každého rozhodnutie, len sa potom nečudujte keď budete v šesťdestke viac u doktora ako doma 🙂

sonka333
7. mar 2024

@dominikamacakova 😊nič v zlom ale ...ozaj preháňate,nezdá sa vám?...ano je to verejné diskutovanie a áno v niektorých veciach máte pravdu ale toto je už trošku cez...nemyslíte?autorka chcela radu....nie poučovanie no napriek tomu ok...napísali ste svoj názor...beriem...ale to ako ďalej rozvíjate túto debatu to už trošku nechápem...a to nič v zlom...každý si je strojcom svojho šťastia...za prvé a za druhé...verte alebo nie...je na svete veľa ľudí čo sa aj zdravo stravovali,cvičili,nefajčili,nepili a napriek tomu ich zastihla tá pliaga...takže je to buď alebo...ano ...veľa vie aj človek ovplyvniť...svojím spôsobom života ale sú aj iné prípady ako som už vyššie spomenula...no koniec koncov je to každého osobná vec a myslím že autorka nestála o dialógy...a rady...a poučovania....to je odomna asi všetko...viac k tomu nieje čo dodať si myslím....majte pekný deň 😊