Externé štúdium na VŠ

deniska0704
13. aug 2009

Nechodi nahodou niekto na FF UPJS -masmed.komunikacia v KE?Ak tu niekto taky je, nech bude taky zlaty a napise mi nieco ohladne studia.Nieco co sa tyka predmetov a ich narocnosti, skusok, skratka svoj nazor.A taktiez ma zaujima, ako je to so skolnym za externe studium.Da sa zaplatit aj na 2-krat, to znamena za letny a zimny semester zvlast?Daujem vsetkym vopred velmi pekne a prosim Vas, dajte mi vediet aspon niekto, lebo som zo vsetkeho na nervy.

jalao
13. aug 2009

ahoj, Deny, ja idem externa na Presovsku, takze ja ti s detailami nepomozem, ale u nas musime zaplatit naraz a hned na zapise, hoci viem, ze na niektorych fakultach sa plati aj rozdelene - na semester. Z coho mas nervy? 😖

deniska0704
autor
13. aug 2009

Zo vsetkeho, lebo vobec netusim do coho idem.Nemam nikoho, kto by mi s cimkolvek poradil.Bojim sa a som zufala.Nevies, ako casto sa potom chodi do skoly?Ty ides na masmed.do PO?Mna prijali aj tam, ale nakolko byvamm v KE, tak som si vybrala KE.Ty sa chystas popri skole aj pracovat?Papa a dik

jalao
13. aug 2009

Denka, nie ze sa chystam, ale aj pracujem, inak by to ani financne neslo. Ak mas taketo nejasnosti, zavolaj si na studijne, kontakt bude niekde na stranke fakulty a tam ti vsetko objasnia, co ti nie je jasne, su tam od toho, aj to, kedy budes mavat vyucko. Ja budem chodit na detasovane pracovisko do Dubnice a my to budeme mavat v piatky a soboty, par vikendov na jesen, tak isto potom ja jar, ale viem, ze niekto mava aj take celotyzdenne 2 bloky za semester. Taku vyucbu ja ale kvoli robote mat nemozem, takze ja tie Pia-So.

deniska0704
autor
13. aug 2009

Ak sa smiem opytat, kde pracujes?Ako fin.narocne to je pre Teba?Zvladas to popri praci?

jalao
14. aug 2009

Deniska, vcera som uz akosi neodpovedala...unikla mi tvoja otazocka. Robim vo firme a este len uvidim, ako to budem zvladat, mam aj obavy, to ti poviem.

deniska0704
autor
14. aug 2009

A z coho mas obavy?

jalao
14. aug 2009

obavy mam hlavne z matiky a ako vidis v mojom profile, aj z veselej nadielky vramci rodiny... 😅 Ze ci to nejako rozumne zladim, aj tu robotu, aj decka, aj ucenie...ved skusky budu isto tazke a o matike nemam ani paru, takze to bude este oriesok..musim nejake knihy zohnat, alebo fakt neviem. Nastastie, Mat. je len 1 semester.

elektricka
22. sep 2009

Ahojte babenky,

nechodí niektorá z Vás na Fakultu ošetrovateľstva a sociálnej práce v Trnave? Začínam tam študovať ošetrovateľstvo externe.

kallanchoe
20. jún 2010

Ahojte!!!Nechodi nahodou niekto na UPJS soc praca externe???? Neviete nahodou kedy sa vyucuje piatky aj soboty? 😨

brinzulka
15. nov 2010

@elektricka ahoj...hladam maminy, co studuju externe ose v Trnave...ja mam prvy rocnik...caka nas druhe sedenie a nasledne skusky...

zuziq8
21. mar 2013

Ahojte maminky, je tu nejaká, ktorá študuje na VŠ externe a požiadala si o zníženie alebo odpustenie školného? 🙂

citronius
18. nov 2014

Ahojte, neviete mi poradiť čo by som mohla študovať externe, popri materskej, ale kde nie je povinné súčasne aj pracovať. Hľadala som skôr nejaké zdravotnícke predmety, keďže mám strednú ako zdravotná sestra, ale tam je podmienka pracovať v odbore, alebo by ma bavilo ešte niečo učiteľské.Ďakujem za rady a tipy