Externé štúdium psychológie na UCM v Trnave

okpipko
23. feb 2019

Ahojte maminy, chcela by som sa opýtať, či je tu niektorá, ktorá študovala, prípadne študuje na UCM v Trnave odbor psychológia. Uvažujem nad externým štúdiom, len mám obavy, či to zvládnem popri dvoch deťoch. Tiež ma zaujíma, aká je náročnosť prijímacích skúšok na tento odbor. Ďakujem vopred za odpovede a prajem pekný večer.🙂

lenka1241
3. jún 2019

@okpipko ahoj, sice nemam deti, ale tiez zvazujem prihlasku na druhe kolo na psychologiu do TT 🙂 ako si sa rozhodla?? Dala si si prihlasku a bola si na prijmackach? Ja stale zvazujem ci ist do toho a hlavne ci by som to popri praci zvladala..

zanetikkitenaz
19. máj 2020

@okpipko @lenka1241 , dievčatá, prosím Vás, zvažujem momentálne tiež toto štúdium, ako ste pochodili?? Ďakujem za odpoveď.

2ienka
11. máj 2021

Ahojte, ste tu niektore ktore tam aj studujete?

okpipko
autor
11. máj 2021

@2ienka Ahoj, áno študujenm😁

2ienka
11. máj 2021

A napises mi viac? ako to zvladas, ako si spokojna. Videla som rozvrh ze prednasky su dlho?

okpipko
autor
11. máj 2021

@2ienka no ja mám 2deti, do decembra som bola na rodičovskej dovolenke, takže sa to dalo, od septembra by som mala nastúpiť do práce, tak uvidím,ako to bude, lebo tento semester bolo 6 piatkov, čo nie každý zamestnávateľ akceptuje. Školné je tu najlacnejšie, ale keby som bola vedela, že nebudú prijímačky z angličtiny na Trnavskej univerzite na psychológiu, tak idem tam. Mám už ped.fakultu na Trnavskej a myslím že boli k externistom chapavejsi. Mne sa nepáči aj zlá spätná väzba od niektorých vyučujúcich....

mathob
5. okt 2021

@okpipko prosím ťa vedela by si mi poradiť ako prebieha online vyučovanie? Nikde na stránke to neviem nájsť

okpipko
autor
5. okt 2021

@mathob Ahoj, online vzdelávanie prebieha prostredníctvom MS teams, teda prednášky aj semináre. Skúšky sú pomocou testou tiež online.

zelenyhrasok
25. mar 2022

@mathob
@okpipko
@2ienka ahojte, je tato tema pre vas aktualna? studujete niektora na UCM psychologiu externe? ak ano, mali ste aj prijimacky?

mathob
25. mar 2022

@zelenyhrasok ahoj, my sme prijímačky nemali minulý rok

zelenyhrasok
26. mar 2022

@mathob a ako zatial prebieha studium? Hlavne casovo ma to zaujima. Viem, ze pocas pandemie to nie je ako bezne, ale aspon cca by som rada vedela, ako casto mate vyucko a tak. Dakujem za odpoved 🙂

mathob
26. mar 2022

@zelenyhrasok minulý semester bol celkom náročný, skoro každá sobota, a na každý predmet
aspoň jedna práca, teraz mi to príde voľnejšie, tak uvidíme 🙂

zelenyhrasok
27. mar 2022

@mathob minuly semester - to znamena prvy celkovo na skole? som z vychodu, tak preto uvazujem, ci by to bolo zvladnutelne s cestovanim..

mathob
27. mar 2022

@zelenyhrasok minulý semester som mala magisterský prvý rok, predtym som bola na Trnavskej univerzite ( bakalárske a ešte nebola korona) a tam sme mali aj spolužiačky z východu a cestovali hore dole

zelenyhrasok
27. mar 2022

@mathob super, dakujem za info. minimalne by som to skusila..ved zase je to par hodin do TT. ale najprv treba spravit prijimacky, takze krok po kroku 🙂

mathob
27. mar 2022

@zelenyhrasok určite skús,držím prsty, inak na bakalárske na TU, sme mali aj my prijímačky, ale brali aj SS výsledky do úvahy

katka_slamka
31. mar 2022

ahojte, dostala som sa k tejto komunikacii, lebo zhanam materialy na prijimacky na psychologiu. Rada by som to skusila na buduci rok na TRUNI. Som uz peknych par rokov po strednej aj vyske a asi v tom uz neviem chodit 🙂 lebo som cez google nic nenasla. Vedeli by ste mi nejak pomoct? dakujem 🙂

mathob
31. mar 2022

@katka_slamka http://ff.truni.sk/prijimacie-konanie, zavolaj na študijné či náhodou nepredĺžili dátum na podanie prihlášok aj také je možné, možno by si stihla ešte tento rok

katka_slamka
31. mar 2022

@mathob, uz som tam volala, lebo neviem najst stredoskolske vysvedcenia a nestihla som ist na strednu si dat potvrdit znamky na prihlasku. Takze az o rok a po tejto skusenosti to riesim uz teraz, aby som do dalsieho roka mala nastudovane materialy a vybavenu prihlasku 🙂

mathob
31. mar 2022

@katka_slamka jasné, keď som si podávala tak akurát ten rok predĺžili, takže som mala šťastie...

katka_slamka
31. mar 2022

@mathob, z akych materialov si sa ucila naprijimacky?

katka_slamka
31. mar 2022

@mathob, dakujem 🙂 Podavanie prihlasok je nakoniec predlzene aj tento rok

mathob
31. mar 2022

@katka_slamka jeeej volala si znova? Mne veľmi pomohli si myslím známky z gympla, lebo tiež som sa nejako nestíhala učiť vtedy 🙂

katka_slamka
31. mar 2022

@mathob, volala som tam este koncom feb, ze uz nestiham ist na gympel si po potvrdenie, ci to nemozem nahradit potvrdenim o ukonceni inej VS, ale nedalo sa. Teraz toho nemam vela v praci, tak som sa zacala sprtat v psychologii, ze nech vyuzijem tento cas efektivne, nie poflakovanim sa a zistila som toto. Teraz rozmyslam ci si dat prihlasku iba na TRUNI alebo aj na Cyrila a Metoda 🙂

kristie11
1. máj 2022

@katka_slamka ahoj. Ja som sa tiez dozvedela, ze bol posunuty datum na podanie prihlasok, tak som to riskla. Prosim ta, dala si si iba UCM alebo aj TT? Z coho sa planujes ucit na prijimacky?
Dakujem 🙂

annasulikova
6. sep 2022

Ahojte prosím vás dcéra chce ísť študovať na UCM problém je v tom, že často cestuje do zahraničnia. Je možné na UCM študovať externe online formou? Neviem to nájsť na stránke

wera_ga
4. nov 2022

Ahojte pripnem sa k diskusií, zaujíma ma aký typ psychológie študujete? Veľmi som to zvažovala aj ja ale som na md mám tri deti tak sa obávam či sa to dá zvládnuť popri deťoch, zamestnaní.. študujete klinickú psychológiu alebo školskú psych?

akluj217
31. mar 2023

Ahojte, máte niektorá túto knihu ? https://www.martinus.sk/?uItem=111099
Ak áno dokázali by ste mi ju posunúť alebo preskenovat? Samozrejme nie zadarmo. Tiež plánujem ísť na psychológiu do Trnavy.
Ktorá je teda lepšia UCM alebo TRUNI ?
Ďakujem 🙂

katka_slamka
31. mar 2023

Ahoj @akluj217, ja som si dala prihlasku na TRUNI, mam referencie, ze je to lepsia uni. ako UCM. Ale su to iba referencie od znamych. Bola som na den otvorenych dveri na TRUNI a vraveli, ze na prijimacky sa pripravovat nemusime. Bude Scio test, kt. si oni upravili podla seba. Ja som si teda zatial pozerala, ze o com su tieto Scio testy 🙂