Fólie na okná a kvety - máte s nimi skúsenosti?

qetka
14. júl 2020

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci z vas ma niekto skusenosti s foliami na oknach (kvoli tepelnej izolacii) a kvetmi za nimi.
Chceli by sme si dat spravit folie a mame v dome dost kvetov, par bonsaiov. Tak, ze ci nechat nejake okno bez folie (co mi nam velmi nevychadza), alebo si vacsina kvetov proste zvykne na menej svetla.
Dakujem za postrehy a pomoc 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
qetka
autor
14. júl 2020

@viestta no teraz su priamo za sklom, bonsaje su na juhu, ale neda sa tu v lete normalne existovat, tak riesime ako to spravit najlepsie 🤷‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
berry266
14. júl 2020

skôr ako po nejakej folii by sim sa popozerala po kvalitnej tieniatej vonkajšej žalúzií. dôležité je eliminovať to aby slnko svietilo na okná a tak sa nezohriali. a tam žiadna fólia nepomôže

qetka
autor
14. júl 2020

@berry266 folie s certifikatom muzovi preplaca zamestnavatel ako EKO riesenie. Okrem toho mame pevne okna siroke aj 2 metre bez predelu, a bud nam zaluzie nechceli robit, alebo vraveli, ze to bude palka (mame spolu 11 okien) a uberie nam to este k tomu pol okna - mame to tesne zateplene. Nemame tam privedenu elektriku,a ze to bude strasne takze tak. Toto uz sme sa rozhodli, ze nie. Inak v byte som ich mala na juznej strane a ked boli stiahnute, tak tam dokazala tam byt uplna zima 🙂

berry266
14. júl 2020

@qetka tak áno to máš pravdu. nevedela som ze ide toľko veľkých okien. kamoška ma na dome veľké okná ale asi len 6 a vyratali jej 2000€ za hliníkové co je bezkonkurenčná cena. nemusíš to mat na elektrinu, môžeš mať aj manuálne ovládanie. ale pokiaľ na fólie prepláca zamestnávateľ tam nieje o čom 😉