Folkloristky (maminky, snažilky, tehuľky)

elise
26. mar 2008

ahojte folkloristyk ste tu niektoré? ja som 5 rokov tancovala vo folklornom súbore v trnave, manžel hrával na husle a na basu skoro 10 rokov. s malým sa chystáme na prvé folklorne slávnosti v lete na východnú.milujem folklor, veľmi rada spomínam na chvíle v súbore aké to boli supriš zážitky. Ste tu niektoré na koníkovi folkloristky? môžeme čo to popísať či dávať si termíny slávností alebo sa na slávnostiach stretnúť....... 😉 😉

bubba
26. mar 2008

ja som na folklor moc neni i ked som neni zasadne proti,ale moj svokor tym zije,dokonca vyraba ludove hudobne nastroje a to niekedy ziiiram co ten dokaze vyrobit 😉

bubba
26. mar 2008

ja som na folklor moc neni i ked som neni zasadne proti,nieco sa aj mne paci...ale moj svokor tym zije,dokonca vyraba ludove hudobne nastroje a to niekedy ziiiram co ten dokaze vyrobit 😉

elise
autor
26. mar 2008

ahoj bubba a na slávnostiach si niekedy bola? 😉 a z ktorej oblasti je tvoj svokor?

bubba
26. mar 2008

jej mne sa tam daco posahalo....hehe sorry...jasne ze som bola na slavnostiach v detve(raz)ale aj vo vychodnej je to super.pochadzame zo stredneho slovenska 😉

bubba
26. mar 2008

neblbne ti nahodou konik?

elise
autor
26. mar 2008

pred pôrodom som bola každý rok na východnej aj na detve dokonca sme v súbore robily pešiu túru z východnej na slávnosť na detvu . je to nádherný kraj 😉

elise
autor
26. mar 2008

zatial mi šlape dobre ale ťažšie sa odklikáva odpoved

bubba
26. mar 2008

mne to tu dako vypadava...
no a samozrejme aj moj drahy inklinuje k ludovej hudbe aj tvorbe a tak nasa mala poslusne pozerava kazdu sobotu ci kedy to byva rano taky program kde sa ucia tancovat boze ale teraz si nespomeniem ako sa to vola...

elise
autor
26. mar 2008

kapura?

bubba
26. mar 2008

kedze byvame so svokrovcami v jednom dome vecne sa u nas ozyva bud harmonika fujara,pistaly alebo radio na plne g... od 17-18 😀 😀

bubba
26. mar 2008

aaaaaaaaaaanooooooooooo kapura sa to vola vidim ze si zbehla..a v akom subore si tancovala?

elise
autor
26. mar 2008

bubba a chystáte sa tento rok na slávnosti? lukasko už začína trošku sa hýbať do rytmu ked mu pustím cd ďatelinku je taký zlatý dufam že aj on bude mať rád folklor inak by som ho chcela dať na husle ked podastie🙂

elise
autor
26. mar 2008

bubba ja v trnave Dudváh teraz je premenovaný na trnafčan a manžel hrával v piešťanoch v striebornici

bubba
26. mar 2008

hm, aj moja mala je velmi nachylna na hudbu svokrovci ju vyslovene "tlacia"k folkloru a ja zasa k hip hopu,hehe...ale nie tak ja vo vseobecnosti si vypocujem uuuplne vsetko len nemam rada lucnice 😕
musim ist ete sem kuknem neskor papa

elise
autor
26. mar 2008

papa bubba 😉 inak aj hip hop sa dá na ľudovú n§tu my sme mávali rozcvičky na moderné pesničky sme si precvičovali kroky a prvky 😉 kopírovanie lučnice je v piešťanoch expert slnečnica tam sa učia dokonca aj tie umelé úsmevy🙂

magg
26. mar 2008

aj ja som tancovala, 10 rokov 🙂

elise
autor
26. mar 2008

ahoj magg a kde v ktorom súbore?

elise
autor
26. mar 2008

teraz je najblyžšie až myjava v júny? alebo niečo aj v maji?

rybecka
26. mar 2008

ahojte aj ja som folkloristka a velka milujem folkor a tiez chodim na slavnosti je to tam super 🙂

rybecka
26. mar 2008

tancovala som v cacine ale iba kratko a potom v nasom subore Ilasofcan je to dedinsky subor 😵

elise
autor
26. mar 2008

ahoj rybecka tak sa stretávame aj v spoločnej dalšej téme chystáš sa s matejkom na slávnosti v lete?

ada78
26. mar 2008

ahojte, ja som sice oficialne nebola v ziadnom subore, ale celych 5 rokov na vyske sme zili so "zoboristami". ja na folklor nedam dopustit. 😉

elise
autor
26. mar 2008

ada ahoj vitaj medzi nami 🙂

anika
26. mar 2008

aj ja milujem folklor, dufam, ze sa mi podari to vstepit aj mojmu drobcovi, takmer denne pocuvame cdcka z nasho kraja/zo slivkovych samot...atd/, spievame, tancujeme 🙂
netancovala v subore, hold, nebol by ma nikto zdvihol 😀 😝 ☹

elise
autor
26. mar 2008

anika a z akého kraja pochádzaš? 😉

anika
26. mar 2008

brezovskeho 🙂

elise
autor
26. mar 2008

anika a bola si už na slávnostiach aj s brankom? my sa prvý raz chystáme teraz cez leto vlani sa mi zdal lukasko ešte maličný mal iba 7 mesiacov v júli🙂 tento rok sa veľmi tešíme 😉 😵

rybecka
26. mar 2008

Ahoj elise,
jasne ze sa chystam toho roku minuly rok som nebola lebo bol este malinky ale teraz si oblecie kroj a sup na slavnosti 🙂 a ty ides?

anika
26. mar 2008

elise, nie, spolu sme este neboli, snad tento rok, uz sa tesim 😉

elise
autor
26. mar 2008

rybecka chceli vy sme ísť na východnú a v juny by mala byť myjava v našom kraji je ešte červeník niekedy v auguste a krakovany, tak by sme niečo chceli pochodiť. z detvy mám krásne spomienky spod holubníka a nocovania na luke 😀 ale s malým pôjdeme asi iba na jeden den prípadne nieaké ubytko ale to iba v hotely, alebo niekde v penzioné, na stan je ešte malý 😉