Folkloristky (maminky, snažilky, tehuľky)

elise
26. mar 2008

ahojte folkloristyk ste tu niektoré? ja som 5 rokov tancovala vo folklornom súbore v trnave, manžel hrával na husle a na basu skoro 10 rokov. s malým sa chystáme na prvé folklorne slávnosti v lete na východnú.milujem folklor, veľmi rada spomínam na chvíle v súbore aké to boli supriš zážitky. Ste tu niektoré na koníkovi folkloristky? môžeme čo to popísať či dávať si termíny slávností alebo sa na slávnostiach stretnúť....... 😉 😉

elise
autor
26. mar 2008

anika a kam sa chystáte tento rok?

bubba
26. mar 2008

esile,
tym umelym usmevom myslis pri tancovani lud.tancov tie zubate usmevy?????????tak to je super ze este aj to ucia 😀 😀

elise
autor
26. mar 2008

buba aj dokonca výraz v očiach 😀 ale aspon je to pekné pri tanci je veselo 😀

bubba
26. mar 2008

samozrejme,profesionalny vyraz tvare....nesmie chybat 😀 😀
ja ja ho uz viem aha 😀

elise
autor
26. mar 2008

buba super učíš sa rýchlo 😀 😀

bubba
26. mar 2008

😀 sak to mam v krvi 😀

elise
autor
26. mar 2008

juch juch 😀 😵

bubba
26. mar 2008

si myslim,ze deturence budu mat na f.slavnostiach veselo....uz ich vidim ako im zadocky podskakuju do rytmu cucnu si caju,potom zaspia v tom najvacsom hluku od unavy ked sa zobudia hned hopsaju....hehe...my sme tak boli na svatbe s malou ked mala rok a bolo to super 😎

anika
26. mar 2008

elise, no na tu MY

elise
autor
26. mar 2008

malý už trsá na hudbu tak uvidím ako bude trsať na slávnostiach inak manžel aj na husle doma zahrá tak malý je celý vo vytržení dúfam že na slávnostiach to bude dobre znážať a bude to milovať ako my s manželom 🙂

elise
autor
26. mar 2008

anika tak sa uvidíme v anfiku? 😉

anika
26. mar 2008

hadam hej 😉

elise
autor
26. mar 2008

v trnave je v lete trvafská brána tiež dobrá folklorna akcia 😉

bubba
26. mar 2008

elise neboj urcite bude mat rad folk,len mu to nesmiete moc snazivo pretlacat,lebo sa zatne....a aj keby to mal rad...tak bude protest ved ako to deti vedia 😀

elise
autor
26. mar 2008

bubba spojíme mu modernu s folklorom 😀 😎 ale necháme to nanho len mu budeme pomaličky podsúvať 😉 aj čo to ľudové

bubba
26. mar 2008

elise musim ta ale pochvalit ze pri zakladani temy si zvolila folklornu vyzdobu temy....gulickami casto svokor zdobi fujare.....inac sa musim pochvalit,ze viem vyludit na tom zopar tonov,ale nesmejte sa mi 😀

evka39
26. mar 2008

Ahojte,môžem sa pridat????????????,tancujem od malička tancovala som v detskom folkl.súbore zornička a neskôr v Maríne vo Zvolene...Ako som sa vydala,tak som skončila a stráááááášne mi tanec a všetko stým späté chýba...Preto vám dakujem za túto tému 😉

elise
autor
26. mar 2008

ahoj evička jasne pridaj sa aj ty si naša 😉

elise
autor
26. mar 2008

evička aj mne to chýba tak som rada že môžeme pospomínať a pokecať okolo toho 😉
bubba gratulujem k fujare, máš môj obdiv ja so vylúdila pár tonov iba na drumble a na husliach 😉

bubba
26. mar 2008

😀 😀 nie je to nic tazke..to zvladne kazdy tych prvych par tonov...vies to tu-tu-tu-tu-tuutuu-tutututu(inac neviem ci si to vies predstavit z toho tutkania mojho,hehe) ale potom uz nasledujuca melodia je narocna akakolvek lebo neviem robit s dychom...hehe...

evka39
26. mar 2008

Emka prvé čo vedela ako bábo,bolo knísat sa na ručičkách ked bola na brušku len čo hrala nejaká hudba...aj teraz často pozeráme dvd našu svadbu,kde je tani tani.tak sa teším,lebo asi si tanec oblúbila...aj spev je u nás stále no a starký jej musí vždy hrat na heligonke a ona taniká s plyšovými zvieratkami...A tiež sa chystáme tento rok do Detvy na slávnosti aj s Emkou.Minulý rok sme ju nechali domka,ale tento rok si to pekne vychutnáme 😀

elise
autor
26. mar 2008

evka a pôjdete aj na noc? či len na deň? ja sa tiež veľmi teším🙂

bubba
26. mar 2008

no akurat som sa chcela spytat.moja mala sa heligonky boji a to od malicka pocuva,neviem ci sa jej nepaci hlucnost,alebo co,ale v jej pritomnosti sa momentalne nosmie ani len drzat starky toho....
ked bola mensia sa bala pistaliek aj fujar,ale to ju preslo a teraz si veselo zafuka aj ona...je strasne zlata ma taku malu fujarku polozenu na polici a vzdy ked ide okolo tak si fukne a ide dalej akoby sa ani nechumelilo 😀 😀

evka39
26. mar 2008

no,asi len na den aj ked tam býva moja starká ,čiže by sme mali kde buvat,ale k nám domov je to len 20min cesty autom takže spinkat pojdeme určite domov a na druhý den sme zase tam 😀 Záleží na počasku,lebo cez Detvu bývajú väčšinou hromy blesky 😉

elise
autor
26. mar 2008

to máš pravdu pamätám na noci v stane na luke a ráno spacák vo vode🙂 ale holubník tam dúfam stojí🙂

evka39
26. mar 2008

😀 😀 pod holubníkmi sa stretávame s rodinou,alebo pri hajzlíkoch 😀 ved to je hned vedla

elise
autor
26. mar 2008

evka 😀 takže holubník 😀

elise
autor
27. mar 2008

folkloristky tak pokecáme aj dnes? 😉

elise
autor
27. mar 2008

súboristky kde ste?
....cez kerestur pekná cesta dlaždena, dlaždili ju tri mladenci do rána, dlaždili ju tri mesáce jeden den jeden už ja vacej cez kerestur nepojdem...... 🙂

elise
autor
26. apr 2008

folkloristky ste dnes niektorá tuná?