Fotky deti na facebooku

mirkava
15. jan 2016

Ahojte mamičky, pridávate nespočetne veľa fotiek svojich deti na FB? Milujem svojho syna a môj názor na to je, že chcem vystavovať svoje dieťa ako vo výkladnej skrini. Nezáleží mi na tom, či mi nejaká zabudnutá spolužiačka zo ZŠ napíše aké je krásne moje dieťa. Ja viem, že je krásne a je moje tak prečo ho vystavovať. Na druhej strane niekedy mám nutkanie sa pochváliť. Tak ako na to.... Nechcem radu, skôr ma zaujíma váš názor 🙂

mawka
15. jan 2016

no ale len na tebe zalezi, koho mas v priateloch, ja si tam napriklad nedavam hocikoho a uz vobec nie nejake zabudnute spoluziacky. fb ma xy nastaveni sukromia a tie konkretne fotky nemusi vidiet kazdy a uz vobec nie verejnost. alebo oznacis len konkretnych ludi, pre ktorych budu viditelne. ja mam nastavene dokonca tak, ze moj profil nevyhladaju ani vyhladavace. a fakt ze nevyhladavaju. treba sa s tym pohrat, pretriedit si ludi, ktorych tam mas. a ze tam supnes obcas nejaku normlalnu fotku, preco nie. mna skor zaraza, ze ludia zdielaju doslova verejne fotky nahych deti, svoje pribytky, do info napisu div nie svoju adresu.. to je divne 😉

sissy27
15. jan 2016

@mirkava je to každého osobná vec... a teda keďže sme dospelí, svojprávni ľudia, tak sa musíme sami rozhodnúť, koho chceme za priateľov v reálnom aj virtuálnom svete, komu sme čo ochotní povedať, čo chceme alebo nechceme zverejniť a pod... ja sa takisto môžem sama rozhodnúť, na koho fotky sa chcem alebo nechcem pozrieť a vybavené 🙂 a treba rátať s tým, že čokoľvek zavesím na net, akokoľvek "chránené", tak sa stáva vecou verejnou...
ja nemám potrebu deliť sa o súkromie cez sociálne siete 🙂

kuceravasue12
15. jan 2016

@mirkava ahoj, no ja dávam foto na fb ak mám niečo zaujímavé, napr. asi 3mes som nedala žiadnu fotku a teraz som dala zopár čo som zozbierala také vtipné na akých rôznych miestach som ju našla spať. Rozhodne nedávam foto kde je nahá či polonahá. Väčšinou dám foto na fb ak sa ma pýtajú ako malá vyzerá, že ju už dávno nevideli, ja na návštevy nie som radšej zavesím nejakú fotku nech mám pokoj 😀 Kamoška sa predbehovala so susedov dieťa dala do prostred stromčeka a okolo všetky hračky čo dostal ...také vyťahovanie sa, tak foto z pod stromčeka rozhodne nedávam 😉

vlastulina1
15. jan 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

ja nedavam a ani by som moc vela nedavala radsej

seahorse27
15. jan 2016

Vsetko s mierou a hlavne nie nahe deti, ani v plavkach a spodnom pradle...toto mna dost irituje, ked to vidim na fb...ale vsak kazdy nech robi, ako uzna za vhodne. Su ludia, ktori nahadzuju fotky uz v ten vecer,ked sa vratia z nejakého vyletu, kazdu akciu, dovolenku a oslavu musia mat vycapenu na fb...asi sa potrebuju pochvalit alebo dostavat pozitivne komenty a lajky...ked im to robi dobre, tak prosim 🙂

ivett1
15. jan 2016

@mirkava keď len názor😉 ...tak za mňa si na fb môžeš dať čo len chceš🙂 ... veď si môžeš sama nastaviť, kto sa pozrie ... aj celý svet🙂 ak ti to nevadí🙂

evittam
15. jan 2016

Za nás - FB nás "nedostane" - ani naše fotky ani nič podobné. Skús si len tak "pre srandu" zrušiť účet aj s fotkami - veľa šťastia.....nepodarí sa ti to a tie fotky, ktoré tam už "zavesíš" patria im.....si prečítaj podmienky...celé zle... 😉
Ale "veď milióny ľudí sú tam - idem aj ja"... 😀 😀 😀

lintu
16. jan 2016

Pridávanie fotiek asi nie je záležitosťou len facebooku ale celkovo internetu ako takého. Ľudia sú rôzni. Zo skúseností a trošku zjednodušene napísané - tí čo toho majú na internete veľa, nechápu tých, čo toho majú na internete minimum a opačne. Čiže najlepšie, ak sa človek zariadi sám podľa seba, tak ako to on sám cíti. Také, že - "však nás je tam veľa, ja som navyše slušný nevinný človek, kto už by sa len o mňa zaujímal" - nie tak celkom platí. Nikto nikdy nevie, kto si pri akej príležitosti naňho spomenie. Tých pár informácií, prípadne celý albumček s fotkami sa poľahky stiahne aj bez vedomia majiteľa. Nuž, ale kto si ako čo zariadi.... Každého osobná vec 🙂 Bloknúť nástenkového hyperaktivistu je to najmenej 😀

mirkava
autor
16. jan 2016

@mawka no nemam v priateloch hocikoho, ale uz sa mi stalo ze kamoska dala zdielat moje fotky a to sa mi neoacilo...

mirkava
autor
16. jan 2016

@evittam suhlasim. Ked to tam uz raz das. Je to tam navzdy a preto iz nedavam nic. Je to osial, ktory casom pominie..... Ale obcas sa prihladim a oziem co jedia ludia na obed.... 😊

mawka
16. jan 2016

@mirkava toto som ja striktne zakazala. a aj ked niekde sme, ze nieco niekto "postne", tak sa jeden druheho pytame pred tym, ci mozeme. ale fakt dost zalezi od ludi dalsich. nepochopim, ked ma niekto 1000 praitelov. teda "priatelov". to mi dojde uz velmi divne. alebo nahe deti, zeny sa tam vyspulene polonahe fotia a co maju doma nove a plno info o sebe. no.. aj pre mna nepochopitelne.

mawka
16. jan 2016

@mirkava a este by som dodala, ze ludia su tak strasne sledovani vsade, ani o tom netusia, vsade same kamery, google si jazdi s autkom a foti street fotky.... ani nevies, kde si na zahrade vlastneho domu zo satelitu viditelna a tak no. kto si chce niekoho najst, kto si koho vytipuje, tak si najde. bohuzial no. skor ma tu par krat na konovi zarazili fotky zo sona, kde bolo aj meno aj rodne cislo 😕 😅 a stava sa to tu opakovane.

mirkava
autor
16. jan 2016

@mawka presne tak. Fotky zo sona su tak osobne, aspon pre mna. Taktiez matka ako koji svoje cerstvo narodene babo. Niektore veci by mali ostat osobne a netreba vsetko zverejnovat. Nepochopim ani fotky toho co prave idem jest na ranajky ci obed....

mawka
16. jan 2016

@mirkava tak ja som uz videla aj zenu tesne po porode, taku aka je. tak to bolo moc. viem, ze je to prirodzene, ale ak sa uz niekto foti pri tom, budiz, ale je to tak nieco intimne, ze by som to proste von nedala. a presne sa stalo to, co sa tu spomenulo, nejaka dobra dusa to zdielala a retazova reakcia a dotycna zduta. a cuduje sa? ja nie. a vobec, preco by moji priatelia mali pozerat na mna po porode, celu od krvi s trciacim pupocnikom, achhhh. a fotenie jedla, dalsia kapitola. mna potesia recepty, potesi ma, ak sa niekomu nieco podari, ale fotit to, co mi donesu v restike a je to bezne jedlo, to uz ufff. este by som pochopila nejaku exotiku na tanieri z nejakej dalekej krajiny, ale ze idem hen k jozkovi do bistra a vyfotim bolonske spagety, to je ze dovidenia 😀 😀 tak ale najdu sa tam aj ine sprostosti 😀

kuceravasue12
16. jan 2016

@mirkava tak mňa vie toto perfektne vytočiť, robí mi to sestra a to, že zdieľa moje foto by som ešte prežila ale ona bez pýtania zavesí hocijaké foto mojej malej,napr. keď sa mi narodila dcérka prvé dni som nemala čas na fb a keď som sa chystala dať tam prvé foto lebo kamošky z vš mám hocikde po svete dlho som bola na rizikovom nikto nevedel, že som už porodila, zistila som,že už tam zopár foto má ...a potom po jej prvých narodeninách sestra spravila rovno celý album s názvom narodeniny mojej netere a plno fotiek no to som už vrela...a pri tom som jej to zakázala, ...koho preboha zaujímajú narodky jej netere??? nabudúce jej nedovolím fotiť ju a hotovo

evittam
16. jan 2016

@kuceravasue12 No na tvojom mieste by som jej riadne vyčistila žalúdok, sťahovať tie fotky už bohužiaľ nepomôže a presne ako píšeš - v živote by už do ruky nevzala v mojej prítomnosti a v prítomnosti mojich detí a rodiny foťák alebo telefón....

mirkava
autor
17. jan 2016

@mawka uuuuha zena po porode je sila..... To hadam nie....

mawka
17. jan 2016

@mirkava veru. a zdielala to jedna znamejsia osoba, cize si vies predstavit akou rychlostou sa to nasledne sirilo.

mirkava
autor
17. jan 2016

@kuceravasue12 to by aj mna vytocilo. Moja svagrina dala mna v plavkach ked sme boli na kupku. Tak to som riadne penila. A jej reakcia: "ved mas dobru postavu". A to teda nemam, velky zadok atd. Ale neslo o to, ale o to ze to tam dala a odvtedy nefava nic podobne....

mirkava
autor
17. jan 2016

@mawka myslim ze novopacena maminka to dvakrat olutovala....

mawka
17. jan 2016

@mirkava aj ja si myslim. dala to pre priatelov a takto to putovalo vsade. toto je uz u mna cez ciaru