Fotky nakúpeného oblečka. Je to divné len podľa mňa?

janaal
21. nov 2012

Baby,to len mne pripada uverejnovanie fotiek satnika nasich deticiek prinajmensom divne? Chceld by som vediet aj nazor inych,poprosim bez urazania a provokovania. Mne to pripada cudne,nafotit doma sukromne veci,kt.moje dieta nosi a vycapit ich na net. Pripada mi to ako obycajna sutaz v tom,kto ma toho viac. O originalite pomlcim,vsetci rovnake znacky,rovnake kusky 🙂 Moja mala ma plno krasneho a myslim ze neraz aj draheho oblecka,ale ze by som mala vsetko nafotit a vytahovat ra tu pred inymi... To nie 🙂 Jasne,ze su to kazdeho sukromne fotoblogy a tym padom kazdeho vec,co si tam da,ja to akceptujem. Len ma zaujima,ci ma niekto podobny nazor ako ja. Dakujem.

alka221
21. nov 2012

podobne. tieto albumy preskakujem 😉 a mas pravdu, je to kazdeho osobna vec co si sem nafoti.. 🙂

majuskacechova
21. nov 2012

@janaal je to divne.... fakt to tu je? ja to az tak nesledujem.... a to akoze idem do obchodu kupim pre dieta veci, pridem domov, pofotim to a potom aha ake pekne som kupila? alebo ako? 😝 😝
to je moj nazor, ale sa nechcem nikoho dotknut, je to kazdeho osobna vec 🙂 😉

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majuskacechova
21. nov 2012

@dominika1988 nechodim do tej casti a vidim ze dobre robim 😀 😀 😀 😀

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majuskacechova
21. nov 2012

@dominika1988 total zufalstvo 😲 😲 😲 😲 😀 😀 😀 😀

lucka1987
21. nov 2012

@dominika1988 😀 😀 😀 😀

ankaevka
21. nov 2012

nepozerám, preskakujem oblečka a čo kto chce alebo bude mať 😉

xenicka13
21. nov 2012

@janaal toto chcelo odvahu, je to tu sutaz, myslim, ze z nudy 😀

sissy27
21. nov 2012

@janaal úplný súhlas... nechcem sa nikoho dotknúť, ale asi to je dôkaz toho, že na materskej sa vážne osprostieva, inak si to neviem vysvetliť...

liz_lemon
21. nov 2012

veru, ked som raz napisala, ze je to tu posadnutost nextom, hned som dostala vynadane, ze zavidim a urcite na to nemam :D

janaal
autor
21. nov 2012

Jooj baby ako ste ma potesili,som myslela ze ma tu hned ukamenuju,ale ako vidim.zdravy rozum este nevymrel. Chvalabohu.

sjuzi
21. nov 2012

Veru, konecne to niekto na plnu hubu napisal... 😀 tiez by som mohla fotit do vecera, co budu moji chalani nosit najblizsie zimne mesiace... A mam tam aj next, h&m, c&a a spol...

traktor
21. nov 2012

ked sa mi nepaci, preskakujem, vzdy mame moznost volby..,... v tomto mi chyba kusok tolerancie..tak ako niekto foti oblecko, tak sa foti aj jedlo / mam oboje 😀..jedlo preto, ze rada jem a varim, oblecko preto, ze chcem ukazat, ze aj cez bazar sa da lacno a pekne obliect dieta..hoc do tohto albumu som uz davnejsie nic nepridala.. /, kto co uplietol, uhackoval, vyrobil....ja sama obcas pozriem, ked ma nieco zaujme / myslim teraz album o obleceni/..niekedy prave vdaka tomuto albumu viem najst lacnejsie oblecenie, viem predat /kupit lepsie, ked maminu oslovim, ci to potom preda..
@sissy27 a nemyslim si, ze toto je dôkaz toho, že na materskej sa vážne osprostieva,.. 😉

aymee
21. nov 2012

Ja idem trosku rypnut z opacnej strany- idem sa postavit na stranu tých ktori by fotili aj kazdy spendlicek 😅
jednoducho su zeny ktore cakaju prve babo a su vytesene vyradostene z tych krasnych uplne drobulinkych veciciek, pretoze je to pre nich nieco nove nieco nove 😅 🙂
a jednoducho ja tiez fotim vsetko co mame , lebo sa z toho neskutocen tesim ak otych veciciek pribuda , pri kazdej vecicke si predstavujem svoje babatka a vsetko okolo toho , je to proste pre mna nieco nove 😅

dadka33
21. nov 2012

len či to aj realne doma má.....je vela takych "chuderiek" co nema na chleba,a na nete same drahe veci 😲 tak to sotva doma má,ale kazdeho osobna vec

mateson
21. nov 2012

naj sú slipy, ponožky apod. Hlavné, že je to next. Nechápem, čo ich vedie k tomu, fotiť spodné prádlo a dávať na verejné fórum. Myslela som, že to tak vnímam iba ja.

mateson
21. nov 2012

@traktor to čo niekto sám uvarí, upletie, ušije je niečo celkom iné. To je fajn.

roo
21. nov 2012

Mam pocit - alebo take zelanie - ze ked ludom prestanu vadit taketo veci, ako sa tu riesi, bude nam na svete krajsie.

miskax2
21. nov 2012

@janaal ja som mala tiez nafotene ale na truc 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ze ja nekupujem v nexte veci mame podedene a chcela som ukazat ze aj obycajne obnosene veci su pekne 😀 😔

slniecko41
21. nov 2012

.....ja mám len jeden album vytvorený a tam je moja staršia princeznička /strašne ma musela prehovárať/, chcela strašne vedieť, či sa fotky budú páčiť, tak ak chcete vidieť aj niečo iné, kuk do môjho albumu.....a k tomu nextu, no ja neviem, tiež tam sem tam nakupujem, no nemôžem povedať, že je to naj značka a niečo špeciálne, okrem toho, že je podľa mňa strašne predražená.....omnoho lepšie a kvalitnejšie sú veci z USA napr. Gymborre........ja by som na fotenie šatníka nemala ani čas a ani by sa mi to nechcelo...... 😉

sissy27
21. nov 2012

@traktor jedna vec je nafotiť si handmade výrobky, kde sa ukáže šikovnosť, zručnosť, dobrý nápad alebo tip ako ušetriť, ale keď niekto fotí hotové kolekcie z veľkovýroby ??? tu nejde o nič iné, ako o zúfalý výkrik "aha, my na to máme" , to nie je o fantázii (skôr naopak, o nedostatku fantázie, tvorivosti), nedajbože umení, či dobrom nápade, veď to rovno mohli takéto "šikulky" stiahnuť katalóg z netu a efekt by bol ten istý 😀 😀 😀

jaruska8
21. nov 2012

Hm, akože viem, keď som bola tehu, tak ma tešila každá malilinká vecička, takže tehule chápem (aj keď ja som si nikdy nič nefotila) ale neskôr, po narodení???? Zbytočnosť, no proti vkusu žiaden dišputát. 😉

korenbaba
21. nov 2012

podla mna je to niečo ako prezentácia svojho hobby- nakupovanie a zhrnanie veci pre dieta.

traktor
22. nov 2012

@mateson
@sissy27 to co sa mne paci inemu nemusi..tak ako sa mne paci album o tvorivosti..tak sa tej druhej nemusi pacit a tiez tu môze zalozit o tom temu../nic proti tej teme, hej, 😀 😉 /..preto hovorim, ze v tom ma byt viacej tolerancie..nepozname tu konkretnu mamu, nevieme aky ma zivot, preco naco zaco tu dava fotky..ak ich chce mat, nech ich ma, ..ci uz preto, ze na to ma, ci preto, ze nieco pekne za dobry peniaz nakupila, ci len pre radost, ze konecne caka vytuzene dietatko, tak aj ta obycajna ponozka je pre nu v tej chvilke to najviac..ci hocico ine..je to jej fotoblog, nech to tam ma..ja ked nechcem nepozriem, preskocim..co sa mne osobne nepaci je album, co chceme a tam vsetko len stiahnute fotky, nic osobne, nic, co by vypovedalo, ze to aj doma mam..ale zas je to len o tolerancii..ak ma potrebu si to dat do svojho albumu, nech si to tam da..mozno je na tom zle, tak aspon takto, pomocou obrazkov len sniva,ze mozno raz...mne sa to nepaci, nehladam dôvod preco to ma, tak len preskakujem..

namornicka
22. nov 2012

Ja to beriem tiež tak, že je to každého osobná vec, ale mňa by to nenapadlo, zdá sa mi to také "plytké", nechcem tým nikoho uraziť, nenašla som vhodnejší výraz. Čo sa týka ručných prác, to je iné, aj keď nie všetky výtvory sa mi páčia, ale tu ide o naozajstné hodnotné hobby, niečo čo baby robia, v čom sa zdokonaľujú a reflektuje to ich šikovnosť a snaha (aby to nevyznelo že propagujem ručné práce, ja sa im nevenujem). V skratke by som povedala, je to každej vizitka, spôsob prezentovania sa, čo zverejňuje na web.

gabrielllka
22. nov 2012

co sa tyka vlastnych vytvorov tak si myslim ze ke to v pohode napr.hackovanie,vysivanie aj pecenie tak to je ine ako zakupene oblecenie v obchode........no niektore mamicky sa asi z toho naozaj velmi tesia 🙂

blondiee83
22. nov 2012

Pridavam sa k väčšine - tiez mi to pride čudné a myslím, že nejde o nic ine, iba o chvalenie sa, kto čo má. Jednoducho človek je tvor sutazivy, potrebuje sa pochváliť, čo všetko je ochotný a schopný pre svoje ratolesti kúpiť. Možno si tým niekto zvyšuje sebavedomie, lebo bez toho si pripadá menejcenny.
Musím sa priznať, tiez tu mám zopár fotiek oblecka - to boli uplne prve vecicky, ktore sme s MM nakupili a sú pre mna vzácne - je to naše prve dieťa a chcela som mat album. A plánujem sem dat este par ďalšich, ale nie cely satnik, len vecicky, ktore sú pre mna osobne extra a teším sa im o niečo viac, ako tým obycajnym, každodennym. Čiže na jednej strane súhlasím s tým, že je to divne, na druhej strane ma to tiez sem tam pochyti - pochváliť sa a podeliť sa o svoju radost.
Napr. my s MM sme vo fáze, ked ešte všetko, čo kupime, ukazujeme mojim rodičom, sestram, každému, kto k nám príde na návštevu 😀 jednoducho sa z toho človek teší a má potrebu sa o to podeliť s najblizsimi. Myslím, že väčšina žien to pozná a aj u nás to skôr či neskôr prehrmi.
Jaj a značku next vyslovene neznasam, ani h&m či podobne anglicke "vychytavky" . Pre mna je to niečo ako cinan - nechápem, však v Anglicku to nosia pomaly bezdomovci a tu sa z toho idu po...🙂 Ale napr. sa mi páči Tesco oblecko, aj som tam vela veciciek nakupila, napriek tomu, že aj Tesco neznasam 😀 to materstvo ináč robi divy 😀

janaal
autor
22. nov 2012

@mateson nevnimas to tak len ty, chvalabohu. je to chore podla mna, nuz ale ako vravim, kazdeho vec 🙂

janaal
autor
22. nov 2012

@sissy27 😀 asi tak nejak