Fotky zo steny a nepovolená reklama

mirkas76
20. sep 2020

Chcem sa Vás spýtať, aké máte skúsenosti Vy tu na MK, ostatné mamičky a šikulky, pretože nerozumiem pravidlám ktoré tu platia asi rôzne.. 🧐
Jedná sa o tzv. stenu kde sú pravidelne uverejňované príspevky a fotografie mamičiek.. a aj foto prác šikovných rúk, ktoré sú klasifikované ako nepovolená reklama.. Áno, je to, tak!
Začiatkom septembra som len tak, uverejnila moje vlastnoručne zhotovené rúšky, pre kamarátku. Netrvalo dlho a môj príspevok bol storno, ako nepovolená reklama. Pred chvíľou bol na hlavnej stene dňa podobný príspevok, kde dotyčná priamo komentovala svoje rúšky aj s cenou, keďže bolo veľa záujemcov. Nechápem prečo niekto môže a niekto nie?

petulda333
20. sep 2020

Skor ju este nik nenahlasil a admini tu nie su nonstop. Takze neboj, bude aj to zmazane

tosomja
20. sep 2020

A ja som si pred nedávnom, počas prvej vlny korony všimla, že dokonca bolo povolené rúška predávať 🤷 zrazu zakázané? Veď stále ich potrebujeme.
Čo sa týka reklám. Ako fakt je to tu okate, každý tu pečie torty zákusky, šije, hackuje. A jednu nahlásia, druhú nie. Mne osobne nevadí, nech si každý podľa svojej šikovnosti zarába, ale nech nezabúdajú, že je to stránka pre mamičky, rady, skúsenosti atď. Nie burza šikovných rúk.

mirkas76
autor
20. sep 2020

@petulda333... Už sa stalo. Lebo zrazu tie rúška z hlavného panelu zmizli a už som sa toho príspevku nedopátrala. No i tak, zaráža ma, že tento podľa pravidiel MK kontroverzný príspevok, bol v hlavných foto dňa a podla všetkého dosť dlho.. Neviem kto tu o tom rozhoduje, či nejaký systém, či osoba, ktoré foto bude zaradené do tabule dňa a pritom sa jedná o reklamu.. Ktorá je pre iných zakázaná! 🤔

fokuska
21. sep 2020

@mirkas76 Kazdu chvilu tu pribuda tolko sprav, inzeratov, diskusii a prispevkov ze je nerealne aby tych par adminov co tu je stihali kontrolovat vsetko hned v prvych minutach uverejnenia. Treba take veci nahlasit a niekedy zareaguju rychlo, niekedy to trva.

A je to "to rusko" - "tie ruska". Po cesky "ta rouska" - "ty rousky".
Slovo "ruska - rusky" neexistuje ;)

leskovael
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
Modrý koník
21. sep 2020

Pre Modrý koník bol poriadok vždy dôležitý. Je predsa príjemnejšie, ak diskusie a blogy ponúkajú iba relevaný obsah, bazár autentické inzeráty, ...

Preto pravidlá, preto odstraňovanie a upozorňovanie. Niekedy si však uvedomíme, že je to možno zbytočne prehnané. A to je aj prípad hand made vecí.

Chceme predsa podporovať maminy, ktoré sú aktívne, majú nápady, píšu, tvoria...
Nie len chceme, ale aj to robíme. Preto je poslednú dobu na ploche viac takéhoto obsahu.
A toto, nech je povzbudením aj pre teba 🙂

Naďalej však platí, že táto plocha nemá byť reklamným alebo predajným kanálom, ani miestom pre príspevky, ktoré svojou frekvenciou či obsahom obťažujú užívateľky. A ak už je niečo naozaj mimo, skúsme to, vy aj my - vysvetlime a navrhnime takejto mamine, kde a ako by to mohla robiť lepšie.
Ďakujeme.

mirkas76
autor
21. sep 2020

@fokuska Milá ,, fokuska "ďakujem za tvoj komentár k problematike, no zostáva tu niečo iné nezodpovedané .. 🤔
Keďže mám osobnú skúsenosť z urgentným zásahom admina na moje hand made rúšky, tak nerozumiem, prečo celé hodiny doslova bije do očí príspevok rovnakého druhu tovaru v 12-stke Best off steny dňa! Podotýkam celé hodiny ako reklama(lebo inak sa to nedá nazvať 👍)...foto rúšok na ktorý reaguje kvantum ľudí s požiadavkou na objednávku a dotyčná plnom znení odpovedá, ako obchodník !
Som si istá, že hlavný panel má pod palcom osoba,že to nieje náhodný výber počítača.
Vôbec mi nevadí, ak niekto uverejní svoju prácu, veď prečo nie, no chyba bude asi nejasných pravidlách, ktoré jedným zakazujú a iným dovoľujú!
Amen 🙏

fokuska
21. sep 2020

@mirkas76 Na zaklade coho si si ista, ze hlavny panel ma na starosti osoba a ze to nie je automaticky vyber pocitaca? Ze vyberie prispevok, kde je najvacsia aktivita - ze sa neustale likeuje a komentuje?

A neviem preco prave mne odpovedas, "mila mirka", ja nie som admin, napisala som ti to co ostatni a co aj tim modreho konika :D

mirkas76
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirkas76
autor
21. sep 2020

@fokuska Odpovedám, tak ako si začala.. Neviem, prečo odpovedáš, keď tvoj komentár nič nerieši.. Prepáč, no fakt som sa nič mimoriadne od teba nedozvedela. Škoda.. 🤔

petulda333
21. sep 2020

@mirkas76 no zrejme ten tvoj niekto nahlasil a tak im udrel do oci. Je tu denne xy prispevkov, neda sa vsetko ustriehnut.

mirkas76
autor
21. sep 2020

Ešte raz... Nepíšem o príspevkoch, ktorých je tu kvantum, Mňa ZARÁŽA fakt, že sa doslova a do písmena REKLAMA dostane do 12-ky najslávnejších a nikto to z administratívy MK nevidí pol dňa???
To tam robia ako dobrovoľníci, či zle platený personál?
Nech mi je prepáčené ak som sa niekoho dotkla, no mal by byť trošku viac pozornejší, aby ten ich kódex pravidiel mal význam!

petulda333
21. sep 2020

@mirkas76 nebud ako male decko.

mirkas76
autor
21. sep 2020

@petulda333.... Si smiešna!Prepáč.

fokuska
21. sep 2020

@mirkas76 Ale ved tych reklam je tu kvantum! Ty si videla jeden prispevk na uvodnej stranke, oni medzitym blokli mozno 50 dalsich inych na stene, ktore sa nedostali priamo na uvodnu stranku. Co na tom nerozumies? Aj nahlasenych prispevkov maju desiatky, alebo stovky denne, tak ako z nich maju vediet, ktory z nich uz medzitym ma plno komentarov a ktory upadol do zabudnutia? ked vidia naraz desiatky hlaseni? Musia ist nejako zaradom a postupne preverovat, blokovat...

Nechapem o co presne ti ide - bolo ti vysvetlene ako to funguje a ty si stale dupes nohou, ze tvoje bolo zmazane a tamto nie - svieti to tam doteraz? Asi nie, vyriesili to, len to trvalo. Aj na sudoch jednotlive procesy trvaju, aj na vybavenie reklamacie cakas 30 dni, vsetko ma svoje lehoty...

petulda333
21. sep 2020

@mirkas76 nie to ty. Lebo toto robia deti v skolke, ze takto trucuju. Ona mohla mat dlho a ja nie 😪😪😪 hlavne, ze to zmazali. Pokial viem tak admini maju aj svoju pracu/zamestnanie a toto mozno ako dalsiu.

mirkas76
autor
21. sep 2020

@petulda333... Samí alibizmus 👎.
Super, tak viem, že nič neviem a to je celé!
Lúčim sa teda z pocitom, že,sme sa napokon nepochopili a no možno po Mne niekto ďalší bude klásť tú istú otázku a možno bude mať viac šťastia ako Ja. 😉👍
Takže dovi a dopo.. Milé diskutujúce🖐️

mirkas76
autor
21. sep 2020

Poprosím o zmazanie.. Ďakujem 👍

fokuska
21. sep 2020

@mirkas76 Vsetky ostatne sme sa pochopili, adminky sa vyjadrili, ty si jedina, ktora to nechape. Tak porozmyslaj kde bude asi chyba...

Odpoved na tvoju otazku znie: Pravidla platia pre kazdeho rovnako, no dohliadat na dodrziavanie aj nieco trva, preto tvoj prispevok bol zmazany o x hodin skor ako prispevky inych. Tie, ktorym bol prispevok zmazany do par minut tu tiez nefnukaju, ze tvoj prispevok vydrzal plhodinu a ten ich iba par minut...

elanor
21. sep 2020

v prvom rade odpucam sa zamysliet sama nad sebou. Lebo toto co tu stvaras, je vykon 3-6 rocneho dietata v skolke.
Tie moje prave prisli do tejto fazy - presne handrkovanie - a ona ma o jedno zrko viac, a ona to mala o 1 sekundu dlhsie, beeeeee, aj jaaaa chceeeeeeeem.
Si rozumna, uvedomela a sudna zena, alebo si len nevyzrete decko???

rusalinka
21. sep 2020

@mirkas76 mňa skôr zaujalo to "Best off steny dňa" - to je kde pls?
A Btw - ten spomínaný album - nahlásila si ho? Upozornila naň nejako adminov?

petulda333
21. sep 2020

@rusalinka zrejme mysli toto.

rusalinka
21. sep 2020

@petulda333 aha... tak s týmto človek nemá nič spoločné, neviem podľa čoho sa to tam dáva, asi posledná aktivita?... neviem...

petulda333
21. sep 2020

@rusalinka tiez myslim, ze tam su posledne fotky zo steny