Funguje vám sme.sk?

tenerifka
30. mar 2014

Neviem, ci mam problem v PC, pripadne s prehliadacmi, ale od rana sa mi tato stranka neda otvorit, skusam to cez Google chrome aj cez Internet explorer a nist...vam to ide?

tenerifka
autor
30. mar 2014

@simsalabim ani toto mi nejde otvorit ☹ , co tam pisu?

simsalabim
30. mar 2014

Toto je asi najpodstatnejsie:

Online verzia denníka SME sa v noci zo soboty na nedeľu stala terčom rozsiahleho kyberútoku. Na niekoľko hodín nebola internetová stránka vôbec dostupná, útok pritom prebiehal aj počas nedele. Na web SME.sk sa nedalo dostať zo zahraničia.
„Podarilo sa nám urobiť opatrenia, ktoré umožnili prevádzku aspoň v obmedzenej podobe,“ potvrdil zástupca šéfredaktora SME Konštantín Čikovský. „Prístupy zo zahraničia sme ale museli zablokovať.“
ydavateľstvo Petit Press, vydavateľ denníka SME zvažuje podanie trestného oznámenia.
Zahltiť cieľ
Kyberútok odštartoval v sobotu o desiatej hodine večer, v okamihu, keď sa zavreli volebné miestnosti v prezidentských voľbách.
Zosilnené podvodné požiadavky prichádzali na servery SME z viacerých krajín, vrátane Rumunska, Ruska, Ukrajiny či Nemecka. Útočník využil najmenej dvojicu sietí poskladaných z nakazených a ovládaných zariadení, druhá zosilňovala samotný útok.

tenerifka
autor
30. mar 2014

@simsalabim dakujem 🙂

zita19
30. mar 2014

Zeby pomsta za Hranola? 😝

cobhan
30. mar 2014

zo zahranicia sa da na sme.sk dostat len cez proxyserver a aj to len v obmedzenej podobe

tenerifka
autor
30. mar 2014

@cobhan no ale je to len docasne, nie?

cobhan
30. mar 2014

@tenerifka to dufam, nebavilo by ma sa zakazdym prihlasovat cez proxy