Germicídny žiarič verzus aktívna stena

nina_m
11. jan 2012

Kvoli zle zateplenemu bytovemu domu mame problem s plesnou.
V kutoch dochadza k tepelnemu mostu - teda pri nizsich vonkajsich teplotach vlhnu, cim vytvaraju vhodne podmienky pre plesne.
Na zateplenie nie su peniaze, takze problem s plesnou sme vyriesili vetranim, ohrievanim povrchu steny a biorepel-om
Stale vsak mam pocit, ze vzduch v byte nie je velmi dobry.
Mame doma 4-mesacne babo a ja som alergicka, takze to nechcem nechat tak a uvazujem bud o kupe germicidneho ziarica [150-500eur], alebo aplikovani aktivnej steny [20m2 = ~200eur x 2 = 400eur].
Skusenosti, rady a nazory?

danielaviki
12. jan 2012

ahoj ,ja ti neviem poradit, ale tiez ma zaujimaju rady ohladom tohto, nakolko tiez mame problem s plesnami a vlhkymi stenami lebo byvame vo velmi starom dome, ktory nema riadne zaklady, takze nam od spodu vlhnu steny a v zimnom obdobi sa nam robia dost plesne. dom je 2 roky zatepleny a od vtedy je to este horsie.......a neviem si rady, na nove byvanie nemame ......

danielaviki
12. jan 2012

a co je to ta aktivna stena ? :o)) diky

evka4
12. jan 2012

@nina_m ahoj, asi sa skus poradit na modrastrecha.sk, to je portal o byvani a mas vacsiu sancu, ze tam najdes odbornika na tvoj problem 🙂

nina_m
autor
15. jan 2012

danielaviki,
Existujucu plesen znicte pripravkom bio-repel [funguje trvalo], alebo germicidnym ziaricom [podla mna lepsie riesenie, ale nemam to odskusane]. Aby sa netvorila dalsia plesen, tak vela vetrat a na kriticke miesta vlhnucej podlahy skuste dat vykurovaciu mriezku - taku, aka sa pouziva pri podlahovom vykurovani + kupit vlhkomer a kontrolovat vlhkost. To je "docasne" riesenie, lebo trvale si pyta novu hydroizolaciu nielen pod podlahou, ale aj pod murmi + tepelnu izolaciu pod podlahou
Aktivna stena je toto www.aktivnastena.sk, zaujimava je referencia na matersku skolku.

evka, dakujem za radu. Napriek tomu, ak to cita mamina, ktora pouziva v domacnosti germicidny ziaric, tak nech prosim napise, lebo nie som si ista, ci ozarovat spalnu a zabit vsetko zive nema neziaduci efekt...