Hľadám kamarátku so syndrómom polycystických vaječníkov

trezalka19
6. jún 2013

ahojte, touto cestou by som si rada nasla realnu kamaratku, ktora ma rovnako ako ja PCO syndrom..nepoznam osobne nikoho
a velmi by mi mohlo pomoct sa o tom zhovarat, vymienat si skusenosti, rady, ako bojovat s prejavmi tejto hnusnej diagnozy..som
z Bratislavy, ale na tom az tak nezalezi 🙂..dakujem

deshek
6. jún 2013

Ja mam diagnostikovany syndrom PCO, ale vela si z toho nerobim...: ) lekar mi povedal ze bez hormonalnej liecby velmi tazko otehotniem - a do mesiaca som bola tehu, hoci sme si s manzelom davali pozor🙂)) brala som rozne bylinne a nefarmakologicke pripravky na spravidelnenie menzes a vedlajsi efekt je ze som otehotnela: )

ematko29
6. jún 2013

@deshek tak to máš super,príjemné prekvapko 🙂
@trezalka19 ináč aj ja mám pco ale to hormonálne cysty nemám.

trezalka19
autor
6. jún 2013

@ematko29 vraj je rozdiel PCO a PCO syndrom..ja mam to druhe, teda vsetky mozne prejavy..priberanie, padanie vlasov, inzulinova rezistencia..samozrejme vekom sa to zhorsuje, mne konkretne sa posledne dva roky dost..mam 28 a neviem, mam z toho dost depky

trezalka19
autor
6. jún 2013

@deshek a mozem sa spytat ake pripravky si uzivala? lebo ja sa tiez snazim ist na tou alternativnou cestou, ale mam pocit ze priroda je vzdy slabsia ako chemia

simca06022011
6. jún 2013

no ja mam tento syndrom tiez, bola to pre mna ale velka novinka ked na mna endokrynologicka s tymto vystartovala... gynekolog na mna navrieskal nech nevymyslame ... liecit to nelieci a ani nebude... neberiem na to nic, ani sa nechystam... lebo zaazracne sa mi cyklus opravil posledne mesiace sam, o priberani.. neriesim, ked nechodi menzes vzdy priberam... a ine su podla mna iba vyhovorky lekarky, lebo si nevie ine problemy vysvetlit. Otehotnela som nie hned na prvy sup ale tiez som nemala problemy a ked vidim vsetky tie starosti co tu s tym zeny maju a otehotnem popri vsetkych liekoch... som rada ze mi na to neprisli skor a nicim ma nenapchavali, kto vie ako by som prisla k babatku...

nienna
6. jún 2013

@trezalka19 ahoj 🙂 aj ja mám PCOS, snažíme sa o bábo cca 2 roky a nič.....

ematko29
6. jún 2013

@trezalka19 a aký je v tom rozdiel? som myslela,že tam rozdiel nieje .Neviem o tom vela a aj ked som mala problémy tak to,že mám pco tak viem asi 3týždne.Kedže som cysty nemala,nik mi o tom nič nepovedal až teraz endokrinologička.že mám tú hormonálnu formu

panarka
6. jún 2013

kocky ja mam PCOS a okrem toho ze som mavala nepravidelnu ovulaciu respektíve žiadnu tak iné príznaky nemám. menstruaciu so mala v celku pravidelnú, pre tie co nevedia neznamená ze keď ma žena menstruaciu ze ma zároveň aj ovulaciu. tým pádom ze ovulaciu nebola taká aká ma byt tak sme sa snažili 4 roky o bábätko. schudla som 10 kg, začala som myslieť viac pozitívne, cvicila som mojzisovu metódu, podstúpil som vyšetrenie priechodnosti vajecnikov, 2x IUI - neúspešne a 1 x IVFsoft- v reprofit Brno, vrelo odporúčam a vyšlo nám to na prvy krát, a o mesiacik a kúsok budeme mat chlapčeka. kocky PCOS je syndróm ktorý sa síce vyliečiť nedá ale dá sa s ním kľudne žiť a správnou zivotospravou sa dá uuuuplne potlacit na minimum. este jedna vec vela žien si mysli ze ma len PCOS ale vela krát to ma co docinenia so štitnou zľazou a cukrovkou. podľa skúsenosti odporúčam i vyšetrenie u endokrinologa a diabetologa. kocky hlavu hore niekedy aj treba pre svoje zdravie treba niečo urobiť, pohladat si info a neverit tomu ze lieky vždy všetko za nás urobia. niekedy vlastná snaha a pozitívne myslenie je oveľa viac. držím Vám všetkým palce 🙂

deshek
9. jún 2013

@trezalka19 brala som shusslerove soli - konkretne aurum chloratum natronatum - vid link
http://www.dotyky-duhy.sk/dotykyduhy-sk/eshop/3...

dostat v lekarni na Riazanskej v Bratislave - tam stoja 8 Eur

Ajurvedsky bylinny cajik - http://www.joga-ajurveda.sk/509-ajurvedsky-caj-...

bylinny pripravok,ktory neviem ako sa volal teraz, ale predava ho manzelka MUDr. Orosa - tu sa jej da dovolat Objednávanie denne od 16.00 - 21.00 hod.,
na telefónnom čísle: 0905 344 615 - ambulanciu maju v Petrzalke - Gercenova 8/E - tam hned predava aj ten pripravok.

Tiez by som sa skusila pozriet na psychicke priciny - napr. cez metodu rodinne konstelacie, alebo aura soma - ja som brala jeden flakonik pocas ktoreho som otehotnela - a pri konzultacii pri jeho vybere vyslo najavo ze podvedome nechcem mat deti - lebo som mala velky blok a smutok z detstva...

v lekarni na Riazanskej robia aj poradenstvo - a MOnika Hricova viem ze pracovala s babami co chceli otehotniet - homeopatia, flakoniky aurasoma- mozno aj bylinky...
Monika Hricová, Zvolenská 28, Bratislava 2 M: (0918) 688285
E: j.hric01@mail.t-com.sk

tolko moje skusenosti: ) ale urcite funguje aj cinska medicina,akupunktura...atd...len nemam konkretne kontakty - v lekarni na riazanskej maju tiez dost prehlad...http://www.vickywall.sk/kontakt/

som presvedcena ze sa to da riesit🙂)))

dzim palce!

trezalka19
autor
10. jún 2013

@deshek dakujem za vycerpavajuce info..ja zatial sice neriesim tehotenstvo, skor vztah ktory nikam nevedie a aj to ma dost ubija..trapia ma skor prejavy tohto hnusneho syndromu - priberanie, padanie vlasov, necitim sa dobre vo svojom tele a strasne ma stresuje pozorovat ako sa menim, vlasov ubuda a pod. zatial nic nepomohlo..tie alternativne veci co popisujes - uz som vela z nich zacala, vyskusala, chodim k homeopatke, je to zaroven aj doktorka, dava mi aura somu, aj kinzeiologiu som vyskusala, tiez ma posiela na rodinne konstelacie, moj zensky dr. je tiez alternativne ladeny, od neho uzivam bylinne kvapky, chlorelu a pod., mam toho za sebou strasne vela, menzes mi este celkom chodi aj ked cykly su velmi dlhe, ale tak 8 krat do roka ho mam, viem ze vacsina z toho je zrejme anovulacna..ale ja dr. verim ze v tom smere mat dieta vedia pomoct, trapia ma skor tie prejavy..lebo na to nepomaha nic, skusam aj Inofolic, kyselinu listovu, pupalkovy olej, matersku kasicku, vsetko mozne co je dobre na vlasy..divne je ze som sa stretla len s dvoma pripadmi kedy mali baby s PCO aj problem s vlasmi..u mna je to hlavny problem zial, nemam ani nejak extra zvysene ochlpenie, ale proste androgenna alopecia ako vysita..som z toho velmi nestastna a preto sa obavam ze pre mna bude vhodna asi uz len antikoncepcia, nech aspon zachranim co sa da :-/ preto som chcela vediet, ci existuje niekto kto to ma takto podobne, a ako to riesi.

kraskanz1
10. jún 2013

Ja som bojovala s pcos kym som neotehu 5 rokov papala som metrofmin (siofor 500) 2x1 asi 1,5 roka a potom prisiel na trh inofolic a na 4ty cyklus s inofolicom som ostala tehu takze sup sup nasadit si nieco z tohoto ale bo sa poradit s dr. da sa s tym otehotniet trosku to trva ale da sa neobj nic...

kraskanz1
10. jún 2013

@trezalka19 teraz citam ze nehces otehu ale skus si nasadit inofolic aspon na 6 mesiacov a pi ho tak 2x1 kazdy den nezavysle od cyklu a uvidis anpravi sa ti aj cyklus aj vsetko aj plet aj vlasky ono to upravuje hormonalne hladiny

michellinkalove
10. jún 2013

Ahojky,ja som tymto trpela a trpim od 15. Rokov, dnes mam 25 a krasnu zdravu 10 mesacnu dcerku,otehotnela som ani sme s muzom nevedeli ako a to mi lekari tvrdili,ze nikdy nebudem mat deti...neboj sa 🙂

deshek
17. jún 2013

@trezalka19
myslim ze byt spokojna vo vztahu alebo mimo neho, je klucove pre riesenie akehokolvek zdravotneho problemu....a vajecniky su tema zenstva - a vztahy s muzmi s tym uzko suvisia...verim ze sa Ti podari vsetko zharmonizovat, vyliecit a vela sa pi tom naucis🙂 drzim velmi palce!

hanka238
16. okt 2014

ahojte dievčatá, aj ja mam syndrom polycystických vaječníkov. už od mojej puberty mi mešká menštruácia, no odkedy sa snažíme o bábätko (sú to už dva roky) sa ten stav výrazne zhoršil, niekedy je to až na 3 týždne, niekedy celý mesiac aj viac... všetky vyšetrenia, ktoré mi robili dopadli dobre, aj na diabetologii, aj v centre asistovanej reprodukcie. doktor mi predpísal duphaston a clostynbegit, čo sú podľa mňa najväčšie svinstvá tak som skúšala čaje, alchcemilku, žihlavu, homeopatiká, estrozin od diochi, liečivé kamene, zmena stravy, ktorá spravila opačný efekt a veľmi drastické schudnutie.. a nič. jediné obdobie ked som mala pocit že sa to ustabilizovalo, bolo ked som začala cvičiť jogu, prvý pol rok, bola som strašne nadšená že som si podarila upraviť cyklus aj bez chemickej záťaže , no od prázdnin je to znova v starých kolajách. už od augusta beriem inofolic (na jeden cyklus mi pomohol ) a teraz čakám na menštruáciu už tretí týždeň a stále nič. a pritom ho beriem dva krát denne. už niekedy mi je z toho do plaču, človek sa snaží a žiadny efekt.

adeala
16. okt 2014

@hanka238 ahoj 🙂 a meriaš si bazálnu teplotu/robíš ovulačné testy/chodíš na folikumetriu? 🙂 Pretože to je najvačší problém na PCO, že nie je ovulácia, ak ju máš len posunutú, aj keď aj o 3 týždne, tak je to stále fajn, pretože možeš otehotnieť. Ja som pri PCO otehotnela na 32. deň cyklu (čo by vačšina mala už dávno menštruáciu a ja som mala ešte len ovuláciu).

zuzlicek44
21. feb 2015

no ja mam asi vsetky priznaky pco co mozu byt ☹

samaneviem2
4. máj 2015

ahojte, mne naposledy lekar povedal, ze mm polycysticke vajecniky, preto mi meskala menstruacia, ze pokial sa neznazime najviac ako sa da, treba pockat, kym sama pride. Je pravda, ze tento rok este babo neplanujeme (ale potesilo by) , ale ja som uz 70. DC a stale nic 😒 do kedy mam teda cakat? myslite, ze sa mi sama dostavi a zatial to neriesit alebo ist zase za lekarom? - povedal,ze ak mi to momentalne nechyba, tak ze to nemusime silit vyvolavackami a hormonmi....

nathhal
16. dec 2015

@samaneviem2 Mne lekár tiež nedávno diagnostikoval PCO ale vyslovene mi povedalm, že riešiť to treba, lebo neriešené PCO povedie k mnohým nežiadúcim dôsledkom a naviac má každá žena za život len určitý počet vajíčok a neliečená žena s PCO si ich rýchlejšie vyčerpá.. paradoxne. Ja som konečne zistila príčinu padania mojich vlasov, ale čo s tým, keď antikoncepciu brať nechcem..

lejla32
14. apr 2016

@panarka
Ahoj.citam,ze tiez mas pcos a bola si v reprofite v brne.hladam niekoho s tymto problemom aby mi povedal ako lrebiehala liecba v brne,ci stacila len stumulacia,resp.si musela absolvovat aj laparku.chystam sa totiz do gynfiv ale po negativnych recenziach uvazujem skor nad brnom.tiez mam pcos

gir
16. apr 2016

Ja som po diagnóze PCO absolvovala 7X umelé oplodnenie - neúspešne. Potom som otehotnela spontánne. Ale už som to neriešila cez lekárov. Ak chceš napíš IP. 🙂

lejla32
16. apr 2016

@gir preboha! Tak to si teda bojovnicka ;) a gratulujem ;) no ak zistim ako napisat ip,lebo som tu nova,tak napisem

zuzlicek44
17. apr 2016

@gir napíšte aj mne ip🙂)))

illyria
16. aug 2016

@gir ahoj a brala si niečo špeciálne? či čo ti presne pomohlo prosím ťa? 🙂