Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

mirka099
11. okt 2009

kubik spi od 20.00 .
pojdem ja uz moja, uz sa zasa mrvi.. drz teda palce....
prajem bruuu noc

cessy
12. okt 2009

mirka vcera som tu namiesto dendusky odpadla ja, ani neviem ako som sa do posele dostala 😕

denduska
12. okt 2009

ahojte, mne vcera muzik necakane dosiel vecer..ma potesil..ale zato Emmku potesil tak ze vobec nechcela hajat, este o 10 lobzovala, tak som zvedava co bude dnes, asi uz nebude chodit spat cez den vobec 😠
inak u nas zasa leje, vcera som sa uz tesila lebo bola kraaasna jasna noc..

cessy, aj ja zhanam gumaciky, dokonca mi ich v Bati objednali, ze ak ich maju niekde na Slovensku v predajni, ze mi ich poslu..a nemaju!!!! 😒

ada11
12. okt 2009

ahojte maminy 😉 Maťka pozerá telku, Anet sa zachvíľu hrá v postielke, tak som sem skočila, lebo to dlho nepotrvá 😀 keď Anet zaspínká, tak sa idem s Maťkou učiť, keďže je doma, zajtra ideme na kontrolu 😉
ja som pozerala ceny zimných topánok pre deti a až mi oči z jamok vyskočili 😠 Pre Anet, že 30 € a pre Maťku 35 €, to sú nenormálne ceny. 😠 No a potrebujem ešte pre jednu aj pre druhú vetrovočky 😉 Po Maťke mám krásne topánočky, fakt im nič nie je, lebo naša Maťka si vie doteraz veci vážiť, ale Anet sú malé 😠

normálne mi je ľúto, že nemám čas resp. silu na nočné dialógy, ale čo už narobím, v stredu a v piatok chodím ešte aj do roboty, tak sa nenudím 😉 stále sa "cicikujeme", to bude fuška Anet odnaučiť, ale ešte vydržím ale max. do 2 rokov 😉 tie noci máme aj my zaujímavé, stále sa často budí a aj papá 😝

mirustek1
12. okt 2009

ahojte-tak vy ste poriadne sovy,ja som mala doma muzika,tak som vas opustila

ta nova mala cez vikend termin,aspon sa mi zda,tak mozno uz je aj mamina

inak aj mna Emka spava v noci tak ako pisete vy,stale mrnka,sadne si ,poplace,niekedy aj zaspi sama,niekedy ju musim zdvihnut a znovu polozit,dat dudku a je to aj 10x za noc,neviem cim to je.Vonku je hrozne...... 😀

mirustek1
12. okt 2009

ada-konecne aj teba tu vidime,to mas uz dlhsie asi doma Matku,no nezavidim ti doma,tie ulohy....my to zatial zvladame a prave piseme:A:

ada11
12. okt 2009

mirustek, Maťka píše me. Už písali aj a, m, e,mama má, zajtra idú na Emu. Doma ju mám od piatku

mirustek1
12. okt 2009

tak su uz popredu,my sme aj E,ale M este nie,a uz sa tesi,mali sa prihlasit,kto bude v skole spat,jedno pobedie budu mat niake hry a potom tam prespia do rana

ada11
12. okt 2009

každá trieda ide inak, čo sa týka učiva, u nás sú 4 tiedy a ani jedna nie je rovnako, niektoré sú už aj o 4 6 strán vpredu 😕

monikat75
autor
12. okt 2009

ahojte, aďka tak konečne si dala o sebe vedieť, máš pravdu s tými cenami a nielen topánok, všetkého oblečenia pre deti, je to hrôza, ale oni to tak robia naschvál, lebo vedia, že tie topánky tých drobcom kúpiť musíš, hoci sú im dobré len cez zimu a potom koniec 😒
no mne dnes Marek konečne v noci dobre spal, síce zaspal až o štvrť na desať, ale potom sa už zobudil len o štvrtej na papanie a potom spinkal až do ôsmej rána, čiže konečne sme sa s MM akotak vyspali 😉
ivet ozvi sa ako dopadla včera prvá jazda, som na teba včera myslela, že ako, lebo aj mňa to na jar čaká 😝

jeliska
12. okt 2009

ahojte tak ja som vcera bola nejaka total unavena a este som si namyslala ze na mna idu poslickovia a nedajboze porod 😀 😀 uplne som si vsugerovala bolest aj ma potom bolelo brucho 😅 manzel mi povedal, ze nech si idem lahnut a nemyslim na porod.Tak a dnes v pohode nic mi neni 😀 😀 miri budem sa hlasit kazdych 8 hod.ok, 😀 😀
my mame cizmicky po sesternice ale su to 21 a eli ma nohu teraz 20 tak sa obavam, aby jej neboli male 😨
vsetkym maminam prvacikov drzim palce a vela trpezlivosti s ucenim 😉

mirustek1
12. okt 2009

jeliska-ja ked ta tu nevidim,vzdy si pomyslim,ze ci nahodou uz nerodis,ja som mala tiez podobne myslienky,mne sa aj snivalo o tom ze uz rodim,no drzime palce

ivet-ja som sa ta tiez zabudla opytat na tu jazdu a potom som ta obzerala este pred obchodom,chcela som ta pozvat na tu kavu,ale uz si bola prec,ved sa ozvi,teraz sa neda behat po vonku.

mirustek1
12. okt 2009

🙂
🙂
este sa vas spytam maminy,to aj vase deti papaju tak,ze si same davaju do ust rukov aj lyzickou,aj polievku tak papame a mame ju vsade,ale aspon sa poriadne takto napapa.A tu lyzicku si zvykne otocit tesne pred ustami,takze sa jej to vyleje vsetko,ale posledne 3dni,sa jej zacalo pomaly darit a aj sa trafi..............

denduska
12. okt 2009

ahojte babenky, ja dnes nebudem mat net, nemam nabijacku a manzel este furt sluzi.
Inak Emmka mi dnes na obed tak nestastne spadla, udrela sa hlavkou o stol a roztala si obocie...ach boze, to som ja taka neschopna, ze stale sa jej nieco stane?
Tak sa drzte, davajte pozor na ratolesti a ja sa vam ozvem najskor zajtra vecer 😉

mirustek1
12. okt 2009

denduska-nie si vobec neschopna,ale aj keby si len pri nej cely den sedela a pozerala aj tak sa nieco moze stat,tomu nezabranime,to staci jedna sekunda a uz je zle,a nemala to velmi roztate,nebolo treba zasivat?

mirustek1
12. okt 2009

mirka-teraz ma napadlo,davas kubkovi to zelezo a ako kaka?lebo upratujem medzi liekmi a prave som tu nasla nedejedene kvapky zeleza.

laurinkadanielka
12. okt 2009

ahojte aj naša tak papa ruky a všetko je potom podnou ale snaži sa už to ide lepšie polievku jej davam ešte ja 😉 cessy dnes som v meste našla oteplene gumačky čierne s pomarančovim pekne ale iba 22 a to su velke pod branou kde je kika tak vedla maju tam aj dobre veci ale ešte nie na zimu že aš piatok dostanu tovar

monikat75
autor
12. okt 2009

no jeliska, už sa ti to veru kráti, už môžeš každým dňom porodiť, veď už len 10 dní, držím palce, nech všetko dobre dopadne, nech máš ľahký pôrod a budeš sa môcť tešiť zo svojho krásneho chlapčeka, už teraz sa teším na jeho fotočky 😅
mirustek mne malý zatiaľ sám nepapá, ale zato keď ho chovám, tak stále musí niečo držať v rúčke s čím sa popritom hrá, pretože inak ani ústa neotvorí, neviem prečo, ale posledný mesiac má taký zvyk, takže už to radšej ani neriešim, buď je to hračka, alebo plastová fľaška, alebo nejaká iná hlúposť, hlavne že niečo drží 😝

denduska netráp sa vôbec nie si neschopná, veď to sa ani nedá tie naše ratolesti na 100 % ustrážiť, mne sa nedávno malý naučil vyliezť na gauč alebo posteľ a hocikedy ho nesledujem len pár sekúnd a už je vyštveraný niekde a pritom ešte samozrejme nevie že zísť nemôže dole hlavou, takže tiež musím byť v strehu 🙄

laurinkadanielka
12. okt 2009

ahojte baby tak dnes som malu odstavila dala som jej sunar a pekne sa chytila na flašku až som s toho prekvapena vaše detičky kolko vipiju teraz večer vipila 40 a doobeda tak po 30 uvidim aka bude noc lebo tato bola strašna 😉 ani cicik si nepytala no ved uvidime čo bude dalej 😉

jeliska
12. okt 2009

ahojte 🙂
lauri na zaciatok to je super 😉 eli mi teraz vypije aj 280-300 ml mlieka
inak co sa tyka papaania sameho tak Eli by chcela ale mne sa jej este nechce davat samej tak zatial nepapa sama 😅

cessy
12. okt 2009

ahojte cely den som tu nebola, idem vas tak zbezne precitat, ale len zbezne, lebo sa mi vobec nechce 😖 neaka som unavena.......asi dnes skoro zhasnem 😔

cessy
12. okt 2009

no precitane....
lauri vazne?????tam som ani nepozerala, super, vybehnem tam. dakujem.. 😵

ja malemu obcas rano dam flasku s mlieckom, vypil tak 160ml, ale rozhodla som sa ze ho budem kojit,pokedy budem mat mlieko. chcela som ho odstavit, ale asi potiahnem ak sa bude dat do tych 2 rokov. neviem, rozhodla som sa tak

ivet100
12. okt 2009

ahojte,ja vas uz ani nestiham citat, vzdy je toho tak vela a hlavne, ked si pisete vecer
pocasie je hrozne a tak ani neviem aky program vymysliet Tobiaskovi, v kociku sa mu nechce sediet a stale nemam kupeny prsiplast,tak nemoze behat, len sediet ked prsi. Strasne sa na to hneva. Ale gumaky uz ma kupene davno.

okrem toho ani nestiham sem nakuknut,lebo robim ten vodicak a neviem, kde mi hlava "stoji"
Tobiasko papava vzdy tak, ze ja ho krmim jednou lyzicou a on drzi v ruke druhu a tou si dava on do pusy. Huste jedlo papa uz dobre, ale polievka mu robi este stale problemy, i ked uz trafi do pusy, ale cestou do nej este dost povylieva. 🙂

cessy
12. okt 2009

ahoj ivet, teba som tu uz dlho nevidela 😉 ako sa ti dari na jazdach????? 😕

aj moj maly ma v rucicke lyzicku a dava si do pusy,sice obcas aj do ucha, oka, na celicko....atd, ale raz za cas sa trafi, ale tak isto,musi to byt hustejsie, riedke mu davam len ja

laurinkadanielka
12. okt 2009

no a mala sa my zobudila a pobehuje tu jak keby bolo rano no trafi ma šlak a ja som si myslela že bude buvať aspon ešte dve hodinky 😠

cessy
12. okt 2009

lauri tak to mas teda super..... ☹ , to tvoje dievcatko nepotrebuje spinkat???? 😕
kolko spinka cez den ked je taka svieza?? 😕
mne v poslednej dobe spi cez den 40-50 min. nic nespravim,ale aspom vecer mi pekne zaspi a mozem oddychovat 😉

laurinkadanielka
12. okt 2009

no spa va ešte dvakrat za den tak hodinku ako kedy 😉

cessy
12. okt 2009

2x??no tak asi je vyspinkana z dna.mne spi 1x a vecer ho ledva okupam co mu uz ocka lepi.

rano vstavame o siestej, siedmej ako kedy, potom okolo 11-12 ide spinkat-to max.na hodinu a osiedmej vecer kupam.

laurinkadanielka
12. okt 2009

my stavame o osmej alebo o pol deviatej a kupem o pol osmej ja hu musim dat dvakrat spat ona sa my sama uklada buvat

cessy
12. okt 2009

no tak to mas dobre, mne nechce cez den vobec spinkat, mam problem ho uspat aj na tu hodinu