Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

monikat75
autor
25. jan 2009

Ahojte ženičky ja som už tu malý mi pred chvíľou zaspal dúfam že aspoň na hodinu do ďalšieho kojenia, ste tu už niektorá, ak áno, napíšte, čakám 🙂

denduska
25. jan 2009

ahoj monci, ja tu som, tiez malinka uz tiez zalomila, som zvedava dokedy...

to s tym ze musite platit ako rucitelia, ma mrzi 😖 strasne, v dnesnom svete sa uz asi neda nikomu doverovat, vazne.

monikat75
autor
25. jan 2009

No denduska tak sme tu zatiaľ len my dve, díky za pochopenie, verím že to zvládneme a že sa nám tie peniažky niekedy aj vrátia. 🙂

denduska
25. jan 2009

tak ja uz asi nikomu nepojdem rucit, teda ani velmi nemam cim 😀 ale uz som to parkrat pocula, ze "kamarati" sa takto skaredo zachovali 😒
ako sa ma malinky? zubky este nemate? mna vcera emmka tak kusla pri kojeni, ale uz naozaj, nie len tak slabo ako predtym, ze sa mi az zaiskrilo pred ocami a som vykrikla au! a ona sa zacala tomu smiat... 😠 😀

monikat75
autor
25. jan 2009

zúbky ešte nemáme nejako sa im nechce aj keď sa mi zdá že horné ďasienko sa mu nejako beleje tak uvidíme či už vyjdú - potvorky, ale už sa prestal aj slintať
a tvoja Emmka je ešte len čisto kojená? ja už od 1. februára idem začať dávať príkrmy, na obed -skúsim nejakú zeleninovú polievočku už sa celkom teším, len nech má dovtedy v poriadku ten jazyk lebo nebude vedieť ani papať 🙂

denduska
25. jan 2009

no zatial je len , tak dufam ze prestane hryzt potvorka a bude kojena aj nadalej..s prikrmami...no my zaciname o tri tyzdne a daco, som zvedava ako na ne zareaguje..
no fakt a uz ma tu afticku lepsiu? chudacik, aj tak nechapem ako sa mu take mohlo stat, dufam sa skoro vylieci

monikat75
autor
25. jan 2009

veľmi sa mu ten aft nezmenil neviem čo s tým uvidíme v stredu keď ideme do tej Rožňavy na ORL ku doktorke či mu to bude chcieť prerezať alebo čo s tým

denduska
25. jan 2009

prepanajana, tak to ti vobec nezavidim, cestovat s takym malym babenom....a to pojdes sama? ci s muzikom?

ada11
25. jan 2009

denduška, prosím ťa Anetke brala Dr. krv na FW a za prvú hodinu mala 15 a ona na to, že to je nízke. U dospelých to nízke nie je, neviem, či deti majú iné hodnoty, ale čo som našla na nete tak okolo 4. Za druhú hodinu neviem, uvidím zajtra, viem, že by to nemalo byť dvojnásobok prvej hodnoty, ak áno, tak to svedčí pre zápal.reakciu. Je tých 15 za 1. hodinu málo? 😕

monikat75
autor
25. jan 2009

denduska nie nepôjdem sama ideme s manželom na aute /ja nemám vodičák/ ale aj tak je lepšie keď pôjdeme dvaja, našťastie tá cesta ak budú suché cesty trvá len cca 40 min a maličky je veľmi dobrý v aute takže toho sa nebojím len sa obávam ako dlho budeme sedieť v tej čakárni ☹

monikat75
autor
25. jan 2009

jeliska nám tu dneska chýba, tana chápem, tá má návštevu ale jeliska ty si kde? dufam že prsník už máš v poriadku 🙂

denduska
25. jan 2009

adi, teraz si ma dostala pravdu ti poviem 😀 no ale pokial viem, sedimka u deti je podobna dospelackej, podla mna je to mierne zvysene...ziadna katastrofa, ale trochu zvysene to je.

monci no veru, a este ked tam bude kopa ludi...a kojit..no fakt, ziadna vyhra

monikat75
autor
25. jan 2009

no žienky nejak nám to dnes nefičí ako inokedy niekedy nestíham čítať a teraz v pohode

denduska
25. jan 2009

ozaj monci, ked spominas auto...my momen talneriesime probleeem - emmka sa uz pomaly nezmesti do vajicka...dlha je po tatovi, ten ma 2 metre...uz jej z vajicka zacinaju trcat nozky von....ma nieco okolo 8 kg ale este zdaleka nesedi...tak nevieme ci mame pomaly kupovat sedacku na 9-18 kg..alebo co...no fakt

jeliska sa dufam ma dobre, asi pozera film ako vcera 🙂

denduska
25. jan 2009

hej lebo ked je tu tana aj jeli, atk vsetky piseme az sa nam pari z klavesnice 😀

ada11
25. jan 2009

denduska, aj my sme kupovali takú autosedačku, ked mala Matka 5 mesiacov a v pohode. 😉 dakujem, len mojej dokine sa to zdá málo, ale ona je taká, že pokial nedonesieš dieta na rukách alebo v bezvedomí, tak Ti neuverí, že mu niečo je. 😠

denduska
25. jan 2009

no...to je asi vacsina obvodakov takych 😠 tak si ma potesila s tou sedackou, teraz si mozem dalej lamat hlavu ze ktoru kupit 😀

denduska
25. jan 2009

babbulky moje, tak ja idem spinkat...zajtra to dufam znova roztocime 😉 ..bru nocku

ada11
25. jan 2009

dobrú... 😔

jeliska
26. jan 2009

ahojte babeny 🙂
Pozeram ze ste toho tu moc nenapisali, nevadi napiseme dnes 😀
Lenkasimco inac dakujema vitaj medzi nami pozeram ze si z trnavy ako ja 😀 super sme tu v prevahe 😀 😀 😀

monikat uz mi je fajn aj mozem normalne kojit mam teraz tam taky velky pupak je cerveny ale hadam mi zmizne 😀
inac vcera sme mali velku navstevu bola nas asi desat a v nasem jednoizbovom bytwe tak to bolo fajn ani som nemala cas ist na net taka neohlasena navsteva ale taku ja milujem 😀 😀 prisli nasi kamosi tak sme pokecalai a popili 😀
inac vy ako moni uz je to lepsie s malym a kedy idete na to vysetrenie dnes?
dendi to by bolo aby emma mala skor zuby ako nasa 😀 ha tak to ne nasu pozenem nech je rychlejsia ale zatial nic nemame a hryzeme a hryzeme 😀 😀
adula a vy ako uz ste zdravi dufam ze ziadny zapal nebudete mat strasne tusim sme tu vsetci nejaki marodi alebo nasi mali no okrem dendi a tani ich tusim nic netrapi 😀
inac myslim ze vam to pisanie islo super aj bez omna 😀 a autosedacku mi mame este vajco lebo nemame auto tak zatim nepotrebujeme 😝
tak sa zaTIAL MAJTE KRASNE A OZVEM SA VECER 😀 😀 😀

ada11
26. jan 2009

tak sme boli u dokiny, Anet má zápalové markery negatívne, ale v moči pravdepodobne baktérie, tak že to bude infekt moč. ciest, vyfasovala ATB. Volala som aj nefrologičke, takže zajtra jej odoberie ešte moč a uvidíme, či sa to potvrdí alebo nie. Je to nejaké divné, ani dokine sa to nezdalo. Tak ak tam niečo bude zajtra /zvýšené leukocyty v moči/, tak ATB bude treba užívať. No a potom keď sa vybavíme fujazdíme s Maťkou do Nitry na vyšetrenie. Držte nám päste.

denduska
26. jan 2009

caute zeny,
jeli, o nic neprichadzas ked Eli este nema skutocne zuby, to mi ver 😠 takze ste vcera mali curbes, no super a ja ze kukas na telku 😀
adi, mas pravdu ze je to divne, no som zvedava, ci sa nahodou ta vzorka mocu pri odbere nekontaminovala, uhm......boze budete mat doktorsky den 😒

my ideme teraz poobede von, tak vecer sa potom vidime, zatial paa 😉

ada11
26. jan 2009

denduska, veď aj ja som hovorila dokine, že či sa neodoberie ešte jedna vzorka a ak by bola aj tá pozit. tak je to jasné. Ale zajtra ráno ideme k nefrologičke a ona odoberie moč /ale asi len na sedimet, no mohla by aj na kultiváciu/, nalepia sáčok, takže ju aj umyjú a asi aj vydezinfikujú vonk. genitál

monikat75
autor
26. jan 2009

ahojte no tak môj malý má ešte stále ten aftík v ústočkách ani neviem či sa to zlepšilo - v stredu sme mali ísť na to vyšetrenie ale pre zmenu maličký začal včera silno kašlať a aj mu trošku vybehla dnes teplota /37.9/, takže zajtra musíme ísť ku doktorke a samozrejme kým nevyzdravie nemôžme nikde ísť
inak teraz mi je prvýkrát chorý od narodenia a aj to si myslím že ochorel minulý týždeň v čakárni u pediatričky lebo tam boli samé choré deti a presne včera bolo od prvého vyšetrenia 7 dní a to je inkubačná doba pokiaľ sa nemyslím ale vy tri ste lepšie odborníčky 🙂
denduska my máme tiež vajíčko už sa doňho tiež ledva Marek zmestí ale my máme po Veronike autosedačku od 0-18 kg a pre Niku už máme novú od 18 - 36 kg, takže keď pôjdeme na nejakú dlhšiu cestu už ho dáme do autosedačky.
Jelisska som rada že si už v poriadku a dúfam že si si návštevu patrične užila hoci to muselo byť zaujímavé desať ľudí v jednej izbe 😝
už končím večer pokecáme zatiaľ pa 😅

tana012
26. jan 2009

Ahoj baby,tak ja som vas trosku zanedbala,ale vidim ze ste toho popisali.u nas je rusno a este ktomu aj robim 😝 .Niektory vecer si urobim volno na pc a pridem si popisat.Zatial prajem zdravie pre deticky i mamicky.majte sa krasne. 😉

jeliska
26. jan 2009

ajojte zienky!Dnesok som mala velmi bujary no skoro kazdy den niekam ideme ale dnes sme boli s kamaratom cely den.On tu bol na operacii ruky a zostane tu marodovat cele dva mesiace a kedze nikto nema naho cas cez den tak iba ja sa obetujem spolu s eli 😀 ale nie aspon budem mat partaka a podnikneme vylety.Dnes to boli iba vybavovacky ale uz pojdeme v stredu na vylet tak sa tesim On byva aj s mojou kamoskou hned za rohom tak to je super zajtra ideme k nim na obed tak budem na nete asi iba na vecer to mi aj vyhovuje lebo manzelko nebude pindat on je do 22,00 v praci a ked pride tak to je aj 23,00 tak to akurat skoncim 😀 tento tyzden a na buduci ma zase ranne to sa mu tak strieda a ako pracuju vasi muzkovia dendi uz viem ten ma same nocne 😀 😀 a sluzobky
monika a co ani nezabral ten mundisal mal by byt vysledok tak o 2 dni tak pockaj a uvidis 😀
adi teda vy ste tusim cela rodinka chora dufam ze ty si aspon zdrava s muzom 😉
dendi ja iba obcas kukam telku a ked kukam tak mam ajzapnuty com takze by som tu urcite bola 😀
halooooo je tu niekto????

jeliska
26. jan 2009

tanula no potom sa ozvi nale teraz si uzi navstevu 😀 😀

jeliska
26. jan 2009

prave sme mali odpovedi 777 😵 krasne cislo ale uz som ho teraz pokazila akurat si idem dat puding s vanilkovou slahackou mnaaam dufam ze dovtedy dojdete

denduska
26. jan 2009

no ahoj ty maskrtnica, takto na vecer sa ladovat, nielenze budes mat zle sny ale aj tuku tuku tuku 😀 😀 ja som si dala dobosku a karamelovy vencek so slahackou a este velky krajec vianocky takze som tiez v klube 😀 😀 😀

jeliska
26. jan 2009

no pekne dendi ideme pretekat kto zje viac 😀 😀