Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

denduska
30. jan 2009

tak jej to skus natriet dacim, hoci olivovym olejom alebo pantenol by bol dobry... chuda moje to ju musi hrozne otravovat

monikat75
autor
30. jan 2009

no ja mám pediatričku tiež už takú okolo 50-ky, a u nás máme v meste 5 doktoriek a všetky sú už v takomto veku ešte tá naša patrí medzi tie mladšie, takže neviem posúdiť či sa tie mladšie viac starajú 😝

jeliska
30. jan 2009

ok namazem tak idem sa venovat prajem krasne snicky a bruuu 😀

monikat75
autor
30. jan 2009

a ja už idem asi spať takže sa lúčim lebo už mi zase klipkajú oči nad počítačom a pritom tu ani nie som tak dlho a ešte v noci ktovie koľkokrát budem kojiť, takže vám prajem dobrú noc 😔

ada11
30. jan 2009

podávam hlásenie - Anetka už konečne spinká 🙂 Podávam druhé hlásenie - muž už prišiel z práce 🙂

K tým teplotám, v konečníku sa odpočítava 0,5 st.

K pediatričkám - moja má okolo 50 rokov, ja som k nej chodila s bratom ešte ako deti 😝

Tak dobrúúú.. 😔 a pekný víkend 🙂

denduska
30. jan 2009

adi to bolo skvele 😀
tak idem aj ja a vsetkym amickam a detickam bru nocku. no dobre, tak aj manzelikom 😉

lucinka1104
30. jan 2009

malý zaspal len teraz 😝 dnes sme sami mužík pije 😖 juj ešťe idem zmyť dlážku

jeliska
31. jan 2009

dobre ranko 😀
My sme mali noc srasnuuuu 😠 ELI SA ZOBUDILA O 2,00 A UZ SA JEJ NECHCELO SPAT KYM SOM JU USPALA TAK BOLO AJ 3,00 furt tu prepinam caps lock zato teraz zaspala aj s muzikom tak som zvedava dokedy 😀
a co vy ? Aka bola noc?
Teraz u nas zacalo snezit!!! 😉 milujem sneh 😀 tak sa tesim i ked tu sa toho moc neudrzi 🙄 a co ake u vas pocasi ?Unas je ale 3 stupne tak to nic za chvilkou sa to roztopi!Idem si dat jogurt a kakao tak vam prajem krasny den 😉

ada11
31. jan 2009

jeliska, skrz teba som sa aj postavila a pozrela na teplomer - u nás je 2,6 stupňa vonku a vnútri 24 st. 😀
U nás noc - klasika, takže cicikovanie a túlenie. Akurát smew v regiónoch písali ako ten pol rok rýchlo ubehol. Kde je to malinké bábo, čo položili vedľa mňa po sekcii. Aj vám trošku závidím, že máte ešte len jedno eliska, denduska a spolok. 😉 Ach.....a ja už asi /pravdepodobne/ už v brušku nebudem mať mimi. Až mi je to ľúto No ale nikdy nehovor nikdy 😀

jeliska
31. jan 2009

adi no super uz je 2 stupne 😀 nejako to klesa tak som rada 😀 a adi neboj mozno budes este mat a hned 2 😀 😀 a ja mozno nic 😖 mam iba jeden vajecnik ale to zevrasj nevadi nooo uvidime chcem este 1-2

ada11
31. jan 2009

jeliska, ja mám 2 sekcie, ale ešte jedno by sa dalo, ale to by sme sa museli s mužom teda riadne porozprávať a rozmyslieť si to. Musela by som mať kľudový režim a to pri 2 deťoch je nemožné. A to ani pomyslieť, ža by som musela ísť do nemocnice a vtedy čo? Hm...ono to nie je také jednoduché a potom ešte aj stránka finančná a veľkosť bytu. No ale nechajme to tak, veď uvidíme... 😉 Ak nám to bude súdené, tak to bude, obe moje deti museli tak trochu bojovať - Maťka po narodení, lebo bola predčasná a Anet tak trochu v brušku - bola som na rtg. a nevedela som, že som tehu a v 9. týždni som totálne spadla na ľade, tak som sa tak strááášne bála, že by som ju mohla stratiť. ☹
No to až tak nevadí, že máš jeden vaječník, aj naša suseda mala a má 2 deti /viac nechceli/.Budeš si sledovať ovulku a nemal by to byť problém. 😉

ada11
31. jan 2009

jeliska, ináč švagriná dala výpoveď v tej Brumovke, ide robiť niekde bližšie k bydlisku, ale neviem ako sa to volá. 😉

jeliska
31. jan 2009

adi ale hlavna vec ze je tu tak potom ked pridete cez leto stretko plati,ok? 😀

jeliska
31. jan 2009

adi no ja chem az trochu neskor ale necham to tak i ked mame 1- byt tak neviem kam by sme sa pomestili 😀 ale keby prislo babo tak sa nebranim inac adi teda ty si si toho vytrpela to ja som bola uplne bez problemov pracovala som az do poslednej chvilky 2 tyzdne do porodu som odisla z lekarne 😀 a to mi vsetci nadavalio ci som blazon, ze mozem dostat nejaku nemoc a v pohode a porod som mala strasne rachly ani som nevedela ze rodim az ked mi volali sanitku ze mam kontrkcie kazde 3 min.a ani moc velke bolesti dr som povedala na druhy den ze mozem rodit znovu uplne v pohode 😀 no ale sda hovori ze pri druhom dietati tak to je horsie no uvidime

denduska
31. jan 2009

caute baby, my sme mali otrasnu noc tiez....emka sa mi budila a plakala a neviem..stale dokolecka.
adi inac ja som uz bola v 6.tt ked som zistila ze som tehu a presne ten mesiac som robila na ortopedickej sale - kazdy den samy rentgen...takze som bola tiez vyklepana a v 17.tt som spadla doma na plavajucej podlahe, tak som skoncila na gyn.pohotovosti a potom este niekedy som spadla z fitlopty na zadok a chrbat...emmke som dala teda zabrat 😅 😅 😅

jeli, ty si mala teda porod, zavidim, mna doniesla sanitka s bolestami pondelok rano, tam mi povedali ze to este nie su kontrakcie, ze to bude najskor o tyzden lebo krcok je este nespotrebovany a bla bla a poslali ma do mesta nakupovat malej veci..tak som sla, vonku 40 stupnov, pockala som draheho, este si pamatam ze sme kupovali cistic septiku poobede 🙄 a straaasne ma bolelo brusisko, myslela som ze umrem....a vecer sme si dali prechadzku kde som sa ledva plazila, vecer som povedala ze uz nevydrzim tak sme sa vratili do porodnice a ten isty doktor mi vravi - je to na 4 cm, pani doktorka, robite neuveritelne pokroky! 😠 a aj tak sa mala narodila az rano o 6.30...ach...dlouha noc, nikdo z nas nejde spat.....asi tak 😀

no, idem s malinkou vonku, potom sa zas ozvem, majte saaa

jeliska
31. jan 2009

no ahoj deni mala este s tatom spi 😀 ale potom pojdeme akj my von inak sa cudujem ze este spi lebo nam prerabaju podkrovie a stale zbijasju uz ma seru a hovorili ze cez vikend robit nebudu 😠 cely tyzden eli nechcela spat furt sme chodili von a teraz este dnes no som zvedava ci aj zajtra tak bezim aj ja uz sa zobudila no k porodu az uplne na konci som mala kontrakcie ale ja som zase taka ze ked ma nieco bolin tak si to neppripustim a vsetko znesem 😀

ada11
31. jan 2009

jeliska, jasne to stretko platí 🙂 Ani my sa až tááák strašne nebránime /veď inak by som sa dala podviazať, mala som tú možnosť po 2. sekcii a zadara/, ale neplánujeme /najbližšie roky/.

ja som pri Anet robila až dokonca - 6 týždňov pred termínom, pri Maťke som nemala byť ešte ani na materskej a už som porodila. 😉

monikat75
autor
31. jan 2009

ahojte nejako ste sa ráno rozpísali, normálne som mala čo dočítavať, no tak jeli u nás je plus 2 stupne a zamračené ale nesneží a našťastie ani neprší.
už by som aj išla s malým sa prejsť ale musím počkať do stredy vtedy pôjdeme na kontrolu, inak môj Mareček dneska slávi polroka takže máme také mini narodeniny 🙂
no tak k tým pôrodom, ja som mala obidva pôrody dobré a celkom ľahké len tie kontrakcie boli dosť silné ale dalo sa to zniesť, dokonca pri Marekovi som rodila pri primárovi a ten ma pochválil že som ukážková rodička 😝
no ale jeli ty si teda mala pôrod na prvorodičku to išlo riadne rýchlo 😀
asi sme všetky mali zlú noc môj malý bol tiež túto noc až tri krát hore a zvyknem ho v noci kojiť už väčšinou len dvakrát
zatiaľ pa pekný deň

denduska
31. jan 2009

caute babky, ste tu? ja dnes asi skor odpadnem, lebo po vcerajsej noci som K.O, a taky hlupy den som mala, aj som sa pohadala s mojim drahym cez telefon, aj ked sme sa udobrili, tak mi to na nalade nepridalo 😖
zima v kosiciach hrozna je stale fuci, aj sa tesim ze uz zajtra sa vraciam domov...

ada11
31. jan 2009

monika, gratulujeme Marekovi k narodeninám, ved do roka sa slávia každý mesiac 😉

monikat75
autor
1. feb 2009

ahojte myslela som že ktovie koľko ste si včera popísali a nakoniec takmer nič. aspoň nemusím dočítavať, ja som tu večer nebolal lebo ma tak hrozne bolela hlava že som radšej ani nešla ku počítaču lebo by to bolo ešte horšie

adi díky za gratuláciu
jeliska predstav si ten mundisal gél fakt zabral malému sa včera už oddelilo to ďasienko od jazýčka a už má len taký maličký ten aftík to už mu určite rýchlo zmizne, takže do tej Rožňavy nakoniec ani nebudeme musieť ísť, som taká rada 😅
pekný deň vám prajem 🙂

denduska
1. feb 2009

caute babenky, tak my sme sa dnes doptrepali domov, tri a pol hodkiny som stvrdla v aute, som dobita idem spat. Cesty plne policajtov, merali 50-ku kde sa dalo...ja som za bezpecnost ale na stvorprudovej ceste aj ked je to v obci sa vliect 50....ach jaj.... ale inak chudaci, som ich lutovala tam mrzli na kazdom rohu a v nedelu kvoli tomu 😅 monci dufam ze tvoj muzik dnes nemakal. som rada ze malemu sa polespilo.

tak sa dnes majte moje zlate, ja sa idem umyt a zaleziem k emmke...dnes ma dovolenu moju postel a ja spim na muzikovej, kedze dnes este sluzi a dojde az zajtra. papaaa

ada11
1. feb 2009

dnes je to tu teda bieda 😀 , ale veď nedeľa je na to, aby sme sa venovali rodine 😉 Tak teda dobrú 😔 , ale zajtra už niečo popíšte 😉

jeliska
2. feb 2009

dobre ranko 🙂
vcera sme mali navstevu a kamoska sa tak opila ze nevladzala ist tak spali u nas 🙂 vsetci pili iba ja som pila malinovku no a trochu piva , ale doniesli pravu slivovicu no to by som si dala 😅
inac moni som rada zeje marek uz v poriadku a co tie teploty ? a adi u vas ako uz ste zdrqavi? nO JA SOM RODILA AZ PO TERMINU a tak mi davali vyvolavacky ale nic nakonec eli vysla vtedy ked som to najmenej cakala 😀 😀
pojdem kupit listky do divadla pre nasich ozik ja som vam zabudla napisat teraz mi pride kamoska a potom nasi tak sa tesiiiiiiiiim 😀 😀 😀
Inak co Tana a Lucka nejako sa neozyxvaju 😖
inak deni ty si isla sama s emkou, vsak ked je muzik prec?
Tak sa zatial majte krasne a volaco popiste vsak to je strasneeeee vcera nic 😠 😠 😠

tana012
2. feb 2009

ahoj baby,tak uz sa k vam vratim za par dni.zajtra odchadza mamina a v stredu sestra.tak sa zatial majte.pa 🙂

ada11
2. feb 2009

to tu je zase bieda ☹

jeliska, zdravotne sme ako tak, Matka kašle už o niečo menej, ale od dnes chodí na plavecký kurz, takže uvidíme. 😉 Najprv sa tešila, hovorila, že tam bolo dobre a večer pri zaspávaní slzila, že ona tam nechce ísť ☹ Tak uvidíme ako bude ráno. Anetke som dnes odoberala moč, aj zajtra budem, strašne ju naťahuje keď jej dávam tie ATB. Chúďa. Ja mám hlas ako mutant - som zachrípnutá a kašlem, ale ináč v pohode. No a pre istotu začalo aj muža bolieť hrdlo. No proste rodinka úžasných, nie? Ale snáď to všetko pominie a budeme zdraví. 😉

jeliska
3. feb 2009

ahojte babeny!Vidim ze sme toho vela popisali 😀
adula tak som rada ze mata uz je v pohode a kolko platite za ten plavecky, lebo rozmyslala som aj ja ze prihlasim elinu ale nakonec tu v PH je to dost drahe tak som sa na to vykaslala.Inac chces chodit aj sAnetkou na plavanie?
Sestra chodi s malym a si to velmi pochvaluje ale my si to teraz nemozme dovolit manzel menil pracu a nic moc no aspon cez leto pojdeme k vode a k bazeniku, vsak hadam sa nauci plavat aj bez toho kurzu 😉
tani akurat som ta vcera spominala 😀 mne pridu kamosky v piatok tak to sa im budem venovat a potom zase mamina tak neviem ci budem moct ist na net moja mamina s ocom su taki ze nemaju radi telku a radsej nekam vybehneme 😀 23,2 sa chystame na ples tak som zvedava ci pojdeme muzovi sa nechce on je strasnnyyyy lenivec 😀
adi inac prajem vam velaaaa zdravicka vy ste ne rodinka uzasnych ale rodinka chorobnych 😀 😀 😀
no aby som sa ja nepreriekla a neboli by sme my chori,nasa elinda je zatial zdrava ale nechce sa pretacat a ani nesedi a uz ma 7,5 mesiaca co myslis deni je to v poriadku? Iked bude po mne tak ja som zacala tiez neskor a chodit az 1,5 roku a kecat az pred skolou 😀 😀 😀 no ale teraz sa mi usta nezatvoria tak je asi elinda po mne 😉
majte sa krasne babeny idem kuk do lekarne dlho sme tam neboli 😉

monikat75
autor
3. feb 2009

ahojte ja som tu včera večer nebola pozerala som film na JOJ-ke, ale vidím Adi že okrem teba tu večer aj tak nikto nebol, mne je Marek už skoro zdravý, len ešte trochu kašle - zajtra ideme na kontrolu. Jeliska takže teraz pre zmenu ty budeš mať návštevu, Táni návšteva odíde a tebe príde.
Adi tak máte smolu, že ste takí chorí, tak sa len liečte, papajte vitamíniky a určite budete čoskoro fit 🙂
Inak aká máte počasie - u nás dnes od rána sneží, je krásne ale tipujem že sa ten sneh dlho neudrží lebo je plus jeden stupeň, tak aby sa to čoskoro nezmenilo na dážď, no uvidíme.
zatiaľ sa majte, pa 😅

ada11
3. feb 2009

jeliska, ten plavecký kde chodí Maťka stojí 15 € - 5x2 hodiny, s Anet by som chcela chodiť, ale musím sa opýtať nefrologičky, či môžeme /myslím si, že teraz asi nie/ - toto baby plávanie stálo minulý rok 2000 Sk /trvá to mesiac a chodí sa 2xdo týždňa. Hmmmm.....ples, my s mužom by sme išli hneď, ale teraz nemúžeme, lebo Anet je závisláčka na didi a mám eaj smútok /v auguste mi zomrela babka/ ☹ Ale snáď koncom tohto roka, ale začiatkom budúceho pôjdeme aj my. 😉

monika, veď by sa už patrilo aby sme boli všetci zdraví.Ďakujeme. 😉

ellit
3. feb 2009

ahojte maminy, mozem sa k vam pridat? Vase forum sa mi paci, je take vsestranne a neriesi sa tu len jeden problem ale normalne pisanie 🙂