Hlasná hudba v susedstve

vierkainka
31. mar 2017

ahojte baby..Viacmenej som sa sem prišla trochu vykecať a budem rada za každy vaš nazor ak prispejete.Vopred vdaka🙂 O čo ide? Možno je to uplna banalita a možno ste sa už stym aj vy už stretli.Presťahovala som sa do maleho bytiku v panelaku a susedia su celkom fajn,až na par vynimiek.Konkretne susedia nadomnou su starši manželsky par a maju 25 ročneho syna.Už par dni su preč a on je doma sam,takže sa z bytu ozyva hluk ,smiech ale to je ešte celkom normalne. Dnes rano však zapol velmi ,ale ozja velmi nahlas hudbu..o 7:45. Robim dve roboty a vratila som sa z nočnej o šiestej rano.....Bola som ho slušne upozorniť,aby si tu hudbu stišil a posluchil takže ok. Teraz večer o osmej si opäť zapol hudbu,tentokrat americky rap....vydržala som baby do deviatej....ta hudba hučala na cely panelak...Praskli mi nervy a šla som na tretie sa opytať či aj oni počuju tu hudbu...tam mi otvorilo mlade chlapča s tym že ano ,počuju ale maju zapnutu telku aby to prehlušili....dieťa mohlo mať tak 14 rokov....Nabrala som teda odvahu a zazvonila som k tomu čo pušťa tu hudbu.....tentokrat sa na mna osopil že o čo mi ide? čo si to dovolujem ,že ešte nie je desať hodin večer a že on rad počuva hudbu hlasnejšie a že aj on chodi do prace a čo ma byť? razne ale kludne som mu povedala že mu davam 5 minut aby to vypol .....zabuchol dvere a poslal ma do .....no viete kam:(... ale vypol tu hudbu.....Dievčata je mi z toho tak neprijemne....:( Co by ste robili vy na mojom mieste?

wena
31. mar 2017

Hm, aj susedia pod nami (mladi bezdetni) si radi púšťajú počas dňa a večer hudbu nahlas. Mne osobne to až tak nevadí lebo mame rovnaký hudobný vkus takže občas mi aj vyhovuje, že majú niečo pustene :D Ja by som si nedovolila riešiť, že majú pustenu hudbu mimo nočného kľudu, majú na to podľa mňa právo a aj tvoj sused ma na to právo. Podľa mňa je komunikovanie s dospelým človekom v štýle, že mu dávaš 5 minút na to aby vypol hudbu neprijateľné a mne by taky spôsob vadil. Takto ani nič nedosiahnes lebo to presne dopadne ako to dopadlo. Pokiaľ by ta hudba bola len občas a mimo nočného kľudu, ja by som to tolerovala a neriešila.

vierkainka
autor
31. mar 2017

@wena no ved ja si pravže uvedomujem že mi praskli nervy a nebolo to asi vhodne použiť taketo slovne spojenie,preto je mi z toho tak neprijemne,navyše ma počastoval vulgarnym nazvom kedže som mu dala ultimatum že 5 minut....ale ta hudba šla mimoriadne nahlas...dakujem však za tvoj nazor

alaguema
31. mar 2017

@vierkainka nebol nočný kľud, nemala si právo tam takto vletieť, aj keď úplne ťa chápem, že ti to vadilo, ale...žiaľ, v panelákoch je to tak. A o nevhodnej formulácii vieš aj sama...takto sa nekomunikuje v žiadnom vzťahu. Nie to ešte s úplne cudzím človekom. Pokazíš si susedské vzťahy a bude to úplne o ničom. Treba najprv predýchať, kým sa vyjadríš 😉

vierkainka
autor
31. mar 2017

@alaguema dakujem za tvoj nazor....nabuduce to určite predycham,pretože sa už nechcem citiť tak ako mi je teraz.......

wena
31. mar 2017

@vierkainka Ale veď zas nič také hrozné sa nestalo, máš právo požiadať ho aby stisil hudbu keď si napr. po nočnej a myslím, že keď o to človek poprosí priateľsky tak 90% ľudí mu vyhovie. Možno aj jeho nahnevalo, že v ten istý deň si ho vyrusila 2x. To neznamená, že navždy musíte mať pokazený vzťah, keď ho nabudúce stretneš, tak sa ospravedlň, že si s ním tak komunikovala a navrhni mu napríklad, že aspoň ráno keď si po nočnej tak by si ocenila keby to mal tichšie.

alaguema
31. mar 2017

@wena tak tak...
@vierkainka určite to nie je ešte stratené...🙂

vierkainka
autor
31. mar 2017

@wena to je dobry napad....dakujem🙂

luna116
1. apr 2017

Náš sused púšťa veľmi ale naozaj veľmi hlasno hudbu (také to tuc tuc, mnoho basov), steny sa otriasajú počas dňa, denne asi na 6,5 hod.vkuse. Keď sme boli v práci ja a MM, celkom sa dalo, lebo ten čas sme neboli v byte. Ale odkedy som na MD s dieťaťom sama, rozumej 5 dní v týždni pracuje MM, idú mi nervy prasknúť. Po noci nevyspatá, malý je dosť uplakaný, keď ho uspím, začne hudba. Som nútená niekedy i hodiny sa prechádzať vonku, aby aspoň v kočiari si oddýchol, resp. cestovať cca 30 km za mojimi rodičmi. Opakovane sme ho upozorňovali, nedá si povedať (podotýkam slušne). A keď mu človek zvoní, alebo klope, ani neotvorí, na mestskú políciu nereaguje. Takže sa ideme sťahovať...

vierkainka
autor
1. apr 2017

@luna116 tak toto je ozaj neprijemna skusenosť...:(