Hmotná núdza a príspevok na bývanie

zelenydudlik
1. máj 2018

Ahojte, je tu niektorá z vás, ktorá poberá príspevok v hmotnej núdzi a príspevok na bývanie? Potrebovala by som sa niečo popytat,že čo a ako to prebieha

renie77
7. máj 2019

@suesue1983 Deti do 25 rokov sa posudzujú spolu s rodičmi. Vyňaté z rodiny sú len vtedy ak majú príjem vyšší ako polovica minimálnej mzdy ( od 1.4.2019 sa menil zákon, dovtedy musel byť príjem vyšší ako minimálna mzda ). Čiže ak má sestra viac apolovica MM, už nebude spoločne posudzovaná s mamkou. Do príjmu sa zaráta len 75% výšky inv.dôchodku. Takže nech si podá žiadosť o HN kludne.

kratulka
7. máj 2019

@kikavajdova príspevok na bývanie je však v inej výške pre jednotlivca..kedysi 55.80 ak je už dvojica 89.20

suesue1983
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mravvcek
7. máj 2019

@renie77 prosim ta,ma narok sestra na hmotnu nudzu a prispevok na byvanie. je sama so 17r dcerou,byva v podnajme,byvaly manzel platu 20e na dceru a ona je na urade zatial. Hlada si pracu,vratili sa zo zahranicia. Kolko je asi prispevok na byvanie a kolko hmotna nudza?

kikavajdova
7. máj 2019

@renie77 Keď bývam spolu s maminou a dom je na ňu napísaný tak aj vtedy by som mala nárok na tento príspevok PnB?

renie77
7. máj 2019
renie77
7. máj 2019

@suesue1983 417/2013

renie77
7. máj 2019

@mravvcek jednotlivec s jedným dieťatom až 4 deťmi základná dávka 123,10 a príspevok na bývanie 89,20......od dávky sa odráta výživné ako príjem......ale navrhovala by som podať návrh na zvýšenie výživného nakoľko už dnes je zákonom minimálne stanovené výživné 28.08 eur

fulierka
15. máj 2019

Dobrý deň. Prosím vás je tu niekto kto by mi poradil na aký prispevok mám nárok. Zostala som nezamestnaná a dnes mi prišlo že mám narok na podporu v sume 78,14€. Som vlastník rod.domu a žijem sama. Vopred ďakujem.

alexk12
27. apr 2021

@renie77 ahoj vedela by si poradiť sestra poberá hm prišla jej dnes prvá dávka avšak žiadala aj o príspevok na bývanie dala nájomnú zmluvu príspevok jej vsak nedošiel iba hm vyplatia jej ho dodatočne alebo jej ho zamietli? Podmienky mala splnené sú rôzne vypl termíny alebo to chodí spolu? Pripadne pôjdu ju kontrolovať ako "býva"?

renie77
27. apr 2021

@alexk12 príspevok na bývanie je súčasť hmotnej núdzi , koľko hej prišlo ?

alexk12
27. apr 2021

@renie77 ahoj iba ta základná 66eur

renie77
27. apr 2021

býva v podnájme? ci v nejakom nájomnom byte( mestskom napríklad)..dala aj potvrdenie že má uhradené náklady na bývanie? najlepšie keď zavolá na príslusný úrad, nakoľko po zmene zákona sa rozhodnutia o priznaná HN už nepíšu.

alexk12
27. apr 2021

@renie77 to potvrdenie nemá musí to byť prilozene? keď nemala to z čoho uhradiť nakoľko pred priznaním hm bola na nule ona býva u priateľa v podnájme je možné že jej to nedajú dala im iba nájomnú zmluvu, niesu zobrati

alexk12
27. apr 2021

@renie77 ôk poviem jej nech zavolá no aj tu núdzu jej ledva dali...

renie77
27. apr 2021

nestačí len nájomná zmluva, podmienkou je aj zdokladovať že sú uhradené náklady na bývanie, v prípade že je v podnájme, tak prenajímateľ česte vyhlási, že mu nájomca uhrádza náklady na bývanie

sabca2424
7. feb 2024

@renie77 Dobrý deň viem že je to starší príspevok ohľadom tej hmotnej núdzi keď človek poda novú žiadosť čo znamená to šetrenie ?To niečo spisuju alebo pozerajú?Ďakujem

kratulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz