Holub sám vyhodil vajcia z hniezda na balkóne

lefkada
13. júl 2023

Ahojte, uz sa vam to niekedy stalo? Mala som na balkone hniezdo s vajickami, tesila som sa na mlade, kym sa vyliahnu, a dnes poobede je hniezdo prazdne a holuba nikde. Uz sa to stalo 2. krat. Podotykam, holubkov sme neplasili, mali klud.

diaalex
13. júl 2023

@lefkada a nebol to iný holub?

vanilkovazmrzka
13. júl 2023

To naozaj niekto dobrovolne chce mat na balkone kopu hnoja od holubov a este aj mladych? 😳

zmrzlinka2021
13. júl 2023

@vanilkovazmrzka Dobrovolne to nie je, ale ak uz nakladu vajicka, netreba do toho zasahovat. My sme to mali rovnako...

@lefkada Je dost mozne, ze vajicka alebo uz mlade uchytil nejaky iny dravec

bessie12
13. júl 2023

@lefkada vyhod to, inak sa toho nebavis. Tej havede je snad nemozne sa zbavit. Ja sa desim co najdem na balkone, ked sa pridem na Slovensko na dovcu. Mamina na balkon nechodi, pretoze nevladze chodit. Rozmyslala som, ze by som kupila nejaky elektricky plasic holubov a este tie ostne k tomu, ktore by som rozlozila po celom balkone.
@vanilkovazmrzka tiez som prekvapena, ze niekto dobrovolne toto chova na balkone 🙈

viestta
13. júl 2023

@lefkada najskor holubicu vyhnal nejaky dravec. Vajcia kradnu aj vacsie vtaky ako sojky, straky...

vanilkovazmrzka
13. júl 2023

@bessie12 siet je najlacnejsia a najefektivnejsia vec. Davali sme pred rokmi na balkon a stale drzi. A kedze je z priesvitnych vlakien, tak ju skoro sni nevidiet.

miadi
13. júl 2023

Samicky vtakov zvyknu vyhodit vajicka ktore neboli oplodnene.

bessie12
13. júl 2023

@vanilkovazmrzka siet ? To ma tiez napadlo, ale nebude to drahe ?? Ta montaz a to vsetko okolo ?? To musi urobit firma nie ?

vanilkovazmrzka
13. júl 2023

@bessie12 to neni taka siet 🙂 to si clovek len kupi a navrta do stien take uchyty a do nich sa ta siet zachyti. Na to netreba ziaden specialny skill, len treba poriadne natiahnut a ukotvit, vsetko je v navode.

Nieco taketo
https://www.zoohit.sk/shop/kocky/site_a_dvirka/...

bessie12
13. júl 2023

@vanilkovazmrzka vdaka za tip. Ked budem na Slovensku, tak to objednam a muz to namontuje. A dole pod zabradlie co by si odporucala dat ?? Je tam dost velka medzera a cez to holuby bez problemov prejdu. Alebo mam kupit extra velku siet a natiahnut az po zem ?

lefkada
autor
13. júl 2023

Prisli sme z dlhsej dovolenky a uz tam boli, tak sme to nechali uz tak, a celkom sme sa tesili na tie male, bordel vobec nerobili, akurat haluzky na hniezdo si ponosíi. Tym ze tam sedeli na vajciach, uz tam ostatne holuby prestali chodit, lamali mi muskaty stale. Asi to bude tym, ako tu niekto pisal, ze neboli oplodnene, co uz.

lefkada
autor
13. júl 2023

@miadi dakujem za odpoved, ma to logiku

vanilkovazmrzka
13. júl 2023

@bessie12 uf tak to neviem :D tusim ze na balkone, kde sme to davali, ta diera dole nebola, ale sak nejaku dosku po celej dlzke, alebo nieco pevne priehladne. A ta siet je najlepsia na lodzii, na vysunutom balkone sa to mozno bude horsie davat

bessie12
13. júl 2023

@vanilkovazmrzka preto som rozmyslala nad tym, ze by to mohla urobit nejaka firma, ktora sa tym zaobera. Len neviem najst cennik pre KE.

belllinka
13. júl 2023

To vazne si chcela na balkone chovat holubov? 🤦‍♀️ ved tie vtaky by sa tam stale vracali. A nehovor, ze okrem haluzok tam nic nebolo. Ja som u rodicov, kam sa dlhsie nechodilo, nasla hniezdo s vajcami, kopu hovien a hned to vsetko letelo von, fuj hnus, kopu chorob to roznasa. 🤮

belllinka
13. júl 2023

A keby si doma v pivnici nasla hniezdo s potkanmi, tiez by si s laskou vychovavala mlade? 🤦‍♀️

drm21
13. júl 2023

@vanilkovazmrzka treba mať úctu trosku k životu... Je to rovnako živý tvor ako ktokoľvek z nás, ľudia už ostali bezcitny, ale verím ze každému sa všetko vráti

bessie12
13. júl 2023

@drm21 to hovori clovek, ktory zrejme nikdy nemal problemy s tou havedou ...

drm21
13. júl 2023

@bessie12 jediná háveď sú ludia

bessie12
13. júl 2023

@drm21 nepopieram, že nemáš pravdu, ale ... keď budeš mat s tými holubami problém, tak potom sa ozvi. Pokiaľ sme ich nemali na balkóne, tak som nič proti nim nemala. Ale odkedy s nimi mame problém, tak neznasam tie vtáky. Vajcia vyhadzujem z balkóna a dospelé plasim metlou.

mirka414
14. júl 2023

Niektoré matky to robia keď majú decká nad 30 rokov a nechcú preč z domu 😂jednoducho och vyhodia z hniezda 😂

vanilkovazmrzka
14. júl 2023

@drm21 ked mozem holuby na balkone eliminovat, tak to urobim. Po prve su premnozene, po druhe prenasaju x chorob, po tretie je z toho bordel. Takze v prvom rade sa snazim zabranit, aby okupovali moj priestor.

vanilkovazmrzka
14. júl 2023

@mirka414 😆

kittykat22
14. júl 2023

Si blazniva. Holuby maju na sebe a hniezde klistaka holubeho. Chces byt postipana aj s rodinou? Vies ako to boli? Hoji sa to 6 mesiacov. Nenechavaj si holuby na balkone.

lefkada
autor
16. júl 2023

@mirka414 suhlasim

lefkada
autor
16. júl 2023

@drm21 aj ja si to myslim