Hovorí mi, aby som nejedla a nepribrala. Som nešťastná

mitomito
13. jan 2011

mám ročného synčeka a manžela, ktorý sa veľmi zmenil... na začiatku vzťahu sme sa veľmi ľúbili, pretelefonovali sme celé hodiny, ked sme spolu neboli, bol viacej žiarlivý ako ostatný pred ním, ale vtedy mi to imponovalo, po troch mesiacoch chodenia mi povedal, že by chcel mať som mnou bábo a po pol roku od snaženia sa nám to podarilo... boli sme najšťastnejší na svete, aj keď si som nou hormóny robili čo chceli, bol veľmi pozorný a nežný, ale vo mne stále niečo hovorilo, že by sme sa nemali vziať, ale to som mu nikdy nepovedala a pripisovala som to tým hormónom, a tak sme sa vzali. po pôrode som ho začala nenávidieť, celé noci pri kojení som preplakala a chcela som sa s ním rozviesť, to trvalo celé mesiace... aj ked mi prvé mesiace s malým pomáhal, zrazu začal byť k nemu lahostajnejší a lahostajneší, lebo vždy, ked prišiel z práce domov už spal, a ked aj bol hore tak nemal veľký záujem sa starať o neho. po pôrode som veľmi rýchlo schudla na pôvodnú váhu dokonca teraz mám o dve kilá menej než pred tehotnosťou, len mi ostali škaredé strie na stehnáh a prsiach ☹ na mňa sa už ani nepozrie a s malým sa trochu pohrá a do prebalovania, kúpania a kŕmenia sa mu už vôbec nechce... hovorí, že on chodí do práce a doma chce mať pokoj... mne hovorí, že som sebecká a nič si nevážim, že myslím iba na seba a to som sa od malého nepohla viac ako na pár hodín ak vôbec...

môj muž sa bojí, že priberiem ked si dám niekedy pred ním koláčik alebo čokoládu alebo si naberiem viac jedla na tanier ako on... viem že tu splietam jednu tému z druhou ale všetko zo všetkým súvisí... tak to nejak zhrniem som nešťastná, lebo ho musím nútiť a vydierať aby sa postaral o svojho syna, som nešťastná, že nemá o mňa záujem ako o ženu, nemôžem zjesť čo chcem, lebo mu to vadí. ja pre neho spravím, všetko čo mi povie a o čo ma poprosí a ked náhodou nemôžem alebo som už fakt vyčerpaná tak som zlá... ale ked ho ja poprosím aby okúpal či nakŕmil svojho syna tak len pokrčí nosom a povie, že jemu sa nechce, málo kedy povedal dobre spravím, a ked aj povedal musela som do neho pol hodinu hučať, že aj on je rodič...
síce chodí rovno domov z práce ale čo mám z toho? nič.... hovorí, že si nevážim čo pre nás robí, že sa všetky peniaze minú, ale aj moja materská sa minie a to mám polovicu z toho čo on zarobí v práci...

on chce ďaľšie dieťa, a ja veľmi túžim po bábätku, ale ja mám strach, lebo som prednedávnom potratila a neviem či ho chcem mať s ním, neviem či sa na neho môžem spoľahnúť, hovorí, že sa o malého bude viac starať, keď budeme mať druhé, ale s tým nezačal ani ked som druhý krát otehotnela, z potratu som sa ešte nespamätala, a dotkne sa ma všetko čo mi povie, ale ked mu ja niečo poviem tak som nevďačnica a myslím len na seba... ešte ked som bola tehotná a niečo ma rozrušilo až do výbuchu zlosti, povedal, že lutuje, že som otehotnela, tak načo chce druhé...??? stále sa len doťahujeme a vôbec to nie je vtipné, o romantike a pekných slovách nie je ani chýru, už som sa mu vyhrážala aj rozvodom, že ked sa nezmení budem to riešiť takto, ale problém je v tom, že nemám kam odísť, a on sa mi zas vyhrážal, že ak podám o rozvod vezme mi malého, takže len tak prežívam a nežijem tak ako som si to nepredstavovala, proste ho nenávidím a on tvrdí, že ma miluje ale nechová sa tak.... a ja už tiež nie, (je toho asi veľa a ešte oveľa viac....) chcela som ísť s ním do manželskej poradne.. a on že naše problémy nebude riešiť s cudzími ľuďmi, ale on to nerieši ani som nou... nehovorím, že som vo všetkom nevinne, ale stále ma len buzeruje, že aby som nemíňala vodu, elektriku, kúrenie, ukazuje mi ako mám spláchnuť záchod aby sa vela vody neminulo... atd... nemôžem si na seba nič kúpiť, on mi kúpil kabát, ktorý som ani nechcela a pri každej príležitosti mi ho vykrikuje, ked sa raz za čas namaľujem tak si myslí, že som s niekým sexovala, "áno a s dieťaťom v náručí" (už aj ja v tom mám chaos, ale je toľko toho čo ma trápi) ja mu vyčítam chrápanie, poriadne som nespala, odkedy sa malý narodil a ešte ma budí aj jeho chrápanie, a ked si cez deň zdriemnem, ked malý spí, tak mu to vadí... neverím, že nám to dlho vydží... on mi sám povedal, že som sa zmenila k lepšiemu, čo sa týka žiarlivosti a neprimeraných výbuchov ale on nie je som nou spokojný tiež tak načo sa máme takto trápiť... vie ma niekto pochopiť či poradiť???

zajo79
13. jan 2011

naco ti je taky chlap? s kratsej cesty sa lepsie vracia

mitomito
autor
13. jan 2011

donedávna som si myslela, že sú to iba moje hormóny, ktoré ma vedú k bezdôvodnej nenávisť, myslím si že sa už z tela vyplavili a ja mám triezvu mysel

zajo79 nie je to také jednoduché... neviem či si to celé čítala, neviem kam sa podejem so synčekom neviem ☹

ema72
13. jan 2011

@mitomito muz, ktory ti pozera do taniera a kritizuje ta za jedlo je debil. A este aj ziarlivy. Ziarlivost ma korene v pocite vlasnej menejcennosti a nedovere v seba sameho. Ja by som mu bud poriadne sekla pod rebra, nech rozmysla chlapec co robi alebo mu zamavala. Hlavne baby nemarnite cas s chlapmi co zato nestoja. Je ich na svete dost treba sa len popozerat. S takymto by som nemala dalsie dieta ani nahodou. Prepac za take tvrde slova, ale mam svoje zivotne skusenosti po dvoch mamlasoch som nasla v 37 rokoch ovela lepsieho muza. Iba si vycitam, ze som s nimi zabila tolko casu. Hlavu hore - sebavedomie, a nakopni mu prd..el.

monci78
13. jan 2011

začni riešiť byvanie, podnajom, rodicia, nieje nik kto by ti pomohol? Ja by som sa netrapila vobec, vzdy je nejake riesenie, hlavne uz neries druhe dieta, lebo z dvoma detmi bude este tahsie odchadzat... 😒

mitomito
autor
13. jan 2011

@ema72 on sa tvári veľmi sebavedome a neustále mi opakuje, že sú aj horší muži na svete ako on... ja viem, že sú aj horší ale sú aj lepší... on patril medzi tých lepších, ale už tomu tak nieje ☹ proste sa vyfarbil

ema72
13. jan 2011

@mitomito stava sa mitomito, ja som to tiez zazila, na zaciatku a na konci to bol uplne iny clovek. Iba toho lutujem, ze som to nechala zajst daleko - iba hulakal, ohovaral ma pred ludmi. Mala som mu dat kopanec ovela skor. Netrap sa, treba byt pozitivny a optimisticky. Vsetko raz skonci a vzhahy medzi ludmi, niektore pretrvaju mesiace, niektore roky a desatrocia. Taky je kolobeh zivota. Ja by som tiez bola radsej, keby som v 20ke stretla muza, s ktorym by som zostala cely zivot ale nevyslo to. Ale teraz som spokojna ato je dolezite. Niekedy je v zivote pozitivna polvlna, niekedy negativna. Tomu borcovi treba dat najavo nezelane konanie, o tom niet pochyb.

mitomito
autor
13. jan 2011

@monci78 k mame by som sa vrátila, len keby s ňou nežila moja sestra s mužom a s nevychovanou dcérou nad ktorou krútia hlavy všetci učitelia a všetci ľudia, ktorý s ňou prídu do kontaktu... ale ona za to nemôže, za výchovu môžu rodičia.
ešte aj moja mama ma upozorňovala, že sa niečo z neho vykľuje, ale ja som ju nechcela počúvať... sprostá zalúbená hlava... ale on sa podľa mňa zmenil ako zmenil zamestanie... tam je ovplyvnený slobodnými chlapmi, ktorý o rodine nemajú ani šajnu, alebo rozvedenými, ktorý to v manželstve domrvili, alebo tými, ktorý si svoje manželky nevážia... a tak sa zmieta medzi slobodou a zodpovednosťou za rodinu... čím ho nechcem ospravedlňovať, ale snažím sa ho pochopiť a nájsť rozumné riešenie

mitomito
autor
13. jan 2011

nechcem to riešiť drastickým rozvodom, len by som chcela aby sa vrátil ten muž ktorého som spoznala a spoznávala, ale asi som moc naivná, ked si myslím, že sa ako zázračným prútikom všetko na dobré obráti a mi budeme k sebe pozorný a milujúci, chcela by som ísť s ním do nejakej poradne aby sme sa konečne pochopili a vyriešili našu situáciu rozumne, ale on len mávne rukou a povie, že nemá žiadny problém...

ema72
13. jan 2011

@mitomito tento tvoj vyzera na vydieraca a manipulatora, to je tazka kategoria. Ale na kazdu svinu sa uz voda vari 😵

mitomito
autor
13. jan 2011

ale už sa nečudujem, že ho každá podviedla... v sexe je veľmi konzervatívny a urazí sa ked chcem niečo inak ako inokedy... ale ja nie som z tých čo podvádzajú, nechcem to takto riešiť, ja si nájdem iného iba ak budeme rozvedený , ak vôbec budem mať ešte na také niečo odhodlanie... toto si vôbec na mne neváži, nikdy by som ho nepodviedla, ale on si aj tak myslí pravý opak

jonas17
13. jan 2011

no, z toho, čo si tu napísala, je zrejmé, že u vás nie je niečo v poriadku. Skús si s ním sadnúť, možno si to už urobila, ale urob to znovu, porozprávaj sa s ním, povedz mu, čo ti vadí, nech povie aj on, čo jemu vadí..v hádkach sa niekedy povedia vecí, ktoré neskôr človek ľutuje, nie každý to však vie priznať. Musíš cítiť, či ťa ľúbi, či sa chce zmeniť. Určite ho nezmeníš na svoj obraz, ale keby sa posnažil, tak by isté veci mohol robiť tak, aby si bola spokojná aj ty, aj on. nemyslím si, že sa treba hned rozvádzať. To je to najjednoduchšie riešenie. každý chlap je iný, žiaden nie je dokonalý. skús mu povedať, čo mu nebudeš tolerovať, čo od neho očakávaš, s čím ti má pomáhať. čo sa týka obliekania, vieš, chlapi sú väčšinou šetriaci, určite po čase prídeš na to, ako si nakúpiš, aby aj on bol s tým spokojný. ked sa lepšie spoznáte, tak prídeš na to, ako na neho. určite čo tu píšem, nie je veľmi emancipované, ale ja som s mojim mužom už 20 rokov a keby sme si veľa vecí neodpustili, tak sme rozvedení stokrát. 😉

bambi2
13. jan 2011

nemas toho vela na vyber... ☹ mas dve moznosti, bud s nim ostanes, budes ho musiet akceptovat takeho aky je (ak sa teda nemieni zmenit) a cely zivot sa budes trapit alebo od neho odides a zacnes novy zivot...

pink_lady
13. jan 2011

@mitomito nechces to riesit drastickym rozvodom a potom cim? ved sama pises ze ho nenavidis, ved on ta uplne psychicky depta, terorizuje...aj o tom to je domace nasilie...dievca, "stary chlap" sa ti uz nevrati, nebudes sama s dietatom ...ale je to tvoje rozhodnutie, ci sa budes trapit dalej alebo vykrocis na tu druhu cestu...

mitomito
autor
13. jan 2011

@jonas17, ved ja viem že rozvod je to najjednoduchšie riešenie ale zároveň aj najťažšie, nechcem prísť o malého, strašne veľa vecí som mu už odpustila a tolerovala, ale už je toho na mňa veľa, potrebovala som sa vyrozprávať a poradiť sa

ema72
13. jan 2011

@mitomito Klucove je, ci je medzi vami obojstranne dostatocne silne puto. jasne je, ze casom vyplavaju na povrch aj zle vlastnosti oboch a toleracia je nutna. Skus posidit, ci ho lubis ako muza, vazis si ho ako cloveka, ci aj on teba. Dobry vztah dokazu vytvorit len dvaja ludia s dobrym charakterom. Isti ludia, muzi aj zeny, maju neprekonatelne zly charakter a casto vyhladavaju ludi, ktori su naopak pozitivni, s ktorymi mozu manipulovat a ublizovat im. Obvykle najdu takych, ktori im to dovolia. To vsak musis posudit ty sama. Dobremu chlapovi treba aj odpustat a byt voci nemu tolerantna, to absolutne. Ci je on taky ... ty vies.

mitomito
autor
13. jan 2011

@pink_lady ked ti chlap dokola hovorí, aká si nevďačná, sebecká, a že on je lepší ako ostatný a že lepšieho nestretnem, tak si to človek naozaj začne namýšľať, mala som veľa vzťahou a všetky dopadli nafigu

jonas17
13. jan 2011

@mitomito on vie, ako na teba, ked ty sa bojíš, že by ti vzal dieťa. si alkoholička? alebo prostitútka? nestaráš sa malého? prečo by ti ho mal zobrať. ty mu toto veríš? ved ked má problém ho večer okúpať, tak ako by ho chcel mať ako rozvedený otec, to by s ním ostal na materskej? ty musíš byť viac sebavedomá. chlap bude s tebou robiť len to, čo mu dovolíš. neboj sa ho, povedz mu na rovinu, čo si o ňom myslíš a dokáž mu, že sa o dieťa vieš postarať. ale najprv sa musíš tiež vedieť postarať o seba.keby ste sa rozviedli, mohla by si od neho požadovať vyživovaciu povinnosť aj na seba, nielen na malého. naštuduj si, aké máš práva, nech ťa nerozhádže, ked ti povie, že ti vezme malého. on vie, ako ťa uzemniť. hlavu hore a drž sa! 🙂

zajo79
13. jan 2011

maleho ti vziat nemoze..ak by si aj nerobila a este by musel platit vyzivne aj na teba. rodicom? vzdy sa da nieco vymysliet ako zit taky zivot...

teraz mate mat najkrajsie obdobie v zivote...a ak on sa k tebe sprava takto, tak o com to je potom???

lussy666
13. jan 2011

no...podla mna je to klasicky tyran, manipulator, nizke sebavedomie, aj ked naoko to tak byt nemusi...nech to vezmes z ktorejkolvek strany, mala by si odist..zlepsovat sa to ROZHODNE nebude, ani keby si porodila patorcata....
vydieraci su slabosi...ale vedia velmi ublizit....davaj si pozor....a rozhodne nerozmyslaj nad druhym miminom..
ak sa len trosku da, odid...hoci aj k tej mame a postupne si byvanie vyriesis....budem ti drzat palce, ale pomoct si musis sama...
prajem vsetko len to najlepsie...

samotarkadela
13. jan 2011

Mitomito,
ja som od takého debila odišla. Ver mi, s takým človekom ktorý kontroluje čo kedy zješ sa nedá žiť.
Mala som podobného doma. Čokoládu som si musela kupovať poobede keď bol v práci a rýchlo ju zjesť, aby ma nevidel. Obaly od čokolád som schovávala do skrine a vyhadzovala potajomky v meste.
To sa týka aj ostatného jedla, ktoré bolo mimo raňajok-obedu-večere. Nikdy som si nemohla priložiť. Keď som bola tehotná, veľmi mi chutili cestoviny. Priložila som si a neho to tak rozohnilo, že mi celý hrniec cestovín pleskol na tanier.
V zime chodil a vypínal radiátory. Oblečenie, kozmetiku a všetko som si musela kupovať z môjho úbohého rodičovského príspevku (na materskú som nemala nárok).
Všade kam sme išli bolo všetko pre neho drahé, aj keď peniaze na to v skutočnosti mal.
Pri výške 180 cm som vážila 64 kg a v jeho očiach som bola neopísateľne tučná a vlastne som mohla byť rada, že vôbec so mnou je lebo iný chlap by o mňa ani len nezavadil.
Tvoj druh (manžel) mi pripadá byť rovnaký prípad. Ak sa dá a on to teda nemieni riešiť, utekaj z kratšej cesty. Pri takomto človeku skončíš rokmi na psychiatrií alebo tvoja mienka o sebe samej bude časom hlboko pod nulou.
Keď som od môjho priateľa prišla domov k rodičom, bola som veľmi depresívna a samu seba som si nevážila. Od vtedy prešli už dva roky a to sebavedomie sa mi zvyšuje po malých krokoch.
Rozvod zatiaľ nerieš, na to je dosť času. Skús si s ním sadnúť, prediskutovať že čo sa ti na ňom nepáči a že z toho a toho dôvodu odchádzaš.

samotarkadela
13. jan 2011

Vyhrážanie typu - "odídeš, zoberiem ti dieťa!", neber vážne. Keby bol taký starostlivý tatino tak sa o malého stará aj teraz. Nemu je veľmi dobre jasné čo obnáša každodenné staranie sa o dieťa, veď ťa doma vidí. Keby mal o to záujem tak to robí už teraz.
To sú chlapi čo sa vedia super starať len s ústami. Pritom v skutočnosti, keby sa mal ozaj o dieťa starať tak by ti ho po týždni s plačom priniesol že to nezvláda.

ema72
13. jan 2011

@mitomito Ja som vam poznala jednu dvojicu - jeden vydiracsky manipulatorsky hajzel a mila, pekna, vzdelana zena. On to vysroboval az po rozvodove pojednavanie, kde sa s nou velkoryso nerozviedol a ona od sameho statia letela do centra asistovanej reprodukcie aby si dala zaviest emryo, ktore tam uz bolo dva roky. No rozum mi zastal. Ale i to sa deje medzi nebom a zemou ...

medyna
13. jan 2011

@mitomito dalsie babo s clovekom , o ktorom hovoris, ze ho nenavidis? No to urcite nie. Najprv si urcite usporiadaj vztahy v rodine, ktore sa ti nepacia, nie si spokojna s manzelom, dieta to nenapravi ... Viem, lahko sa radi, ked nemusime byt priamo v tej situacii . Drzim palce, aby si sa rozhodla spravne, spravne pre seba a dietatko , ktore uz mate. Psychicke tyranie je tiez tyranie .... 😒

medyna
13. jan 2011

@ema72 to hadam nemoze byt ani pravda .... 😲

kaktusik007
13. jan 2011

@mitomito tazke....
ale jedno ti poviem - je to manipulatorsky hajzel.... sorry za vyraz... a suhlasim s dievcatami, najviac sa mi paci
@ema72 - je evidentne nad vecou a vie co hovori, ty sama sa musis rozhodnut.... a velmi dobre sa na vec pozera aj
@samotarkadela - ale to bude tym, ze si to de facto aj prezila...
ja neviem aku ti mam dat radu, ale citim, ze to, co ti robi ten chlap, je ista forma psychickeho tyrania.... nemusis sa s nim hned rozvadzat - staci, ked sa odstahujes..... podat ziadost o rozvod sa da aj neskor...
ale urcite zmen prostredie

a este jedna vec - k tomu, ze ti vezme maleho..... nuz, ano, chcel by to... ale nie preto, ze by sa o neho chcel starat, ale iba a iba preto, ze vie, ze toto ti ublizi.... a o to mu ide, ublizovat ti...... ale sudcovia, co riesia rodinne spory a rozvadzaju, tak toto vedia myslim velmi jednoducho prekuknut....

zajo79
13. jan 2011

@kaktusik007 to si este dobre napisala, mna napadli vselijake ine vyrazy 😅

ema72
13. jan 2011

@medyna nuz predstav si ze to s tym emryom vyslo ... tak su rodina. A on pokracuje v svojich sposoboch a ona byva u rodicov. Otecko ich navstevuje a tvari sa tutti di kapi.

stvura
13. jan 2011

podobne ako kocky...s takym chlapom by som teda nevydrzala. Skus si vyriesit to byvanie, urcite sa riesenie najde, nad druhym babom by som na tvojom mieste ani neuvazovala, ved je problem s jednym...s druhym sa to nezlepsi, prave ze budes mat tazsiu situaciu, s dvoma malymi detmi uz nie je tolko moznosti a s pracou to bude tiez tazsie...

juriva
13. jan 2011

ty mas nejake hormonalne zmeny.....

tinika
13. jan 2011

@samotarkadela
@mitomito tak s takym chlapom by som veru zit nechcela, teba samotarka obdivujem a som na teba hrda ze si dokazala od neho odist
a tebe mitomito prajem vela sil a odhodlanai to riesit, lebo ze chlap nepomaha je jedna vec, ale ze ta takto depta psychicky, kontroluje čo jes tak to je uz privela. ja som dost pribrala od kedy som s tym mojim ale nikdy mi na oci nevyhodil, ani ked som o 10tej večer jedla niečo sladke dokonca mi dakedy sam niečo doniesol aj ked vie ze chudnem 😀 nemusim od neho počut ze ma lubi, ja to civim a vidim, ked mi pomaha s malym a s domacnostou a travi s nami čo najviac času 🙂 takze vam prajem aby ste mali aj vy takeho po boku, ktory bude pre vas oporou a nie pritazou