Hrniec na varenie ryže. Ktorý odporúčate?

egyptanka
12. máj 2008

Ahojte, mate niektora skusenosti?
Ktoru znacku doporucujete?

peterpolak
26. nov 2011

Najlepsi hrniec na ryzu je tento hrniec :
http://www.elektro-mix.sk/index.php/sk/hrniec-n...
100 %. mozem povedat

ejco
19. feb 2012

@peterpolak Mas ho doma?Moze ist do neho hocijaka ryza?Idem kupovat a neviem si vybrat.Kolko stoji tento a kde je ho mozne zohnat?

mnamko
19. feb 2012

@peterpolak môžem sa opýtať kolko stojí?

domin85
19. feb 2012

Mna ryzu naucila varit mamina klasicky v hrnci na platni 🙂 Znama klasika je, ze na hrncek ryze dva hrnceky vody a podla chuti sol, vegeta, ja davam sol a kari. Grif je v tom, ze ked sa voda zda vyvarena ale ryza je este vlhka, leptava, ci ako to nazvat, zabalim hrniec do utierky a dam do perin- v tom teplucku dojde a ja si za tu polhodku dorobim polivku, masko alebo prestrem na stol 🙂 a je krasna, sypka, nelepiva a dovarena 😉

slimstar
19. feb 2012

ja varim tuto:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2704

vzdy sa podari a je velmi dobra, ani ziadny hrniec nepotrebujem

papuka
19. feb 2012

Ahoj, ja ryžu variť na plyne viem, to nie je problém, lenže sme sa prestahovali do nového domu, a tu nemáme plynový sporák, ale kupili sme si indukčnú dosku. samozrejme, že sa mi prvý krát nepodarilo ryžu uvatiť, lebo indukčná doska je indukčná 😀 a namiesto toho aby som to skúšala a skúšala , kúpila som si hrniec na varenie ryže zn. OBH Nordica, za 2O-3O,-Eur, neviem presne.A to preto lebo od vtedy som ich už obiednávala ešte 3 kusy, jeden pre maminu, jeden pre sestru a jeden pre kamošku. Všetky sme nadmieru spokojné Vrelo odporúčam ! 🙂

lyongirl
26. apr 2012

@papuka Ahoj, chcela by som sa spýtať, ako sa varí ryža v tom hrnci na ryžu. Manžel kúpil hrniec a nie je tam návod a zatiaľ som na nete nič nevypátrala. Neviem, či dať klasicky 1 hrnček ryže + 2 hrnčeky vody, ako keď varím normálne a neviem, koľko sa to má robiť. Netuším, či sa hrniec sám vypne, alebo nie, je to hrniec z Lídla, takže asi nebude taký macher, že sa sám vypne...ďakujem 🙂

irsina83
26. apr 2012

Ja mam ryzovar od tuperrware a je uzasny, velka spokojnost 😵 😵 😵

papuka
27. apr 2012

@lyongirl ahoj, vieš čo, napíšem ti ako varím ryžu v ryžovari ja, ja mám nordica za 22,- eur, a už ho má takmer každý v rodine. ja am mám k tomu odmerku, takže dám za odmerku ryže, za odmerku vody a za pol kávovej lyžičky soli, pár kvapiek oleja. zamiešam zapnem gombík smerom dole na varenie, ten gombík po čase ked je ryža takmer hotová vyskočí smerom hore, na ohrev, vtedy ja ryžu vypnem z elektriky, pomiešam, zakyjem a nechám 15 minút, a ryža je hotová. samozrejme ryžu po tom ako si ju odmerkou nameriam, tak si ju v sitku premyjem, v horúcej vode, to som robievala aj klasicky na plyne.keby som videla tvoj ryžovar z lidl tak by som ti lepšie vedela poradit, skusim kuknút letáky čo máme doma, alebo mne lletáky chodia aj na moj email, a potom sa ti ešte ozvem

lyongirl
27. apr 2012

@papuka neviem, či ten ryžovar ešte nájdeš v letáku, lebo muž ho chcel už dávnejšie, že ho majú v Lidli, vtedy sme ho nekúpili a teraz doniesol posledný kus, ktovie odkedy v tom Lidli bol... no a včera večer som sa s mužom ešte rozprávala a on mi hovoril, ževraj by sa mal ryžovar po uvarení ryže sám vypnúť, no ja neviem či to má takú funkciu, ale gombík tam je aj na ten ohrev, takže teoreticky by to tak mohlo byť, no musím skúsiť, otestovať a uvidím, len zrovna vôbec nemám v pláne variť jedlo s ryžou...a ešte k tvojmu opisu, stačí 1odmerka ryže a 1 odmerka vody? Lebo pri varení v klasickom hrnci dávam 2 odmerky vody. A čo som čítala diskusie, tak baby písali, že olej nedávajú a ešte som si aj myslela, že ryžu netreba miešať, či je to tak lepšie?
Ináč ďakujem za odpoveď 🙂
a toto je on: http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-A113540A-BB...

papuka
27. apr 2012

@lyongirl no vody treba dat tolko, kolko odmeriek dáš ryže, čiže 2 odmerky ryže = 2 odmerky vody, 3 odmerky ryže =3 odmerky vody, ja olej pridávat, ale fakt len pár kvapiek, ved ked varím na plyne , tiež ju orestujem najprv na oleji.ja ryžu vždy premiešam, aj na plyne aj tu v hrnci, inak aj v návode som to tak mala.ryžu máme naozaj vynikajúcu z tohoto hrnca, a to je čo povedať, lebo moj otec nemá problém urobit si klasicky ryžu a ked už aj on varí v ryžovare 😀 idem kuk ten tvoj, ozvem sa

papuka
27. apr 2012

@lyongirl no ved tam je jeden gombík, to mám aj ja tak, ale ked ideš varit, dáš ho dole, a on sám potom vyskočí hore a už sa len ohrieva !!!!! a prave vtedy ked vyskočí, tak ju odokryjem, pomiešam a vypnem zo zásuvky, lebo inak sa ti nevypne, a nechám 15 min postát, ked nestíham tak len 10 min, vtedy je všek taká mazlavejšia, mne síce vyhovuje ale moj manželík má radšej takú suchšiu. skú urobit iba 2 odmerky na skušku, to nie je vela a uvidíš, prajem vela štastia, ked niečo kludne sa pýtaj, ak viem pomožem 😉

lyongirl
27. apr 2012

ďakujem ti veľmi pekne za vyčerpávajúce odpovede, skúsim teda urobiť a dám vedieť, ako sa to podarilo, len neviem, kedy sa k tomu dostanem, malý mi teplotuje, tak aj teraz ho mám na kolenách, ešte som ryžovar ani neumyla, máme ho len od včera...

lyongirl
27. apr 2012

@papuka ahoj, tak skúšala som dnes presne podľa teba a veru nie je dobrá. Podľa mňa je veľmi suchá, trošku sa odspodu pripiekla, takže si myslím, že bolo málo vody a bola aj tvrdá. Skúsim urobiť tak, že dám 2 odmerky ryže a 3 vody a nechám ju chvíľku na tom ohreve...asi musím poskúšať a nájsť spôsob, aby bola dobrá...ináč ti fakt ďakujem, aspoň som vedela ako začať a zvyšok sa musím naučiť doladiť 🙂

katkapapacova
27. apr 2012

@irsina83 aj ja mam ryzovac od Tuppervare a tiez na neho nedam dopustit, genialna vec,ktora setri cas, plyn a ryza je z neho vzdy super

irsina83
27. apr 2012

@katkapapacova presne si ho vystihla a ryza z neho vzdy vyborna 😵 😵 😵

papuka
28. apr 2012

@lyongirl ahoj, tak to ma mrzí ☹ , v mojej to ide takto a je fakt božská - neklamem 🙂 ak by som taký ryžovar našla u niekoho alebo niekde u nás lidl, mám v bb kamošku vedúcu, tak si od nej vypýtam návod a nejak ti ho doručím, pekný dník

lyongirl
29. apr 2012

@papuka nevadí, nejako sa to naučím, ja som rada, že si mi dala aspoň nejaký návod, lebo ja som nevedela vôbec ako na to, no išla by som na to asi ako pri klasickom varení ryže...neviem, či to návod aj malo, ale tak hádam aj áno...

pimpulienka
29. apr 2012

aj taky hrniec existuje? Ja varim v obyčajnom hrnci a ryža je vždy vyborná 😉

papuka
30. apr 2012

@pimpulienka aj ja som varila v klasickom hrnci, ale na plynovom sporáku, teraz v novom domčeku máme indukčnú platnu, a tu sa všetko velmi rýchlo varí a kedže som nemala čas sa s tým zabávat a skúšat, teplotu a čas varenia ryže, tak som si kúpila hrniec na ryžu- to bolo jenoduchšie 🙂 aj indukčná je na elektriku aj ryžovar, takže v mojom pripade je to jedno 😉 ale v letnej kuchynke mám plynový sporák, a tam varím klasicky 🙂

5katarina7
3. máj 2012

@lyongirl ahoj aj ja mám ryžovar z lídla.S tou odmerkou,čo je k nemu si odmeriaš ryžu napr.dáš 2,a potom doleješ vodu podľa stupnice,čo je vyznačená na vnútornej strane hrnca.Malo by sa dať toľko ako ryže.Napr.2 odmerky ryže,tak vodu po tú druhú stupnicu,ale ja dávam o pól menej,takže na 2 odmerky ryže 1a pol vody,alebo na 3 odmerky 2a pol vody.Potom osolíš,ochutíš a zapneš.Ja počas varenia,raz premiešam a ešte raz po vypnutí,to ti samo vypne.Ja to potom hneď vytiahnem zo zástrčky, to je všetko,a ryža je super.Dúfam,že som pomohla 😉

lyongirl
3. máj 2012

@5katarina7 ďakujem, jasné, že si pomohla, aj keď včera som sa snažila...dala som si tuším 4 odmerky ryže a 3 a 1/2 odmerky vody a bola celkom fajn, len som ju zabudla vypnúť zo zástrčky, takže spodok sa trošku akoby pripiekol...

kape
4. sep 2012

@lyongirl ,
@5katarina7 - smiem sa spýtať teraz je hrniec v akcii a je tam napísané, že má aj nádobku na zeleninu, to funguje ako parný hrniec ?

lyongirl
4. sep 2012

@kape akurát som 5 min. dozadu listovala leták, presne ten hrniec mám, ale bez návodu/netuším, čo je v návode/ a robím v ňom len ryžu, tú zeleninu som ešte neskúšala, som hrozne lenivá, ale mala by byť podľa mňa urobená ako na pare 🙂

kape
4. sep 2012

@lyongirl -- dakujem

5katarina7
5. sep 2012

@kape aj ja v tom hrnci robím len ryžu 🙂,podobne ako @lyongirl,no tiež si myslím,že by mala byť ako na pare 😉

jasminovaryra
16. sep 2012

Ahojte, zodpovedne vyhlasujem, že najlepší hrniec na ryžu je tento hrniec : http://www.jasminovaryza.sk/hrniec-na-ryzu-orig...

1merkur
14. okt 2013

Pokial nemate predsudky voci mikrovlnke, najlepsi, najlacnejsi a najrychlejsi na pripravu hrniec na ryzu najdete tu: www.hrniecnaryzu.sk. Mam odskusane ! Najdolezitejsie je vsak dodrzat prilozenu recepturu...

dodkotn
26. jan 2015

@vesi konečne niekto kto robí ryžu ako naše mamy. Už som mal pocit že som posledný jednorožec vo varení ryže v rúre 🙂 😀