Huawei P40 Lite

mareka49
31. máj 2020

Ahojte, pouzivate tento mobil?
Ako sa da otvorit gmail a ako prehrat videa z youtube?
Whatsapp a Viber sa budu dat nainstalovat?
Uvazujem aj nad Huawei Nova5T.
Pripadne H P30 lite.
Oplati sa kupit aj starsi model, ale ma ten google balik.
Bazos je plny p40, takze fakt sa s nim tak zle?
Dakujem

janinka007
31. máj 2020

Mám p30 lite

00ivi00
31. máj 2020

Ja som tiez chcela 40ku ale prelistovala som si appgallery keďže aj predtym som mala huawei a nebolo tam nic, ani whatsapp, ani viber, ani nejake tie hry co som mala v mobile dovtedy takže ma to odradilo od jeho kúpy aj keď je za super cenu.. Tak som si kupila p30 lite.. A keby si chceš otvoriť gmail lebo youtube tak musis ist normalne cez webový prehliadač a tade

adelakom12
31. máj 2020

nova 5T je dobra alternativa podla mna, aj ja nad tym rozmyslam, alebo potom este rozmyslam nad samsung galaxy niektory napr A trieda alebo trieda S.. ale zase to sme inde cenovo.. na okay som nasla NOVA 5T za super cenu, az ma to velmi zaujalo, ale este cakam ci nevyjde nieco dobre s google sluzbami.. https://www.okay.sk/chytre-telefony/
Mobilný telefón Huawei Nova 5T DS 6GB/128 GB, fialová za 349eur .. cierny stoji o 7eur menej ci kolko akurat pozeram :Dja by som osobne asi cierny

jenny224
31. máj 2020

Ahoj, odpisujem ti práve z neho 🙂 funguje mi všetko zatiaľ, prikladám print screen

jenny224
31. máj 2020

A gmail konto som normálne nastavila cez ich mailoveho klienta E-mail. Spolupracuje to úplne klasicky, len má trochu iný výzor appky. Ja som zatiaľ plne spokojná, ale som nenáročný užívateľ

danielinaa
31. máj 2020

V recenziach bolo ze nema obchod play takze nestiahnes vsetky tie android aplikacie na ktore si zvyknuta. Pre mna to bola velka prekazka, lebo mam kopu aj zaplatenych aplikacii tak som kupila samsung galaxy a51. Obrovska spokojnost, nadherne foti a vysiel ma rovne 3 stovky cez nay, bol v akcii, normalne stoji okolo 400

adelakom12
1. jún 2020

@danielinaa cosi fakt? to znie super, ceknem ten A51.. bala som sa ako to je s tym fotenim,ale ked vravis, ze ok tak mozno porozmyslam 🙂

danielinaa
1. jún 2020

@adelakom12 fotak 48 mega

danielinaa
1. jún 2020
danielinaa
1. jún 2020

@adelakom12 prva fotka rozmazana lebo lialo

danielinaa
1. jún 2020
danielinaa
1. jún 2020
danielinaa
1. jún 2020
roxetak
2. jún 2020

Už vyše roka bojuje Trump proti Huaweiu. Výsledkom sú telefóny Huawei bez Google služieb, ako gmail, YouTube, Google play a Google play, etc. Ďalšou obeťou sú telefóny série p40. Takže ak chcete do p40tky Google aplikácie, tak ostávajú alternatívne cesty. Návody na nete sú. A to ísť cez webové rozhranie, alebo použiť alternatívne zdroje aplikácii ako napr. ApkPure (aplikačný server). Čo ale pre mnohých cesta zarúbaná a tŕnistá. A tak ak teda Huawei, tak radšej p30, p30 pro, či p30 Lite. Btw. vyšli i tohtoročné modely, majú prídomok "new edition". A prečo vznikli práve tieto modely? Pretože majú potrebné certifikáty a schválenia. Takže majú i Google aplikácie a služby. 😄

auticko88
2. jún 2020

Mam Huawei Nova 5T fakt výborný telefón fotí skvele a je rýchly navyše má všetky potrebné google služby určite je lepší ako p40lite má oveľa výkonnejší procesor a lepší fotoaparát ale stoji 450€ a p40 lite stojí 299€ za mňa je lepšie zainvestovať do Huawei nova 5T nebudete ľutovať 🙂

shibal
2. jún 2020

Vsetko co mate v starom mobile si naklonujete cez Phoneclone aplikaciu vratane aplikacii ako je viber, mam P40lite a vsetko tam funguje cez prehliadac, aj google fotky, gmail vam otvori klasicky cez ikonku meily, netreba sa toho bat, nadupany teoefon za super peniaze, youtube tak isto spustate v prehliadači ta ze ziaden problem jedine chyba ikonka youtube ako aplikácia

mareka49
autor
2. jún 2020

@shibal a @roxetak
Troska protichodne nazory, ci?
Ak je to teda take jednoduche dostat google aplikacie do 40, preco je jej plny bazos a vobec ludi to odradza od kupy.
Je to otazka par klikov aj pre menej znalych?
50na50 Nova verzus 40lite.
A co tie styri fotaky?
Vo vysledku foti krajise ako Nova?

mareka49
autor
2. jún 2020

Ak by som sla do vyssich cenoviek, teda Nova5T, objavuje sa vsak v mojom rozhodovani Samsung galaxy A51.
Maju velmi podobne parametre.
To je volovina, co uz davno neplati, ze SAMSUNGY fotia lepsie?

jenny224
2. jún 2020

@mareka49 aplikácie, ktoré by ti po preneseni cez Phone clone nefungovali (napr mne Outlook tak zdochol), sa dajú stiahnuť buď cez Amazon app store, alebo ApkPure. Tie stiahneš normálne cez Huawei gallery

roxetak
3. jún 2020

@mareka49 Ja tvrdím že to nie je jednoduché. A je to dokonca s neistým výsledkom. Ale dá sa to. Je to momentálne telefón skôr pre technických geekov. Osobne teraz používam Huawei p30 Lite a do huaweiu bez Google služieb by som nešiel. Už sa mi nechce vŕtať v mobiloch. Ako onehdá voľakedy v SonyEricssonoch. 🤪😄

andula77
3. jún 2020

@roxetak
Ahoj.
Ak sa vyznáš v mobiloch, vieš poradiť čo je lepšie.. Huawei p30 lite či samsung a41? Som nenáročný používateľ, ale chcem aby fotky boli dobre keďže pri 3 troch deťoch sa často naskytá momentka, no digitálny foťák nemám časti pri sebe... 😁 Resp. Niečo v podobnej cenovej hladine s kvalitnými fotkami?? Teraz mam Huawei p9lite

andula77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andula77
3. jún 2020
andula77
3. jún 2020

@roxetak pardon. Zase ja. Samsung A51 bude asi najlepšia voľba, teda lepšia ako A41 aj ako Huawei P30 lite...

roxetak
4. jún 2020

@andula77 určite. Ale odporúčam ešte napr. videorecenzie od Riša na fony.sk

mareka49
autor
4. jún 2020

@andula77 ahoj, to je nahoda.
Tiez menim huawei 9 lite.
Vychadza mi to na Huawei nova 5T bol by za 270. V podobnej cene je aj samsung galaxy a51 ale je vraj trocha spomaleny.
Samsungy maju iny typ fotaku aj dispelej preto sa mi asi niekedy javili fotky lepsie. Ale som na 80 precwnt rozhodnuta pre tu H NoVA 5T

andula77
4. jún 2020

@roxetak vďaka!

andula77
4. jún 2020

@mareka49 ja som akosi už nechcela Huawei.ale ešte nekupujem, počkám chvíľu, zase tak ma to netlačí .

adelakom12
4. jún 2020

@shibal vdakaaa za nazor 🙂 beriem do uvahy