Ideálna teplota vzduchu v izbe bábätka. Aká má byť?

Ahojte.chcem sa opýtať aká by mala byť ideálna teplota vzduchu v izbe,v ktorej spí malinké bábo?
Strana
z2
Dole
PredošláStrana
z2
Ďalšia
yasmina
11. mar 2009
alon asi tak ako ty...
monika131
11. mar 2009
To máš pravdu, že je to každého osobná vec.
U nás doma síce máme cez deň 20-21 stúpňov ale my sme na to zviknutý. Ja a aj môj manžel chodíme po dome v teplákoch a v krátkom tričku.
A určite je to aj sila zviku. Keď som bývala u rodičov, tak tam sme tiež mali tak isto teplo, ako máme teraz.
Ale naozaj potom nemáš choré detičky, keď je vonku zima a ideš s nimi von na čerstvý vzduch?
Ja len preto, že tiež mám kamošku, ktorá má 2 chlapcov a o chvíľu príde na svet tretí.
A u nich v dome je tiež horúco - vraj okolo 25 stupňov.
Ale jej chlapci sú v zime stále chorý. Keď idú von, keď fúka vietor, alebo dosť mrzne, tak hneď majú nádchu. 8-(
kristi
11. mar 2009
tak abych se citila pohodlne, v zime spat nemuzu, nesnasim se prikryvat, zachumlavat a spat v pyzamu, takze si radsi pritopim. Mame tak 22-23 v loznici

u tchyne mame treba 19 a to proste umiram zimou.
erikasadek
11. mar 2009
my mame podlahove kurenie a nemozem , ho ani snizit ani zvysit......... 😉

tak preto ; otvarame okna, cely den a celu noc.. 😉
nevypinaju nikdy , zacnu topit v oktobri a vypinaju v 15 maja.. naposledy bolo teplejsi eu nas ako vonku v maji, boklo cez 35 stupnov v vnutri... isiel ma slak trafit.. ]-(
yasmina
11. mar 2009
kristi asi tak...
monika mali boli chori...ale nie kvoli tomu ze dnu teplo a vonku zima ale manzel mal chripku a nakolko bol doma nakazil ich a potom mali raz crevnu virozu ale to urcite nie odtoho ci je teplo...
kristi
11. mar 2009
my taky nebyvame nemocni, protste muj tepelny komfort je jinde, nez tchyne v prechodu...ona si tak zvykla, protoze driv to proste nebylo, aby si clovek mohl pritopit. Vecer na naladoval kotel a bud to vydrzelo do rana, nebo ne.

a je pro me tajemstvim, jak se nekdo dokaze milovat v loznici kde je treba tech 19-20 st. to ja bych asi drkotala zubama 😃 😃 😃
erikasadek
11. mar 2009
kristi budes sa cudovat ani necitit.. 😃 😃 😃
yasmina
11. mar 2009
kristi nechas si na sebe hruby sveter ponozky pletene a sup sup 😃
alon111
11. mar 2009
kristi ja by som to tiez nemohla robit pri 18 stupnov to by som musela byt v lyziarskej kombineze 😃 ale uznavam ze tam kde sa spi ma byt chladnejsie.ale kazdy pod pojmom chladnejsie povazuje inu teplotu 😉
zuzka1.
11. mar 2009
my mavame cez den 20-22, v noci okolo 19-20, my sa odkryvame a maly spi len v spacom vaku, nema rad prilisne teplo, to by ani nespal keby ma horuco.
Ale to je o zvyku. Mne teplo az tak nevadi, ale mm by nespal urcite.
mami.sk
11. mar 2009
u nás je cez deň kvôli malickej 21 - 22 st. a na noc znižujem teplotu na 19 stupňov 😉
no včera som zabudla teplotu znížiť a Terezka sa zobudila uprostred noci s plačom a úplne spotená. Tak asi jej tých 19 st. vyhovuje 🙂
mudr.
11. mar 2009
my mame doma pres den 25 a v noci tak 23 st. 😉
felixko
11. mar 2009
my máme doma cez deň 23-24, pred spaním teplotu znižujeme
sirinka
11. mar 2009
co sa tyka nizsej teploty na ukor pohodlia a setrenia...hm...ja sa necitim pohodlne, ked sa potim...ja doma napr. upratujem a varim a pri 27 stupnoch by som sa prezliekala aj 3x 😉
a v noci...ked sa pri 18 stupnoch milujeme...rozpaluje nas nieco ine ako radiator :-p

inac ja spim zababusena po krk aj v lete...sice sa prikryjem iba plachtou, ale ja to mam tak rada 😃
hupcza
11. mar 2009
to dám přečíst manžovi ..on má dojem, že našich 22 už je dost zbytečná teplota 😃

taky je ještě dost důležité, kdetěch iks stupňů je - poté, co jsme změnili jen na chodbě a schodišti podlahové krytina, ubrali jsme 1,5 - 2 st. na vytápění - subjektivně tam je o dost tepleji
mudr.
11. mar 2009
hupczo- muj manzel by taky nejradeji spal v 15 st., ale ja rada teplo...a jelikoz neni pres tyden doma, jen na vikendy, tak si muzem pritopit 😉 :-N
prasiatko30
11. mar 2009
u nas tiez dokurujeme do max 20º a v noci sa vypina kurenie o 21,30 a do rana sa trochu ochladi - ale aj tak u nas nikdy neklesne pod 18º - a ja veru by som uz teraz nezaspala pri vyssej teplote - jeden cas sa nam pokazil casovac - ci ako to nazvat - a kurenie sa zapinalo automaticky zapinalo a dokurovalo celu noc na 20º - a ja som nemohla spavat a to som teda dost zimomrava - ale myslim si ze to nie je ani ekonomicke ani ekologicke chodit po byte v tricku ked je vonku zima a potom pride leto a snazime sa vsetci znizit teplotu v byte na 20º - strasne ma to vie rozculit - a sklenikovy efekt sa len zvacsuje a zvacsuje ze jo ale malokto si uvedomuje ze je to aj vdaka takej malickosti ako prilisnemu pouzivaniu energie :-| hlavne, ze potom sme vsetci ekologisti. a toto ma tankuje aj vo velkych obchodnych domoch - v zime idem umriet od tepla a v lete si musim zobrat jeden sveter aby som nezamrzla 8-(

a aby som nezabudla - dcera ako babo nikdy nemala ani sopliky ani ziadne problemy s prechladnutim - pekne bola zvyknuta na 19-20º
Strana
z2
PredošláStrana
z2
Ďalšia