Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Idem písať bakalárku na tému ekzém. Pomôžete?

barbora_szabova
3. okt 2011

Mile mamicky,

volam sa Barbora a som studentkou psychologie na Komenskeho univerzite v Bratislave. Viem, ze mnohe z vas trapi diagnostikovany atopicky ekzem u vasich deticiek, ktory riesite denno - denne a je sucastou vasich zivotov. Aktualne riesenie je liecba mastickami, kremikmi alebo babskymi receptami, ktore nie su vzdy dlhodobo a uplne ucinne. Vy aj deticky ste unaveni, vystresovani a neviete si rady s tymto ochorenim? Ja sa touto problematikou zaoberam uz dlhsiu dobu a od novembra 2011 by som rada venovala cas aj vasim deturencom a to formou hry, kreslenia a zabavy, kde by sa mohlo ukazat ci a ako vase dietatko zvlada toto neprijemne ochorenie.

Ide o konzultaciu so psychologmi a spolupracu, ktorej vysledkom bude vypracovanie bakalarskej prace a verim, ze aj pokrok v liecbe ekzemov. Hladam mamicky, ktore by mohli aj so svojimi detickami vo veku od 5 - 8 rokov, navstevujuce zakladnu skolu alebo predskolske zariadenie, prist do Bratislavy a venovat mi kusok zo svojho casu.

Blizsie informacie Vam velmi rada poskytnem, ak ma budete kontaktovat na adrese: barbora.szabova@gmail.com.
Pekny vecer.

anjelicek26
3. okt 2011

Deti ekzemy postihuju najmä vo veku 6 mesiacov - 2,5 roka, co s nimi chces prediskutovat? Starsie deti ho mavaju uz velmi zriedkakedy 😕

Si viem predstavit, ako mojej 5 rocnej dcerke poviem - pod ideme si kreslit ekzem 😅 😅

barbora_szabova
autor
3. okt 2011

Deticky mavaju ekzemy naozaj najma v obdobi, ktore spominas. Ak vsak ekzem pokracuje dalej - a nemusi ist len o klasicky ekzem alebo atopicky ekzem, ale aj ine prejavy na kozi ako chrasticky, flaky a suchu kozu moze ist o vaznejsi problem, ochorenie, ktore moze pretrvat az do dospelosti. 😒

Co sa tyka toho diskutovania (rozprava najma rodic - ako ochorenie vnima, ako to prezivaju), ide o normalne hranie sa s babikami, kreslenie postaviciek alebo toho, co dietatko chce a zvladne- standartne psychologicke metody, na zaklade ktorych mozeme zistit, ako dietatko preziva toto ochorenie - problemom napriklad je, ze sa im za to v skole alebo skolke ine deti smeju a oni mavaju problem povedat to rodicom, no pri hre sa to da lahko odhalit. 🙂

anjelicek26
3. okt 2011

@barbora_szabova - len robit z tohoto ochorenia okrem toho, co to zo sebou prinasa este aj psychologicky problem je pre dieta skor pritazou ako prinosom, co na tom akoze chcete diskutovat? Toto potrebuju prediskutovat maminky hlavne mladsich deti, kde napr. po ockovani hexa vakcinou alebo po dokojeni vznika ekzem velmi casto. Je to pre nich novinka, potrebuju pomoct, poradit, aj to - ako dieta chorobu znasa. Prepac ale 5 rocne dieta uz presne vie, co jeho choroba obnasa a ako sa lieci - neriesi to - bierie to ako fakt, kedze je to od malinka.

Deti sa na ekzemoch nesmeju, väcsinou su na malo viditelnych castiach tela a take rozsiahle ako vo veku pred nastupom do skolky, uz nikdy nebudu.

Viem, ze je to asi tema tvojej bakalarskej prace, ale ak chces rodicom fakt pomoct, zameraj sa na nizsiu vekovu skupinu.

barbora_szabova
autor
3. okt 2011

Jasne, mozno aj ine vekove kategorie budu, no nateraz mam stanovenu priblizne tuto skupinu.. ale neviem, mozno by si sa cudovala, ze tie deticky to riesia a nie su s tym vysporiadane, je pravda, ze vedia, co je ich choroba, ako sa lieci, no- nejde len o ekzem, ako taky, ale aj kvalitu zivota s tym suvisiacu, obmedzenia v strave..a velakrat je hlavnym spustacom tohto ochorenia aj psychicke napatie alebo stres, ktoremu sa zrejme vyhnut neda.

Mnoho deti ma ekzem po velkych plochach tela- zapastiach, dlaniach, krku a tvaricke, kde je to vidiet. Videla som, ako sa deti spravaju k takymto detom, mozno sa nevysmievaju, no mnohokrat sa boja, ze ekzemu sa nesmu dotknut, lebo by mohli dostat nieco podobne - je vseobecne nizka informovanost o tom, co je ekzem a co vsetko by liecba mala obnasat.

Dakujem, za odporucenie na nizsiu vekovu skupinu urcite sa nad tym zamyslim. 😉

anjelicek26
3. okt 2011

@barbora_szabova - mam neter, co mala velmi velmi zly atypicky ekzem, spustilo sa jej to 8 mesiacmi uderom tretej hexy - a dokojenim - no nevieme, co to spustilo - ale bolo to zle, do krvi rozskriabane zapästia, clenky, vsade to mala chudatko, nic horsieho som nevidela. Vsetko vylucili. V noci ju priväzovali v postielke aby sa neskriabala. No proste viem o tom svoje a vtedy - vtedy hladali informacie, pomoc, podporu, nevedeli, co s tym. V dvoch rokoch sa to zacalo zlepsit a dnes ma mala 3,5 roka a okrem malych fliacikov, co sa sem-tam objavia, je po probleme. Dnes a ani o rok dva urcite na ziaden seminar nepojdu - ved na co, vedia si uz poradit.

Ono co sa tyka batia ci odporu deti k tomuto ochoreniu - je to vsetko o tom, ako sa k tomu postavi ucitel - do skolky chodia aj deti, ktore su ine - ak sa to spravne podda, vysvetli - deti to chapu.

barbora_szabova
autor
3. okt 2011

Tak to ste mali stastie, ze sa vam vyliecila, a verim, ze uz bude len a len zdravucka, ved to je najdolezitejsie. Ekzem je vsak vec casto nevypocitatelna, ja som ho mala tiez priblizne od roka do troch rokov, potom dva roky nic - opat sa vratil a uz som sa ho nezbavila - nemam ho stale, su obdobia, kedy je vsetko ok, ine, ktore sa nedaju vydrzat a musim chodit v rukavickach... 😒 Ak sa ich to uz zrejme tykat nebude, tak potom rozumiem, je vsak vela ludi, ktori hladaju rady a pomoc - atopicky ekzem a podobne ochorenia su psychosomatickeho povodu, znamena to, ze velku ulohu pri ich vyskyte aj liecbe zohrava psychika, mnohe nemocnice a kliniky maju velky uspech liecby detskych pacientov v roznom veku na zaklade cviceni a relaxacie - na Slovensku sa tento problem riesi, tak ako som povedala len u lekarov, co si myslim, ze nie je dostacujuce.

Ano, ucitel zohrava velku ulohu.. no nie kazdy ucitel tomuto problemu rozumie, aj dospelaci sa mnohych veci "boja" a vyhybaju sa im.. a deti su urcite chapavejsie. 🙂

hanaada
5. okt 2011

Dobrý den ahojky všem!
Pokud máte zájem, poradím bylinky.

Moje dcera 3roky, měla také atop. ekzém, s oboustranným zápalem plic jsme byli co chvíli v nemocnici, o dýchacích cestách nemluvě, starší dcera má 7 let, obě byly neustále nemocné, chodily jsme po lékařích, stále nové antibiotika mastičky s kortikoidy, nic nepomáhalo, ještě se to zhoršovalo.
Už mne to přestávalo bavit, cpát do holek jen chemii, nemluvě o penězích co stály léky…
Je to víc jak rok co je malá bez ekzému a k lékařce chodíme jen na preventivní prohlídky. I paní doktorka se divila jakto že už nechodíme tak často. (Ona nám vše schválila.)Před rokem a půl jsem se dostala k bylinkám, kterým jsem nevěřila, že můžou pomoct. Teď po vlastních zkušenostech vím, že pomáhají a já se rozhodla pomáhat dál.
Jde o 100%přírodní bylinky, české firmy.

Pokud by jste měly zájem, můžeme se domluvit, poslala bych Vám meilíkem o co se jedná. Pomůže to i na astma… Já v lékárně toho vždy dostala hodně na jeden problém, já nabízím jeden až dva na více problémů, záleží co vše je třeba napravit. Astmatici dospělí i děti odkládají ,,dýcháky“, zbavují se léků které zatěžují organismus…
Já za zdraví dětí dám cokoliv

Já jsem se k těmto bylinkám dostala, jelikož jsem měla holky 7 a 3roky hodně nemocné a nechtěla jsem do nich pořád cpát antibiotika…

Jsou to české bylinky od české firmy, ale můžu potvrdit z vlastní zkušenosti, že opravdu fungují a já holkám už rok a půl nemusela dát antibiotika, dětská lékařka se divila jak to, že už tam nechodíme tak často, chodíme jen na preventivní prohlídky a to jsme tam byli co 14dní. A taky v nemocnici, Řekla jsem si dost, za zdraví dětí dám cokoli, musí být jiná šance….

Kašel, nachlazení, snížená imunita, to bylo na denním pořádku, dlouho jsme se z toho dostávaly, teď když se ve školce a škole šíří chřipka zvýšíme dávkování a i když to na nás přijde do dvou, tří dnů máme klid.

Možná jste o firmě OKG slyšely, možná dobré, možná špatné zprávy, ale můžu říct že jsem toho vyzkoušela hodně, slyšela jsem kritiky, ale lidičky kteří píšou negace, po první dávce řekly že to nefunguje, ono každé tělo je jiné, po antibiotikách je tělo zaneseno škodlivinami a proto je důležité užívání bylinek, nevzdat hned po první dávce.

Tyto bylinky jsou čistě přírodní.
Všechny produkty OKG jsou notifikovány na MZ ČR jako doplněky stravy - č.j. OVZ-35.1-19.5.2010-50434 a ve smyslu Zákona o potravinách je jeho kvalita průběžně prověřována v akreditovaných laboratořích.

Pokud byste měly zájem poslechnout si o našich bylinkách a pak se rozhodnout jestli by jste měly o něco zájem, chtěla bych Vás dnes večer pozvat (nemusíte nikam chodit),
na prezentaci o našich výrobcích. Je to přes webinář, poslala bych Vám pozvánku.
Poprosím jen o to, jestli mi dáte vědět, jestli máte zájem.
email : anah.adamkova@seznam.cz

Já nikoho nenutím, jen chci, aby jste nejdřív věděly, o co jde.

Hezký den Hanka

Tu začni písať odpoveď...

Odošli