Internet banking - poslaná iná suma

Ahojte baby, kupovala som si tu od jednej baby mikinu, za ktorú som jej mala uhradiť 9, 60 eur aj s poštovným. 8 eur stála mikina a 1, 60 za poštu. Lenže dnes keď som si prezerala internet banking som zistila že som jej odoslala namiesto 9, 60 eur 96 eur!!! A bolo mi podozrivé kde zmizli tie peniaze....Tá baba sa mi ani nepriznala s tým, dnes som jej napísala tak som zvedavá či odpíše vôbec, ak nie dá sa niečo s tým robiť, pretože tých nejakých 87 euro je dosť...Ďakujem za rady baby...
materina_duska
15. okt 2013
@majuska258 Možno ti odpíše, že to ešte nevidela, pozrie sa na to, vráti ti ich späť a ty si zbytočne založila diskusiu 😃
kazunomiya
15. okt 2013
Ahoj, mala by ti ich vratit, hoci neviem ake su tu v bazariku moznosti na vymahanie. No zatial mozes predpokladat, ze je slusna a ze si to asi len nevsimla.
Ale myslim, ze sa to da vyriesit aj ziadostou cez banku, ked uvedies ze to bola mylna uhrada - totiz raz nam do prace prisla taka ziadost z jednej banky, ze klient ziada o vratenie omylom uhradenej sumy. Cize predpokladam ze sa to da takto vyziadat.
majuska258autor
15. okt 2013
No ona písala že jej prišli peniaze, takže podľa mňa ich musela vidieť, nie?
nivi
15. okt 2013
ved uvidis, hadam je taka slusna a vrati ti ich. ak nie. tak si uloz vsetku vasu konverzaciu a vypis z banky pre pripad, zeby robila problemy. ale hadam vsetko dobre dopadne.
majuska258autor
15. okt 2013
Tak ja dúfam že sa to dá, pretože bola to chyba jednej čiarky 😞 A peniažky sa zarábajú ťažko, takže verím že bude naozaj ústretová a že ich vráti...😞 Ak by náhodou tak mám ísť do mojej banky?
majuska258autor
15. okt 2013
Ved to že výpis z banky mám, mám to aj na internetbankingu medzi platbami, takže to nie je problém...
katy1979
15. okt 2013
@majuska258 v banke nic nevyriesis kedze platba uz bola odoslana. musis verit ze je to normalna mamina a peniazky ti vrati
majuska258autor
15. okt 2013
och joj 😞 tak som len zvedavá čo to z toho bude 😞
zita19
15. okt 2013
Chod do banky. Maju na to zabehnuty proces. Vyplnis tlacivo, poradia Ti akou formou mas vyzvat prijemcu na vratenie penazi aby to bolo pravne v poriadku. V konecnom dosledku ked nevrati peniaze, mozes na zaklade toho podat zalobu na bezdovodne obohatenie. V kazdom pripade ja by som peniaze vratila.
kazunomiya
15. okt 2013
@zita19 som rada, ze potvrdzujes, ze taka moznost existuje - ja som to nastastie nemusela vyuzit a dufam, ze ani nebudem, ale je fajn o tom vediet 🙂
denkaajejdeti
15. okt 2013
Ahoj,
no nepríjemná situácia...Môjmu manželovi sa to stalo, keď raz preposielal z firmy peniaze a zamenil čísla účtov 2 ľudí - ten, ktorému poslal menej ako mal, sa samozrejme ozval a reklamoval čiastku. Rozdiel bol vtedy ešte v korunách (našťastie) cca 7 500 SK. Ten, ktorému poslali viac sa samozrejme do vrátenia peňazí nemal, oslovili preto aj banku, tá mu poslala výzvu, aby peniaze, ktoré mu boli omylom preposlané vrátil. Ale ani obraz ani zvuk. Manžel to dal na políciu, ale tam vraveli, že treba ísť súdnou cestou a keď si to muž prepočítal koľko času, peňazí, nervov a behania by ho to stálo, tak to nechal tak. Ešte zo 2x bol osobne u dotyčného pána, ktorý dokonca aj písomne sľúbil, že peniaze vráti, ale že nemá z čoho a bude to posielať postupne v splátkach....no už je to pár rôčkov a neposlal ani halier, nieto ešte cent 🙂). Manžel sa vtedy dohodol s účtovníkom (keďže obaja boli zodpovední za finančné záležitosti firmy), že to zacvakajú spoločne a keď im dotyčný peniaze vráti, tak sa rovným dielom podelia o vrátené peniaze. Ale ako píšem, doteraz nič a ani už nič nikdy nedostanú. Za chyby sa platí, ale myslím, že v tvojom prípade je ešte príliš skoro hovoriť otom, že peniaze neuvidíš - všetko je to len na začiatku a možno už zajtra budeš mať peniaze na účte 🙂. Pri tej sume sa ti neoplatí obracať sa na súd.
ivett1
15. okt 2013
no, drahá mikina ... ja by som peniaze vrátila😉 ...treba dúfať, že je aj predávajúca bude ústretová, držím palce...
cherry1981
15. okt 2013
Fuuuu, treba len verit, ze peniazky mamicka vrati, aj mne sa stalo , ze mi jedna mamicka omylom poslala korunky napisala mi, a ja som jej ich samozrejme hned vratila, neviem si predstavit, ze by som korunky nevratila, drzim Ti palce, ale ja by som urcite isla este dnes ak stihas do banky preistotu je to velmi vela penazi.
anibabyblue
15. okt 2013
@majuska258 aj mne tak jedna mamina raz poslala, tusim 78 namisto 7,80 a ani si to nevsimla. Ked mi prisli peniaze, tak som jej hned pisala, ze sa zrejme pomylila, tak som jej rozdiel vratila. Zrejme zalezi na koho natrafis. Drzim palce, aby ti ich vratila..
majuska258autor
15. okt 2013
Tak baby, už mi písala že som mala pravdu a že mi ich zajtra pošle 🙂 Takže zrejme to dopadne dobre 🙂 Som rada, že existujú ešte stále čestní ľudia 🙂
majuska258autor
15. okt 2013
A ďakujem vám za skúsenosti 🙂 :-p
cerez
15. okt 2013
@majuska258 Skoro mi vypadli oči z jamiek. Nech ti to dobre dopadne a ak je pani férová, chce to veľké pozitívne hodnotenie.
majuska258autor
15. okt 2013
@cerez to si píš že bude, lebo toto sa mi ešte nestalo a tiež mi skoro vypadli oči z jamiek keď som to videla 😃

Začni písať odpoveď...

Odošli