Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

sugika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pensadorcallisto
11. apr 2009

Co sa tyka tej satky, tak ani tu ju kopec zien nenosi... Ako viem, v Korane nie je predpisana nutnost nosenia satky... A aj moja teta ju pouziva len pri modleni. Tu je inak zakazane nosit satky na skolach, univerzitach...
A pritom sme moslimska krajina... Dokonca na par dni to bolo dovolene, ale potom bol ten zakon napadnuty a znova je to zakazane...
Sugika, ten jej priatel, no mozno konvertuje na islam... Ale aj tak je to dost nezodpovedne... A cely ten clanok mi pripada akoze dievca ostalo niecim ohurene a teraz podme na islam. Cely clanok je v takom senzacne nadlahcenom duchu... 😀

A co sa tyka sviatkov, mne to vobec nechyba... Ani neviem, ze je Velka Noc a co sa tyka Vianoc, tak prezijeme to ako normalny dena nemam pocit, ze by som bola niecim ochudpbnena.. Mna najviac zo vsetkych sviatkov naplna Ramadan... Pre mna je to najsvetlejsie obdobie, take plne jasu... Milujem to... A potom mame este Kurban, ale to uz je ine...
Proste by som si nevedela predstavit zivot bez oslavy Ramadanu... 😀 😀 😀

bubba
11. apr 2009

pensadorcallisto?to fakt?ramadan ta naplna?a cim?teda to sa pytam co je na ramadane take "hlboke"ty si vlastne muslimka?
mne by velka noc ani vianoce tiez nechybali keby prestali byt v platnosti z toho svetskeho ponimania ale ako krestanske sviatky by sa mali viacej oslavovat spolu s bohom a nie tak ako sa to v dnesnej dobe robi..

csilla76
11. apr 2009

Ahojte som tu na skok,teraz som vás necitala,uz davno som tu nebola a teraz tiez bezim piect tak niekedy inokedy si docitam co ste popisali,sorry 🙂

Zelám krasné velkonocne sviatky,plné pohody a oddychu.My ideme zajtra k nasim,budeme varit kotlikovy gulas na dvore,uz sa tesim,a v pondelok ideme s jednou 5 clennou rodinkou na piknik do prirody. 🙂 Uz roky nie sme doma na velku noc,dufam ze aj teraz nám to vyjde,pocasko bude priat a mozeme byt vonku. 🙂

Tak sa majte krásne pozdravujem vás a detickám posielám bostek. 🙂

erikasadek
11. apr 2009

ahojte dakujem Vam za odpovede...

mne osoben by velmi chybali, aj napriek tomu ze som mimo slovenska a tu sa inac oslavuje, na slovenske sviatky nedam dopustita strasne mi to chyba no co uz....
samozrejme chapem vas, neboli ste vychovane v tradicicha takze neako sa vas to nedotklo.. skoda.....

tiez by ma zauimalo ako vas naplna ramadan; pretoze , okolo mna je vela muslimov a niektory uzlen cakaju kedy skonci taky su unaveni s neho....

slnieckokati
11. apr 2009

ahojte dievcata,

v maroku mame prijemne pocasie, len som trochu chora. letela som cez brusel a lietadlo malo meskanie, tak som si tam 7 hod. posedela a asi som nachladla.

co sa tyka sobasa, je to hrozne. od pondelka sme behali po uradoch a aj tak sme povolenie nedostali. drahemu jeden uradnik v rabate povedal, ze ked si chce vziat europanku, musi si nieco pretrpiet. vyzaduju odo mna potvrdenie z nasej ambasady v madride, ktora je zastupitelskou pre maroko povolenie, ze sa mozem vydavat v maroku. hovorila som dokonca s konzulom v madride a on nie je opravneny mi takyto dokument vydat. riesime to uz pravnou cestou, ale aj tak nam to nepomoze, kedze v pondelok rano letim domov...☹ ☹ ☹

prajem vam krasne prezite velkonocne sviatky....papa 😉

bubba
11. apr 2009

caute pozeram ze som to nejako blbo napisala(bubba • 1d • Dnes o 08:58)vyzera to ako rypnutie to teda nemalo byt.fakt ma to zaujima ako to prezivate co pri tom citite...

csill ahoj si davno nebola?ako sa mas?ako v praci?

karolinkafe
12. apr 2009

Ahojte 😉
Bubba zaujimavy clanok. Mne sa praveze celkom pacil... Nechapem s cim sa nedokazete stotoznit? 😅 Ved je kopec moslimiek, ktore nenosia satku a daju si ju na modlenie, je to forma respektu, ked sa zena modli k Bohu 😉 Hlavne ze sa modlia a vedu usporiadany a poriadny zivot nie? Ako vravela ta dievcina, na slovensku tou satkou viac zbudzovala pozornost ako nieco ine, cize namiesto toho, aby nepritahovala pohlady muzov, ich praveze vsetky smerovala na seba 😅 No ale jasne, ze ked sa nieco ma, tak sa to ma... Mne sa ten clanok ale fakt pacil 😉

bubba
12. apr 2009

karolinka ja si tiez myslim a aj satka predsa nie je "povinna vybava moslimky"ved koran pise ze je dobrovolna..kazda zena nech sa k tomu postavi akym sposobom chce ja by som osobne prave koli tomu nebola schopna nosit satku lebo som hanblivy clovek a asi by to putalo viac pozornosti na mna ako keby som sla bez nej..a s tym partnerom ktoreho spomenula si myslim ze nie by sa mala za to skryvat naco?ved boh to vidi a laske nerozkazes nech by sa dialo cokolvek...preco by ju mal potom trapit nazor inych.mne ten clanok nevadil prave naopak trosku z ineho sudka...
no co gulka ako?este chodis do prace?alebo co robievas cele dni?ako sefka?ide na dovolenku?nechapem kde by som chodila ked by som zila v "dovolenkovom raji"asi niekm do brutalnej civilizacie ako new york :oP

karolinkafe
12. apr 2009

Mame podobne nazory 😉 Nevravim, v moslimskej krajine zas ked si zena neda satku, tak tu pozornost puta, lenze na SK je to presne naopak. Zena by mala byt cim menej vyzyvava, lenze tym, ze si u nas da satku ju praveze vsetci ocumuju. To by aj mne vadilo...
Gulka sa ma dobre, brusko nie je nejake obrovske, takze sa da, praveze sa vytesujem, lebo ma aspon v obchodoch ludia pustaju v radoch dopredu 😀 😀 Ja uz davno nerobim 😀 Vlastne od konca minulej sezony. Teraz by som akurat mala zacat robit, lenze o par tyzdnov uz idem na matersku, cize nic z toho a ani mi to velmi nechyba 😅 Este chodim dvakrat tyzdenne k jednemu dedkovi (sefov otec 96-rocny), trosku mu poupratovat, vyprat veci atd. Lenze tym, ze on cele dni nic nerobi, tak je ten jeho byt takmer sterilny od staleho cistenia a mam problem najst si co robit aspon hodinku 😅 No a caka nas este stahovanie, ale to zvladne drahy "sam", ja budem len dirigovat 😉 Sefovci boli na dovolenke v zime, na lyzovacke s detmi a cez leto budu tu - na korzickych horach ako kazdy rok. A navyse budu mat na tuto sezonu novy personal, kedze my tam uz nebudeme, takze sa budu musiet aj o rezidenciu viac starat 😉

sugika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolinkafe
12. apr 2009

Sugi ale tak nikto nevie, co s tym priatelom robi (alebo nerobi 😉 ) Ja by som ju za to neodsudzovala, aj ked kazdy to berie inak. Praveze mi to pride uprimne, priznat sa s tym, kazdy ma chyby, ved kolko je takych, ze su akoze pocestne navonok pred ludmi a potajme si to rozdavaju aj tak... Podla mna neexistuje clovek ktory by vsetko dodrziaval na 100%, cize ona nedodrziava toto, ale zas ina moslimka, co je aj vydata, aj nosi satku mozno robi nejaku chybu inde 🙂 Ale je jasne, ze by sa kazdy mal snazit dodrziavat tie pravidla co najlepsie a najdoslednejsie, lenze ako vravim, nikto nie je dokonaly. Mna keby posudzovali podla toho, aka som krestanka, tak by som uz asi horela v pekle 😀 😀

sugika
12. apr 2009

vlastne jej vec, ale predsa to nema zmysel takto, podla mna. bude beries novy zivot s novymi pravidlami alebo neberes, nie je to o tom aby si zoznam robila co sa ti paci a co nie. 🙂
inak ako s bruskom?kedy das nove fotky? 🙂

bubba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sugika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisulik
12. apr 2009

salam aleikom krasavice...
k tomu clanku....na druhej strane..nevieme dopredu ci ten dotycny raz neprestupi na islam. islam zakazuje zene manzelstvo s nemoslimom (co uz ste tu spominali) ale oni este v manzelskom zvazku nie su..a ak by aj mali na urade sobas, podla islamu by zosobaseni neboli a zili by v nemanzelskom vztahu...ale...je to tak aj medzi krestanskymi odvetiami...ked si jedno odvetie nesmie v kostole brat ine...

sisulik
12. apr 2009

a v korane je napisane, ze satka je povinna...ale nikto nas do toho nesmie nutit. je to len na nas samych ci ju zacneme nosit a kedy...

sisulik
12. apr 2009

slniecko..tak to mate tazke..a na SR by to nebolo o nic ruzovejsie...kedze este v roku 2000 od mojho manzela na SR chceli vselijake papiere a nakoniec vysvitlo z toho to ze im islo o nieco ine (podplacanie co sme hned odmietli), tak sme sa rozhodli oficialne zosobasit priamo v kuvajte. v kuvajte sme odisli na urad, dala som im svoj pas a hned nas aj zosobasili 😀

sisulik
12. apr 2009

ahoj csillacska...moja stratena 😉

ivka19
12. apr 2009

ahojte babulky,tak sa hlasim aj ja po dlheeeeej dobe,ani neviem kam mi cas leti 🙂 sice si vas po nociach citam,len nepisem,lebo tu uz ani nohy 😀 😉 ale za to stale na vas myslime.

karo,uz sa ti to krati,na foto si krasna tehulka,stihla modelka s bruskom 😎

csilluska aj tebe krasne sviatky aj velku noc,teda ja ostatnym dievcatam,ktore sviatky slavia 😵

sisu,aj ty si sa tu uz poriadne dlho neukazala,ako sa mate v uk 😉

safinka nasa,teba az teraz vitam spat doma,dufam,ze ste sa uz zase zabehli v realite 😝 🙂

neda mi reagovat na ten clanok,nehovorim,ze sa s nim stotoznujem,ale na druhej strane pri citani som nezaregistrovala ziadne dusevne rozpolozenie.ak si bez viny hod kamenom ako prvy,asi toto prislovie sa mi hodilo najviac 😔

pozdravujem ostatne babulky,detickam boztek na nostek 🙂 dobruuuuuuuu

csilla76
13. apr 2009

Ahojte krasky 🙂 ako sa máte? 🙂 no chodim tu uz pomenej,davam si pauzu od pc,lebo je to strasny mrhac casu,a dost casu som tu travila,tak teraz to chcem napravit 😀

karolinka uz sa ti to krati,ako sa máte?nejaké nové fotosky by si mohla pridat aby sme mohli obkukavat 😉

sisu 100 rokov sme sa nestretli 😀 ako sa máte?deticky ako?

safinka moja a u vas co nové?nejaké fotky nové nemáte,uz by som tiez kukla dvojky ako podrastli 🙂

ivka dakujem ti,ani mi moc neslávime velku noc,vcera sme boli u nasich,varili sme na dvore kotlikovy gulas. 🙂 dnes sme chceli ist na piknik so susedmi a ich detmi,ale nakolko sa im nahlasila navsteva,a ja som chorá,tak radsej sme domka a oddychujeme 🙂

sugika hogy vagy?mizujs? 🙂

zdravim aj ostatné nemenované zienky,detickám posielam cmuk 😲

bubba
13. apr 2009

jezis ivuska avoj ta ty si tu naozaj sto rokov nebola!!!!vy sa v uk aj stretavate so sisu?
ako ste baby prezili dnesny den??my celkom v pohode vsetci sme doooost unaveni z tury 😕

ivka19
13. apr 2009

ahojte babulky

bubi 😀 asi napodobne ako csilluska pisala,ten pc je nenormalne zavislost 😀 len teraz uz niet tolko casu pri malej,uz neprespi pol dna 😝 😀 😀 so sisu sa nestretavame,byva od nas asi tak 2 hodinky ☹

csillus,tak kotlikovy gulas by som si dala aj ja,my ho varime vzdy v lete u nasich na sr a to neter so synovcom frflu,ze to nie je ako bravcovy,lebo vtedy varime len hovadzi 😉
inak my sme vcera boli na picniku v parku,tak sme nabalili jeldo,pitie,bolo krasne pocasie a ludi ani nehovorim a dnes sme sli na prechadzku do prirody
😵 a prajem rychle uzdravenie 🙂

bubba
15. apr 2009

ivus mala je nadherna v tom zahone narcisov...to nema chybu fakt je uzasna...pekne fotky!a my varime gulas vzdy hovadzo bravcovy nam by to iba bravcove ani nechutilo a myslim ze keby bol len hovadzi tak nikto by nemal nic prroti..i ked ja gulas moc nemusim ale tak hovorim vsetobecne za nas za rodinu :o)))my robime v medenom kotliku nad ohnom 😀 ten je vraj naj naj..ale ja v tom nevidim rozdiel nie som nejaky gulasovy degustator 😀

pensadorcallisto
16. apr 2009

Bubba, ja som to ani ako rypanie nebrala... 😀 😀 😀
S tym ramadanom, ze ma naplna, tak to je fakt pravda... Proste cely den nic nejes, nepijes atd. a tvoja mysel je cistejsia, vidis veci jednoduchsej podstate, bez nanosov... Myslim tym, ze si blizsie k Allahovi. Ja som ramadan prezivala na SVK, mala som strach ako to bude, ci to zvladnem, pretoze som pracovala v Call centre a tam sme stale len telefonovali.. A bez vody..Ale vobec som necitila, ze by mi nieco chybalo. Citila som sa 1 000krat stastnejsie a proste inak, tak jednoducho.Ako keby som vsetko zo seba zhodila (nemyslim oblecenie) a bola to len JA. Minuly rok som neoslavovala, mala som trocha rizikove tehotenstvo, ale uz sa hrozne tesim, ked si to vynahradim... 😀 Tiez zmysel spociva v tom, ze dokazes lepsie pochopit aj tych chudobnych ludi, ktori maju malo jedla, pocas ramadanu su vsetci na rovnakej urovni, co sa tyka jedenia a pozitkov atd.. Je to vnutorny pocit, ktory ma naplna... Ked prezivas ramadan srdcom, tak nepocitas kazdy den, kedy to skonci, ale tesis sa, ze na konci ta caka zasluzeny pocit vitazstva nad sebou samym, nad svojimi nedokonalostami. Ramadan je pre mna najstastnejsi sviatok a max. sa u mna neda porovnat s Vianocami. Jasne, Vianoce maju svoje caro, ale fakt ruku na srdce: kolki prezivate Vianoce vnutorne? Ja som sa vzdy na Vianoce tesila. Na darceky, jedlo, kolace, bobalky, pohodu, rozpravky.. Ale to vsetko bolo fyzicke.
Erikasadek, pre mna to skoda nie je. 😀 Jasne, kazdy tuzi po niecom inom, kazdy miluje nieco ine, ale chcem povedat, ze by som naspat namenila... Vravim to v dobrom.

Slnieckokati, to mas dost tvrde... My sme si tiez vytrpeli s papierovackami... 2 cele mesiace som to riesila na SVK... Inak by som ani nesla, pretoze my sme sa hned chceli vziat a nemohla som riskovat, ze by mi nejaky papier neuznali alebo ze by som sa s nimi musela natahovat tu. U nas bol problem v tom, ze od nas chceli doklad o sposobilosti na uzavretie manzelstva, ktory SVK uz nevydava a nahradza sa cestnym prehlasenim. Vraveli, ze to nestaci, ze to musi byt. Tak manzel vybavoval sobas v druhom meste, kde nam povedali,ze bez problemov.
Nakoniec sme sa museli papierovo prestahovat, aby sme mohli uzavriet sobas v inom meste. Ja som tu prisla so vsetkymi papiermi a tu sme uz len podstupili fakt ze mensie formality. Odber krvi, RTG, fakt pre mna blbosti, ktore sa na SVK nerobia...

bubba
16. apr 2009

wow teda takto som to nikdy nebrala ze bez jedla sa clovek citi cistejsi...a pociti to o citi chudobny clovek.akurat ze ten chudobny to jednlo nema ani v noci 😅 😅 chudak...neviem ako som uz viac krat povedala vela veci sa mi z islamskeho nabozenstva paci ale ten ramadan stale nemozem dako pochopit.uz aj baby pisali ze je to nieco ako obeta a pod...no vlastne tak ako ty pises ale ja ako nemuslimka si neviem predtavit ze co je na tom vlastne take emocne putave ..to by som asi musela poznat koran aby som take daco vedela pochopit no neviem...takze ty si muslimka ked drziz ramadam a nosis aj satku?
s tymi vianocmi to mas pravdu uz malo kto slavi vianoce v tom pravom zmysle tak ako maju byt...ale to nie je chybou ludi ale marketingom proste ako hitler kedysi zblbol masy ludi svojimi kecami o bielej rase tak dakto zblbol krestanov tym,ze vianoce su sviatky ktore sa travia v kruhu rodiny za bohatym stolom a s vacsou kopou darcekou ako dosahuje vyska vianocneho stromceka 😅 😅 😅

bubba
16. apr 2009

safiaaaaaaaaaaaah ma novu klasnu fotkuuuuuuuuu 😵 vidim ta

llullu
17. apr 2009

Ahojte dievcata, dufam, ze nebude vadit ak sa k vam pridam. Mam priatela moslima a chystame spolu svadbu a potom aj deticky. Ja by som najradsej dve, chlapca a dievca. 🙂 Prepacte, ja som to tu este necitala, tak neviem o com prave debatite. Ale idem to trochu dohnat. Tuto temu mi odporucila Bubba, ze sa mozem od vas vela veci dozvediet.

shaden
19. apr 2009

chcete vyskusat nieco nove na obed? ovladate arabsky jazyk ? alebo ani netreba, ved manzel isto ochotne pomoze. na tejto stranke www.fatafeat.com je velky vyber receptov z roznych arabskych krajin. su tam aj obrazky , tak budete vediet ako ma vysledok vyzerat. je to stranka ako foodnetwork. na nilesat to vysielaju 24hodin v kuse. najdete tam aj recept na kufta ( inac je to obycajne mlete maso s cibulou, petrzlenovou vnatou a koreninami) . uz si nespominal kto tu o nej raz pisal, ale bolo to davnejsie. slovo fatafeat = omrvinky prajem vam vela uspechov pri objavovani arabskej kuchyne!

emna
19. apr 2009

ahojte zienky!ako sa mate? konecne mam trosku volneho casu tak som sem hned zavitala 🙂 mali sme minuly tyzdem navstevu tak som nemala na nic cas bol tu svagot s celou rodinkou maju 5 deti tak si to viete predstavit ako to u nas vyzeralo 🙂 ale bolo super teraz je mi smutno odisli domov a aj drahy isiel na 3 tyzdne do tunisu tak som sama ☹
co sa tyka nasich sviatkou tak ja napr,vianoce slavim nie je to sice ako doma na svk ale aj tu mam stromcek a oslavujem!s drahym sme sa tak dohodli ze budeme oslavovat vsetky jeho aj moje sviatky ja si myslim ze je to vsetko o tolerancii a respekte!ja osobne by som sa nevedla vzdat vianoc...
ahoj llullu!tak vitaj medzi nami!a odkial mas priatela? a kde zijete na svk? my mame s drahym tiez take plany ako vy chceme sa vziat buduci rok na svk uz sa tesim len ten kopec papierovaciek ma stoji vela nervou!ja by som chcela mat 3 deti tak uvidime...inscheallah
jamila gratulujem k skuskam! manzel kedy pride?
prajem vsetkym zienkam krasny den!!