Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

emna
19. apr 2009

kde ste kto? ani zivej duse tu nieje!! co porabate vsetky? 🙂

llullu
19. apr 2009

Ahoj Emna. Priatel je Egyptan, sme spolu uz dva roky. Spoznali sme sa v Egypte, ked som tam pracovala. Lenze teraz som na Slovensku a on tam, tak mi strasne moc chyba. ☹ Vecerne skypovanie nie je ono. ☹ Ja chcem mat svadbu v Egypte a potom tam aj zostat zit. Mne sa ta krajina strasne paci. Citim sa tam lepsie ako na Slovensku. Tu len pocitam minuty aby bol vecer a ja som mohla aspon na chvilku vidiet svoju lasku. 😖

suzanna1
19. apr 2009

ahoj Llullu. aj moj priatel je Egyptan a sme spolu rok. on zije teraz v Nemecku ale v lete sa chce vratit domov do Egypta a ja sa chystam ist s nim. uplne ta chapem ako ti vemi chyba a ze je velmi tazke byt daleko od seba. takze hovoris ze sa ti Egypt paci? ja som tam este nebola ale v lete to konecne napravim a spoznam aj jeho rodinku ktora sa zda velmi mila a vraj sa na mna tesia tak si snad budeme rozumiet. kde chcete byvat? my najskor v Kahire a postupne si chceme najst byvanie v Alexandrii. a kedy sa chces natrvalo prestahovat? a aby som nezabudla, prajem ti vela stastia do zivota s tvojim buducim manzelom 😉

suzanna1
19. apr 2009

Llullu, prave citam ze si z okresu Trnava, ja som tiez z Trnavy. mozno sa nam podari niekedy zorganizovat stretko ak by si mala zaujem a pokecame o nasich laskach 😀

suzi4
20. apr 2009

Čafte žienky!

Vidím tu nové mená, tak vás srdečne vítam medzi nami dievčatami 🙂

Staré a zároveň stratené, ako sa máme? Čo nové?

My si užívame slniečka, a snažím sa pracovať..🙂

Prajem príjemný pondelok!

llullu
20. apr 2009

Ahoj Suzanna. Si ma strasne moc potesila. Egypt sa ti bude urcite pacit. Kahira je rusne mesto, ale ma svoje caro. Moj priatel je z Port Said, tak hadam raz budeme zit tam. To je super, ze si aj ty z Trnavy, urcite musime dat stretnutie. A aj ja tebe zelam vela spolocne stravenych rokov s tvojou laskou. Ako ste sa zoznamili a kedy budete mat svadbu?

suzanna1
20. apr 2009

Llullu, my sme sa zoznamili klasicky cez internet, ked este pracoval v Saudskej Arabii. 😀 dlho sme si pisali a ked sa prestahoval do Nemecka, zacali sme sa stretavat a vyzera to tak ze uz zostaneme spolu. ako som uz pisala, v lete odchadzame spolu do Egypta a ak sa mi tam bude pacit tak sa vezmeme a zostaneme tam zit. myslim ze si pisala, ze si v Egypte pracovala takze predpokladam, ze ste sa zoznamili tam. a vy tiez planujete svadbu? ja som velmi zvedava na Egypt, tesim sa a zaroven sa bojim. ale uz som si tam nasla prve kamaratky zo Slovenska takze snad si tam pomocou nich rychlo zvyknem. a ten Port Said je daleko od Kahiry? pretoze ja nemam ani tusenie 😅
a to stretko urcite coskoro dame, velmi sa tesim ako mi porozpravas o Egypte.

pozdavujem vsetky dievcata z islamiek a prajem vam krasny dnik!!! 😉

llullu
20. apr 2009

Suzanna, Port Said je blizsie k Alexandrii. Je to mesto na severe pri mori. Takze sa hadam raz budeme navstevovat aj v Egypte. 🙂 Ja som v Port Said este nebola, videla som len fotky, ktore mi ukazal priatel. On strasne rad foti. 🙂 Ale z fotiek a rozpravania sa mi tam bude urcite pacit. My sme sa spoznali v Hurgade, kde sme spolu pracovali.

bubba
20. apr 2009

llullu a ty si co robila v egypte?to je take lahke sa dostat pracovat do egyptu??aj sa ti to financne opaltilo?si musela precestovat cely egypt co??? 😉

llullu
20. apr 2009

Bubba, cely Egypt nie 🙂 Ja som sa tam dostala ako animatorka. Ale to bolo dost narocne. Kym bolo svetlo na plazi a potom vecerny program. Som vzdy bola tak unavena, ze som sa ani nedostala poriadne z hotela von. A platovo to bolo nic moc. Ale zas, ja som tam isla s tym, ze aspon budem mat platenu dovolenku. 🙂 No a potom som si nasla job v jednej cestovke, predavala som zajazdy a par krat som sla ako sprievodca do Luxoru a do Kahiry, ked sa zozbieralo viac Slovakov a Cechov. To bolo platovo ovela lepsie, nenachodila som sa tolko, lebo som bola len v kancelarii. To mi potom chybala strava z hotela. Ale zato som mohla aspon byvat s piatelom. Sme si prenajali byt este s dvoma jeho kolegami, ale to bolo strasne daleko na dochadzanie. Tak sme si potom nasli mensi byt len pre nas dvoch. Sice sme viac platili za ubytko, ale boli sme aspon sami spolu. Ach jaj, ako mi to teraz chyba.

bubba
20. apr 2009

lullu no to si viem predstavit neviem si to ani vlastne predstavit tak dlho s niekym chodit a poto mbyt takto odluceni...to je hrozne.a co robi taka animatorka??aj si sa naucila egyptsky jazyk?? 😉

emna
20. apr 2009

ahojte zienky!ako sa mate? llullu a suzanna viem si predstavit ako vam drahy chyba!moj isiel na 3 tyzdne do tunisu a mne to uz po tyzdny pripada ako vecnost!prajem vam nech vam to vyde a nech ste stastne viem ake je to tazke byt oddeleny! my sme sa nastastie zoznamili v tal, takze sme to mali trosku jednoduchsie ale aj tak vas chapem...ja som v egypte este nebola ale chystame sa mozno uz aj tento rok len neviem ze kde je lepsie llullu vedela by si mi poradit?hurgada alebo sharm el sheik? 🙂
inak aky ste mali den zienky?ja stresujuci zac.prac.tyzdna brrr a to pocasie vecne pod mrakom a uprsane ☹ prajem pekny vecer vsetkym a prijemne skypovanie s laskami 🙂

suzi4
21. apr 2009

Ahojky, vidím, že sa tu rozprúdila debata o Egypte... Ja si dovolím odbočiť, a pozvať vás na piknik:

Milé žienky i deti!
Dlhá zima skončila, dlho sme sa nevideli... Srdečne vás pozývame na piknik na Železnú studienku v nedeľu 26.apríla 2009. Stretneme sa na Partizánskej lúke. Povinná je dobrá nálada, dobrovoľné sú všakovaké dobroty v košíku .
Prostredníctvom hier sa zoznámime s lesom, zblízka uvidíme dravce spolu s vystúpením trubačov. Zaskáčeme si aj na trampolínach, kto bude mať chuť, maľovaním tváre sa dočasne premení na nejaké zviera a večer budeme prítomný pri zapálení obrovskej lesníckej vatry.
Bude to zároveň prvé stretnutie z cyklu zážitkového učenia a spoznávania:
„Spoznávam zázraky prírody,“ pod záštitou Islamskej nadácie na Slovensku.

Čo nás bude čakať nabudúce?
- Spoznáme vlastnosti a silu prírodných živlov.
- Spolu objavíme krásy Modrej Planéty a Božiu dokonalosť.
- Cez zážitkové učenie si upevníme svoju identitu.
- Naučíme sa intenzívne rozmýšľať a premýšľať, otázky – odpovede, nekonečné prečo, ako, načo?
- Budeme rozvíjať statočnosť, konať dobro a utužovať priateľstvá.
- Vštepíme si základné morálne hodnoty.
- Vyskúšame si arabský jazyk.
- Na farme si povieme viac o živočíšnej ríši.
- A pri táboráku si porozprávame poučné starodávne príbehy.
- Ručíme vám, že nebude núdza o huncútstva a skvelú zábavu! A pritom sa vrátime domov o kus múdrejší...

Tešíme sa na vás!

bubba
22. apr 2009

wow suzi to znie vabivo 😵 😵 😵normalne az husia kuza mnou prebehla 😀 😀

a ostatnym hanba ...z tretej strany vas vytahovat!!!
safiiiiiiiiiiiiiiii zijeeeeeeeeeeees? 😲

erikasadek
22. apr 2009

baby pozdravujem Vas, teda obdivujem vas , co chcete zit v egypte, ja by som tam nedokazala zit ....

teda hovorim to s vlasntnej skusenosti vydavala som sa tam, a prezil ajedne mesiac. popravde bozkala som zem , ked sme sa vratili domov do frnacuzska.. takze mate moj obdiv... 😉

bubba
22. apr 2009

erika hej tvoj muz je egyptan?
ja by som tam tiez nevydrzala..koli nature egyptanov inak ako egypt,krasny teply...isie mi netreba 😀

erikasadek
22. apr 2009

bubba ano... nato treba mat povahu a ja ju nemam. v takom izraeli som aj chcel aostat neda sa porovnat, ale proste nikde sa mi neako nepacilo aby som tam mohla ostat zit..

tak ci tak , u nas je to neutralna poda pariz a takto sa nehadame.. 😀

natura egyptanov hovor mi nieco.. 😀

emna
22. apr 2009

jaj suzi to znie super to vsetko o pikniku!!keby som nebyvala 1000 km od Ba tak by som aj prisla...ak sa niekedy rozhodnete zorganizovat stretko niekde v tal,alpach daj vediet dofrcim ako raketa!! 🙂

suzi4
22. apr 2009

Čafte,

pozdravujem...práve som prišla z rodička... Tak som vás prišla skontrolovať... Emna, Ty si v I?

Bubba, a ako škola? Inak plánujem aj babinec, tak Ťa tam rada uvidím, aj ostatné... Ale asi až cez prázdniny... Na budúci týždeň nám začína SPV, to znamená že som každý deň v škole a hneď potom skúškové... Vôbec sa mi do toho nechce....-)

emna
22. apr 2009

hej zijeme v taliansku 3 roky vlastne tu som sa zoznamila s drahym!daj potom vediet ako vam to dopadlo...prajem vela vela zabavy a zazitkou!! 🙂 daj potom nejake tie fotky z pikniku nech vam mozme tie ostatne zavidiet ze o co sme prisli!!!

suzi4
22. apr 2009

Emna, díky! My často robíme podobné stretnutia... Sama mám o chvíľu 7r. chalana, taak musíme vymýšlať program..🙂

Safíííííííííííííííííííííííííííí, Dvojíčkovo, kde ste? Už nám tu chýbaš... Yella, yella ya habibti..🙂

Sisulik, na Teba to platí tiež, už toľko neštuduj...🙂 Cmuki deckám...

Ostatným príjemný večer!

sara2008
22. apr 2009

ahojte baby,ja som tu uplnym novacikom,uz som to skusala na teme manžel moslim,ale nebola nijaka reakcia,tak som musela kuknut inu temu a dufam,že teraz to vyjde..inač v kratkosti som moslimka,vydata,mam 5 mesacneho drobca.....je niektora z vas v taliansku? emma ak som si to dobre precitala si merane? dajte o sebe vediet,budem sa tesit 🙂

bubba
22. apr 2009

suziii to stretko by mohlo byt supeeeeeeeer!!!
ja a skola?aka skola?si sa musela zmylit moja 😀
sara ahoj ja nie som moslimka ja som tu len vtierka 😀

suzi4
23. apr 2009

Čauko!

Bubba, prepáč... Áno, pomýlila som si Ťa s Leish... Ona študuje medicínu, že? Prepáč... Vy ste v ktorom meste? Ty si Jarka z FB a mali ste tých skvelých méďov v zime? Strácam prehľad...

Sara, vitaj v klube 🙂 Rada Ťa spoznávam...

Utekám, pekný deň všetkým!

emna
23. apr 2009

sara ano som v merane a vy kde zijete? daj vediet ja tu mam kamosky slovenky ale ziadna nema moslima a ja by som sa tak rada zoznamila s babami co su vydate za moslima!uz si nespominam odkial je tvoj manzel? a malicky sa ako ma? mi zatial deti nemame ale dufam ze aj to raz bude!
ozaj a co je s karo?zeby bola mala uz na ceste?

emna
23. apr 2009

zenusky drahe kde ste sa vsetky vytratili? nikdy tu nikoho nenajdem co vsetky robite?

sara2008
23. apr 2009

assalamuhalaikum! emma my byvame blizko lago di garda,asi taku hodku od bz...to sme celkom blizko seba ked sa to tak vezme ze? 🙂 moj manzel pochadza z maroka a tvoj?drobec sa ma dobre hanbdulallah(prosim vas nevsimajte si ako pisem po" arabsky",beriem to pis ako pocujes,ale snazim sa zlepsit) ..akurat teraz sme na sk,nech sa aj starki potesia,ale len ja a maly....aj preto sa mi neda pripojit na net kedy chcem,normalne sa tu bijeme o pocitac 😀 ..som totizto pri rodicoch...ale na buduci tyzden,aspon myslim ze buduci,ked sa vratim domov do it sa to zlepsi 😉 a ako dlho si uz vydata? inac tam kde byvam je velmi velmi velmi malo slovakov ☹

suzi4
23. apr 2009

Wa alajkum salam milá Sara! Tak vitaj doma! V ktorom meste bývate na Slov? Bubáčik, masaAllah, užívaj si materstvo, sú to úžasné okamihy... Našim priateľom sa práve včera narodila dcérka, dali jej pekné meno "Umma", tak sa teším už do pôrodnice... A ako sa volá váš drobček? Posileme pusu, a prajem príjemný pobyt v kruhu rodiny.

Veru, Emna má pravdu... Kde ste kto??? Asi to bude tým slniečkom, hoci u nás dnes bola kosa...

Dobrú noc, dochádzku budeme kontrolvať zajtra, spolu s Emnou 😉

sara2008
23. apr 2009

dakujem za privitanie Suzi,ja som na severe sk,Ruzomberok 🙂 skoda,ze to nie je blizsie k BA,ak sa nemylim to stretko je zorganizovane tam,ze? Bolo by to fajn...inac matersku "dovolenku" si naozaj vychutnavam,az na tie nocne vstavania 😒 ,ale inac je to super,neist do prace..to tu uz davno nebolo...drobec ma dva mena,nejako sme sa nevedeli dohodnut-Bilal Yassir sa vola.Ty mas jedneho ci dvoch? no,myslim,ze pojdem do rise snov aj ja,dobit nejaku tu energiu 😝 ....prajem dobru noc a posielam boztek na nostek(samozrejme tym najmensim) 🙂

sara2008
24. apr 2009

bubba,ako si tu tak citam si tu celkom mila vtierka 🙂 😉 odkial si?