IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

mapa73
7. feb 2008

Zuzlík, dnes je štvrtok, tak neviem, ale ak išla dnes tak jej samozrejme držím palčeky 🙂
A už sa teším na toho valentína, ako tu hodíte tie svoje tehulkovské vírusy 🙂
Ja sa mám celkom dobre. Začínam uvažovať reálne. Od pondelka idem po strašne dlhej dobe do práce, takže opäť stres. no uvidíme 😉

kvetka2
7. feb 2008

mapka, aké máš teraz plány? pojdes do dalsej stimulky?

mapa73
7. feb 2008

Kvetka ahoj. Tú kaderníčku ti schvaľujem 🙂 Ja som tiež pred časom bola u kaderníčky a poňala som to radikálne. Dala som sa ostríhať na krátko. nieže by som mala pred tým dlhé vlasy, ale takto na krátko som ešte nebola. bol to trochu šok, ale všetci si to pochvaľovali. 😉 A je super, že s tým je málo roboty 😀

mapa73
7. feb 2008

Kvetka, teraz si musím dať opäť žiadosť a ďalšiu stimulku by som chcela absolvovať niekedy okolo leta, ak ovšem pôjde všetko v pohode.Trochu sa jej obávam, kvôli OHSS, ale dúfam, že pri nižších dávkach to bude OK.

Kveti a ty sa kedy chystáš?

kvetka2
7. feb 2008

ja mám ešte dve bambulky zamrazené, tak chcem skúsiť KET niekedy v apríli- záleží od mrchy - a čo povie ujo dr. Ale ak by to náhodou nevyšlo, lebo musím rátať žial aj s tým 😒 , tak kúsim stimulku asi tiež v lete - júl-august ? Ale to je ešte moc daleko.

tanitta
7. feb 2008

Zuzla... 😅 .. keby len to.. mozno ostaneme aj zrave od toho 😀
Kvetka.. hej mala by som uz dnes zacat...uvidim poobede v akom stave budem;).. mozno si to este aj rozmyslim.. zobudila som sa dnes s blbym pocitom 😒 ... ako keby som dostala nejaky strach lebo take nieco...

mapa73
7. feb 2008

Kvetka neboj, teraz ti to určite vyjde 🙂 Nie je možné, aby sme to tak zabetónovali to šťastie, že by sa aj na nás neusmialo 🙂

pointka
7. feb 2008

ahojte, chcem sa vas spytat, aku mate vy stimulaciu pred KET. Ma to zaujima, ako ro v inych centrach robia.
Ja mam od 1DC-5DC 1 estrofem denne, potom 6DC-10DC 2 x estrofem denne, od 11 DC do konca 3x estrofem denne a transfer by mal byt nejak 21-22DC. Nie je to nejak neskoro?

mapa73
7. feb 2008

Pointka, ja som mala 1-7dc ethynilestradiol (estrogén) 1xD, 8- -14 dc estrogen 2xD, 14 dc-ultrazvuk, 15-20dc estrogen 1xD a utrogestan 2x2, 19-20dc KET

pointka
7. feb 2008

ten utrogestan mam tiez od nejake 18DC a 15DC tiez UZV. Tak potom to nie je tak neskoro ako sa mi zdalo, asi treba dlhsie pripravit maternicu.

gabika24
7. feb 2008

kvetka, je mi to luto 😢 😢 😢 - velmi som ti drzala palce. ale verim, ze to nabuduce vyjde.
ja papam proveru - z ktorej mi je zle (ale z tej mi bolo zle vzdy), od zajtra picham injekcie a potom cakam na menzes. od neho stimulujem.
pointka, ja som bola tiez az tak nejako na KET, brala som utrogestan - myslim, ze len ten. neviem preco to tak bolo.

babulky po KET a ET nezabudnite na to, ze mate dvihat statistiku uspesnosti, takze uz len same tehu spravy 😀 - ved niekto vam to tu musi pripominat, tak sa o to snazim 😉
drzim palce, momentalne velmi nestiham konika. na vikend ideme prec, tak sa odreagujeme a potom pozitivne naladeni (dufam) sa vrhneme do stimulacie - nech je kopa vajicok bez OHSS... tak drzkajte palce aj vy mne.

pointka
7. feb 2008

gabika, drzime, tebe to urcite vyjde, som o tom presvedcena 🙂

zulka29
autor
7. feb 2008

Ahojte 🙂

Tak za GF hlasim, že my berieme Estrofem od 1DC 3x denne a potom cca od 14DC pridávame 3xdenne 2 tbl. utrogestanu... (riadne dávky ufff....) a tak pokračujeme aj keď sa potvrdí tehu...Ja som mala KET na 16DC.

Gabika, jasné že držíme place ! 😉
Kvetka, tak ty už mrchuješ? Hmmm.to je fakt divné že tak skoro... 😨

Baby, to bude 14.2 deň....keby som si tak už teraz mohla prečítať koníka čo tam bude napísané 😅

gabika24
7. feb 2008

no 14. 2. tam budete viacere mat gratulacie k tehu - co ine............. 😀 😀 😀

pointka
7. feb 2008

Zulka no urcite same pozitivne spravy, vratane tej tvojej 🙂

zuzla80
7. feb 2008

Táni, žiaden stres, ten si nechaj na neskôr 😅

Gabika ty naša optimistka 😀 Ešte že ťa tu máme a pripomínaš nám to pozitívne myslenie 😀 Tak bezbolestné pichanie prajeme 😉

Zulik ajoj 😉 no ja verím, že toho 14.2. tu budú len samé pozitívne tehu správičky. Keby sa tak dalo nakuknúť do budúcnosti, ale len na to na čo by sme chceli

juja
7. feb 2008

Ahojte raKETky 😉

Tak ja za Helios hlásim, že som brala 1-7 DC ethinylestradiol 1x denne, 8-14DC 2 x denne.
14DC bol ultrazvuk a pohovor s embyologičkou a dohodli sme termín KET . KET v Helíku býva 19/20 DC
15 - až do KET 1 x denne ethinylestradiol a 2 x denne Utrogestan (vag.) a o 12-14 dní kontrola tehu testu 😉

pointka
7. feb 2008

a viete aj niekto aku ste mali vysku sliznice (endometria) pred KET?

pointka
7. feb 2008

teda myslim v den transferu, alebo pred transferom, ked sa rozhodlo, ze sa moze rozmrazovat.

juja
7. feb 2008

Kvetuška - viem, že si teraz smutko, ale ubehne to čakanie rýchlo, ty sa pekne preliečiš a tie dve zmrzlinky ťa predsa čakajú a pretože sa to KET podarí, nehrozí žiadna ďalšia stimulka, ja tomu verím 🙂

Gabika - to je jasné, že ti budeme držať palčeky, aby bola dobrá úrodička kvalitných vajok 🙂

Zulka, Zuzlík tak ako sa cítite??? Chystáte testovať cez víkend?

zuzla80
7. feb 2008

Pointka, ja som mala rovnaký protokol ako Jujka a sliznicu na 14DC som mala 10mm. Pred transferom neviem.

Jujka ja asi ešte cez víkend testovať nebudem, ja keď sa rozhodnem testovať tak niekedy v utorok/stredu, ale stále váham. A ty sa kedy chystáš???

juja
7. feb 2008

Pointka - tak to fak neviem, v deň KET mi ultrazvuk nerobili, ale podľa tej machuľky na monitore, keď mi tam dopravili embryško sa mi zdala byť sliznica väčšia ako v deň ET. Ultrazvuk mi robili len na 14DC a v deň KET sme už išli "naostro" 🙂

zuzla80
7. feb 2008

Jujka a tebe kto robil transfer? Lebo mne dokina

juja
7. feb 2008

Zuzlik no ja som si včera kúpila tehu test za cca 160 Sk (s takým puzdierkom), tak asi to vyskúšam v nedeľu, uvidím, ale určite ho použijem. Tehu test som si veru už dáááávno nekupila a ani po IUI a ani po ET som netestovala, ale aspôň budem vedieť na čom som a nebudem revať Krajkovi na ultrazvuku ako minule - no aspoň dúfam, že nebudem.

juja
7. feb 2008

Aj mne dr. Gáťová - a bola mooooc milá a aj citlivá 🙂 normálne rozmýšľam, že pôjdem na ultrazuk k nej - možno mi prinesie šťastie 😉

zuzla80
7. feb 2008

Aj so mnou sa toľko piplikala, aj ja som s ňou bola veeeľmi spokojná. Tak dúfam, že nám prinesie šťastie 😀
Juji ja mám test doma už dlhšiu dobu, a vieš, keď mám testovať tak som straaašne nervózna, žaludok naopak.... Som si povedala, že ten test si nechám na tú správnu príležitosť. Ale keď vidím, že aj Zulka sa chystá testovať, tak ja tomu asi tiež prepadnem 😅

juja
7. feb 2008

Moja tak ak nechceš, tak netestuj, hlavne sa nestresuj! 😉 Mne ak dôjde mrcha cez víkend, tak sa mi to testovanie tiež neoplatí. No veď uvidí ako sa vyspím.....ozaj, mne sa vôbec nedá ležať na pravom boku aj v noci sa budím skoro vždy, keď sa otáčam. Najlepšie sa mi spí rovno na chrbáte, ale na to nie som zvyknutá...vždy som najradšej spala na pravom boku s perinou medzi nohami 😀

pointka
7. feb 2008

juja, mne moja znama vravela, ze tak zistila, ze je tehotna, ze sa jej nedalo lezat na bruchu alebo boku 🙂

juja
7. feb 2008

pointka - no bodaj by si mala pravdu 😵 v tom prípade vydržím ležať chrbáte aj celých 9 mesiacov 😀

pointka
7. feb 2008

no budes musiet 🙂