IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

pointka
29. jan 2008

Ahojte.
Ja sa idem popytat na tie statistiky.
Na ISCARE som nasla uspesnost ET s nemrazenymi embryami 40% a KET len 20%.
Pripada mi to strasne malo, kedze IUI je len 10%.

Som celkovo nahnevana na svoj organizmus kvoli OHSS, ze som nemohla mat ET a musim cakat na KET. Uz niekde v hlave mam usadenu myslienku, ze s KET sa to nepodari ☹

A nemate skusenosti, ci je vyssia uspesnost pri KET s blastocystami alebo len parbunkovymi embryami?
Lebo mam zmrazene 3 blastocysty a 6 dvojbunkovych bez PK.

A rozmyslam, kedze asi mi rozmrazia tie blastocysty, urcite vsetky tri a ked sa rozmrazia, ze by som si ich dala vsetky 3. Je to blbost? Na redukciu by som nerada isla, neuznavam to, je to pre mna svojim sposobom potrat, ale zase neverim, ze pri 3 embryach sa uchyti aspon jedno, strasne som skepticka a nedokazem sa prinutit mysliet pozitivne ☹

dior
29. jan 2008

lauri ajoj,aj ja nad tým rozmýšlam, veď mne povedali že 3xdenne to je dávka aj pre mamu a babku 😀 , v nemocke s tým nesúhlasili,ale počúvali CAR. Zajtra idem do car 1x po MA. Som zvedavá čo mi povedia. Mne bolo vidno srdiečko už začiatkom 6tt a stále som to brala až do 8tt. Vlastne začínal 9tt. Veď keď už je embyro zahniezdené načo sa to potom berie??? A tebe už bilo srdiečko? Lebo mne mimi aj rástlo....

pointka
29. jan 2008

Este k tomu Chilly, je sice super na imunitu, ale kto to nema rad, urcite odporucam probiotika pravidelne uzivat alebo aloe vera pravidelne pit. I ked tehulkam len probiotika, lebo na aloe vera je napisane, ze sa neodporuca tehotnym a dojciacim.

lauritka
29. jan 2008

dior nie...mne sa to zastavilo este pred akciou srdiecka..plodik mal len 1mm. 😒 a nerastlo to .
pointka niekto spominal, ze embrya bez PK sa lepsie rozmrazuju...ale fakt na TO NEMYSLI TERAZ, zbytocne sa vystresujes...stale je KET uspesnejsie ako IUI alebo normalny styk...ved je to us aspon spojene ;)
plus som citala, ze ked sa to rozmrazi uplne v poriadku, tak nie je rozdiel medzi cerstvym a tym..je to rovnaka kvalita.

tanitta
29. jan 2008

Uzivanie estrofemu v case tehu sa fakt lisia...jedny strasia s poskodenim plodu a druhy ze treba(teda hlavne car).....
keby som este raz isla na prve ivf(vtedy som brala estrofem aj)...tak urcite by som ho uz dalej po potvdeni tehu uz nejedla...ved sliznica uz musi byt pripravena a kvalitna ked dokazala prijat embrijko 😕 ...

dior
29. jan 2008

pointka-neboj sa a hlavne takto nemysli!!! Keď si nemala ET kvôli OHSS,tak to je len dobre. Môžeš mi veriť,vlastná skúsenosť. Ja som ho mala a poriadne silný a po ET sa to ešte zhoršilo,museli ma uspávať-vyberali mi tekutinu,antib. ,infúzky a to som mala ebmbryká v brušku. Nič z toho nebolo. Potom som bola na KET a vyšlo to, otehotnela som,ale v 8tt som o mimi prišla. Ber to tak,že KET je super,lebo nemusíš stimulovať a organizmus je oddýchnutý a pripravený na tehu. Takto ti vložia už embryo a len čakáš 😵 -podarí sa ti to,ja ti to prajem papa

pipka
29. jan 2008

jeeej, co to vidiiim, aku krasnu temu tu mame, cafteeee 😵

lauritka
29. jan 2008

tanitta a teraz ?? ked nam to zase povedia, ze treba brat po KET ??? 😕

pointka
29. jan 2008

ale potom mi vysvetlite, preco len 20% oproti ET 40%, kde je tych 20%, nejde mi to do hlavy, ked mam telo oddychnute, vhodne nastimulovane, emryjka po rozmrazeni ako cerstve, kde je tych 20%?

pipka
29. jan 2008

diorka, ja som brala estrofem az do 10tt, a utrogestan mam brat az do 13tt, kvoli tomu, ze nam to jedno z dvojciatok odislo...

pointka
29. jan 2008

ale asi prilis filozofujem.
dior aj mne vytahovali vodu, ale bez embryjok.
dior a nechapem, ked ti videli krpca, aj mu bilo srdiecko, muselo byt na spravnom mieste, akoze sa z toho potom stalo MA? Ved uz muselo byt uhniezdene..
Inak som si vsimla, ze dost bab po IVF malo MA. Cim to je? Ved, ja z toho vychadzam, ked nemam endometriozu a endometrium mam len jedno na spravnom mieste ako moze byt MA?

pointka
29. jan 2008

sory, myslela som mimomaternicove, nie missed abort.

dior
29. jan 2008

pipi ahooooj,ako sa máte???

pointka to ja neviem kde je tých 20%-možno to berú tak,že nie každé embryo sa rozmrazí -vážne neviem. Ale pomocou IVF otehotnie až 98párov,ale môžu to byť aj roky....ale nemusia 😉

pipka
29. jan 2008

dakujem, dnes az podivuhodne dobre, az sa bojim, ci je vsetko ok 😒 bo doteraz som furt grckala... 😅

babule bral niekto z vas pred IVF alebo KETkom aj prednison? Ak ano, do ktoreho tt? 😕

lauritka
29. jan 2008

pointka MA maju aj baby ktore otehotneli prirodzene..statisticky kazda tretia zena aspon raz potrati. to nema nic s IVF.... to je proste priroda..vyselektuje to sama. najkritickejsie su prve tri mesaice, ked sa vsetko vyvyja..a preto ak niekde nastane chyba nezlucitelna so zivotom, tak to imunitny system stopne.

dior
29. jan 2008

pipka,veď to že veľa tehuliek to berie až do toho cca 12tt a všetko je v poriadku,to ja sa len tak zamýšlam,lebo človek si povie že kašle na to,ale rozmýšlam čo sa mohlo stať ono je asi najlešie povedať si ,že mimi nebolo v poriadku aj tak na to už neprídeme čo sa stalo...
a koľko mm má drobček ?

pointka
29. jan 2008

hej, hej, ja som si to zmylila, ja som mala uz jedno MA, pred 4 rokmi po spontannom tehu tiez v 8tt ☹

pipka
29. jan 2008

diotka, naposledy ked som bola vo stvrtok, tak malo 3,2 cm, a dufam, ze ked pojdem toho 6.2, tak zase podrastieme 😉

dior
29. jan 2008

pip to vážne-gratulácia 😵 ,len tak ďaľej-normálne mi vybehla slzička- ach tie hormóny 😅 ,veď to je už valibuk,potom hneď píš!!!

pipka
29. jan 2008

diorka, plepac komolim ti nick 😀

pipka
29. jan 2008

dakujem, jasne, ved stale pisem 😎

dior
29. jan 2008

veď aj ja tebe 1:1 😎 (ale nie naschvál)

pipka
29. jan 2008

😎 😀 😎

zulka29
autor
29. jan 2008

Ahoj pipi, kde sa flákaš?, už som sa oteba bála, v žiadnej téme si nebola 😠 😀

pipka
29. jan 2008

vcera som mala navstevny den, stale tu niekto bol...plepac 😔 😀

pipka
29. jan 2008

ale dnes som ti tu k dispozicii 😀 co nove? uz mas babatka v brusku? 😕

zulka29
autor
29. jan 2008

Pipi, ešte néééé, až vo štvrok keď sa rozmrazia....budeš doma vo štvrtok?, možno by som si k tebe na chvíľku zbehla po tehu vírusík 😀 😀 😎

pipka
29. jan 2008

jasnacka, ja som doma stale, ma sa tu sice stavit kolegynka okolo druhej, kedy by si dosla? Ty stihas aj doobeda, nie? Ved ja som hned oproti GF.

pipka
29. jan 2008

ozik a kolko nechavate rozmrazit? 😕 dve?

zulka29
autor
29. jan 2008

Pipi, neviem ešte o koľkej kedy bude ET, budem tam volať zajtra....ja sa ti ozvem ako si "na tom" keď ja budem mať "po tom" 😀 😵 ved ja viem že si oproti GF 😉

Pipi, tebe kedy povedali ako sú na tom embryjká, deň pred ET, alebo až v ten deň? Kedy ich rozmrazujú??? 😕