Janúrčatá 2007. Pridajte sa

vavka33
25. apr 2008

Otvaram novu temu na ziadost adminky Zuz 11 😀
Sup sem vsetci a vsetky 😉

drobec.z
17. jún 2008

teraz nam uz aj romco spi v postielke, ale zaspi aj v kociku a som rada, lebo niekedy to potrebujem aby pospal v kociariku, ked su vybavovacky a pod. alebo sme niekde 😉
ahoj bubi, vitaj

andrea.m
17. jún 2008

mory no Tami kedy ako teraz by chcela aj chodiť a nevie tak je s ňou fakt o život niekde ísť. na nakup chodím väčšinou len s marekom alebo sama ked je marek doma. a vonku chodíme asi tak že ju rýchlovka preveziem na ihrisko dam do piesku a mam pokoj,tam bude sedieť aj dve hodiny 😀

vavka33
autor
17. jún 2008

proti rakovine krcka dam ockovat aj moje babule,ked to bude aktualne.

lenadka
17. jún 2008

cafte, tak k ockovaniu pridam svoju skusenost: proti chripke som bola ockovana 2 roky po sebe, ockovali nas "povinne" v praci-tak som sa dala a chripku som nemala ani zle reakcie na ockovanie, potom ma ako tehotnu nezaockovali a odvtedy som sa na chripku nedala ockovat a ani som ju nemala 😉 mala som len ine miernejsie virozy, alebo len nadchu...
ked ma ockovali proti kliestovej encefalitide, po 2 davke ma skoro vyvrtlo, mala som take priznaky ako zvysena teplota, trpnutie sije a koncatin, bolesti v celom tele, hlavne stehenne kosti, petechie po celom tele a bolo mi na odkvecnutie a nie a nie mi to prejst 2 mesiace /a pobehala som od obvodnej cez interne a neurologiu a vsetci na mna len kukali ze co chcem.../ tretej davky som sa bala ako certa a od tej mi nebolo uz nic ani po preockovani po 3 rokoch...

mala na ockovania reagovala rozne, vacsinou ma dr. upozornila na ktoru vakcinu je horsia reakcia, napr. ked pichali do oboch noziciek rovno mi povedala lava bude ok prava zapuchne a bude boliet-treba dat obklad a cipok a preventivne jej to nastriekala lokal. anestetikom... ockovanie proti pneumokokovi ani neviem ze ju pichli, rovnako ani proti meningokokovi-tieto dve mala navyse mimo povinnych ockovani a som rada, teraz ked bola taka chora, a teploty neprechadzali tyzden moja mama mala hororove scenare ci nema pneumokoka alebo zapal mozgovych blan, do telefonu panikarila ze nech malej poviem aby predklonila hlavku ci nema stuhnutu siju😅 😅 😅 tak som ju musela schladit, ze nech nehysterci, mala je proti tymto potvoram ockovana a ma ATB 😉
keby nebola ockovana asi by zhystercila aj mna 😀 😀 😀

andrea.m
17. jún 2008

janka1 no tento bol véééľmi ťažko vybojovaný ☹

proti rakovine krčka chcem dať aj Tami aspoň ked ju dostane bude to mať ľahší priebeh a väčšiu šancu na remisiu. mi máme rakovinu v rodine tak ja furt čakám s ktorej strany a čoho 😲 je to zákerak

janka1
17. jún 2008

mory ..myslim, ze tobezi teraz vsade ...je to novinka 🙂

vavka33
autor
17. jún 2008

Leni,ked mavala Vnes take teploty,vzdy som jej predklanala hlavku,teda v polohe lahu na chrbte som jej ju opatrne nadvihla-bradu k hrudnicku.Robila som to,aj ked sa baby udreli,alebo teraz ked malu ustipol kliest.vtedy hned zistis,ci nema zapal mozg.blan,encefalitidu a pod. 😉

bubi7
17. jún 2008

ja som proti chripke nedavala chalanov očkovat aj ked Martin to mal vždy zadrmo. akosi nebolo treba neboli chori

lenadka
17. jún 2008

moja babka zomrela na rakovinu krcka maternice ☹ ani som ju nepoznala, mala som mesiac vtedy a tiez sa toho bojim, lebo som dostala za krcok "2", dr. mi povedal ze mam na nom nejaku ranku-vraj to byva od narodenia s coho som debil-ale nevadi 😅 a velmi sa cudoval preco mi to moj prvy doktor nepovedal /o tej ranke/ 😕

andrea.m
17. jún 2008

u nás sa na roakovinu umieralo vo veľkom. dedo žalúdok,babka prsník,teta žalúdok a dalej ani nerozmýšľam 😝

bubi7
17. jún 2008

lenadka ja mam tiež kadečo na krčku už som ho mala aj operovany mama aj starka mali rakovinu a obe chvalabohu ešte žiju ale ja bojim je to aj dedične

drobec.z
17. jún 2008

juj, to s tou hlavkou som nevedela, ja som raz mala zapal mozgovych blan a polezala som si veru v nemocnici, aj lumbalku mi robili a kadejake vysetrenia a po tom som bola uplne mimo, nevedela som ani stat, ani chodit, vsetko ako keby od zaciatku, tak to bolo strasne a u deti to je horsie, tak radsej zaockovat, nech je lepsi priebeh, ak to uz naozaj chytia

drobec.z
17. jún 2008

baby nestraste, takeho temy aj u mojho doktora su same plagaty ohladom ockovania krcka, tak stale na to pozeram, a kebyze mam dcerku,tak ju tiez dam zaockovat

lenadka
17. jún 2008

vavka u nasej malej to bolo jasne ze je to bud nieco s hrdlom alebo hor. dych. cestami, lebo chripela a kaslala ako tuberak, celkovo to na zapal mozg. blan nesedelo, inak by som jej hlavku predklonila 😉

bubi asi aj u nas, proste si to nesime v genoch a navyse aj cukrovku 😝 maju ju vsetci zijuci maminy surodenci 😅 =3ks co je dost 😖 ale zase minule som v telke kukala dokumentarny film, ze na cukrovku su nachylne deti rodicov ktorí v urcitom veku /puberta/ trpeli nedostatkom jedla=hladovali co na maminych surodencov sedi, zacinali pubertu a bol u nich hlad, dve deti údvojcata babatka/ im vtedy umreli lebo bola bieda, tie starie prezili a fakt to sedi tu cukrovku maju. Mama sa narodila uz 10 rokov po vojne ked sme plnili 5rocnice na 120% tak snad ju to obide 😉

bubi7
17. jún 2008

ja som mala cukrovku ale tehotensku 😀

certica
17. jún 2008

fiiha, tu uz sa prebera cely chorobopis 😀 . to len na odlahcenie... 😅

lenadka
17. jún 2008

a este som zabudla ze starkych rodicia dospievali tiez vo vojne ale 1. svetovej-chudaci 😖

inak som uvazovala o ockovani proti rakovine krcka maternice aj u seba...ale zase uz som 1. na to stara a 2. nechystam sa menit partnera ani ho nahradzat /bokovka/ tak odkial by som papilo virusa /prepacte neviem oko sa ten zasran pise/ nabrala ze???? ci mam sa dat??? 😕

bubi7
17. jún 2008

lenadka ja neviem či planuješ bokovku 😀 ja sa už nemožem som stara

andrea.m
17. jún 2008

lenadka a bude to mať účinok? koľko máš rokov? nam na prednáškach vraveli že po 25 sa neoplatí

bubi7
17. jún 2008

myslim stara na očkovanie nie na bokovku 😀

lenadka
17. jún 2008

bubi 😀 😀 😀
ved ja mam 31 a praveze viem o tej 25-ke 😅 ..ale zase ked si manzel odbehne k susede-no viem to ja predvidat??? 😀 😀 😀

lenadka
17. jún 2008

ak oto zmazem ten predchadzajuci prispevok??? 😀 😀 😀 nech mozem dalej tvrdit ze mam 25 😀 😀 😀 😉

drobec.z
17. jún 2008

lenadka 😀 😀

maryn
17. jún 2008

lenadka, bubi 😀

maryn
17. jún 2008

andy nepisala som to len certici, ale mi ten tvoj prispevok pripadal trosku taky utocny tak som sa takto blbo ohradila, prepac, ja si rada precitam vsetky nazory 🙂

bubi7
17. jún 2008

lenadka ved my vieme že maš 25 😀

certica
17. jún 2008

lenadka, treba mu zabalit kondom 😀

inac baby, dnes mi viki vystruhal super kompliment (na to, co som nahlas komentovala nutnost ist kadernicke). povedal: "mami, ja ta chcem taku skaredu.." 😲 😨
no a potom sme boli v lekarni kupovat ricinus na mne na mlieko a viki hned z prichodu, ze: "dobry den, kde tu mate rektalky?" 😀 on si totiz este asi pred mesiacom zaumienil, ze nechce oranzovej farby, ale cervenu. ja som uz na to davno zabudla...

maryn
17. jún 2008

certi, ten tvoj vikos je riadne cislo 😀

maryn
17. jún 2008

andy, ved sa nehnevaj, ja som chcela byt trosku premudrela a ty sa ma hned zprva sfukla tak som sa trochu ofucala, ale nemyslela som to zle 😒

andrea.m
17. jún 2008

maryn mne je už dávno známe že moje príspevky sú alebo odignorované alebo okamžite pochopené ako útočne. už to neriešim. jednoducho si vás prečítam a ked chcem tak napíšem ked nie tak nie. a hnevať sa neviem takže sa nehnevam. mňa nemožno naštvať iba sklamať.