Janúrčatá 2007. Pridajte sa

vavka33
25. apr 2008

Otvaram novu temu na ziadost adminky Zuz 11 😀
Sup sem vsetci a vsetky 😉

certica
11. máj 2010

no ale ved nie vsetky deti idu hned po spani domov, nie? ved sa priebezne hraju, teraz ked je pekne napr. chodievaju aj poobede este na skol. dvor atd., cize nejaky kvalifik.dozor treba. no neviem, ale podla mna si to riaditelka zariadenia ani nemoze dovolit, nechat pri detoch hocikoho. vo vynimocnych pripadoch ok, ale bezne? ved to by bolo na jej zodpovednost a tiez by som teda nesuhlasila. upratovacka moze dajme tomu vypomahat, ale nie byt pri detoch ako jedina, bez ucitelky

petusko
11. máj 2010

pre tu nie su peniaze na plat... toto by robil niekto, kto uz teraz pracuje tam a daju mu nejaky smiesny priplatok... jasne, ze my ako rodicia s tym nesuhlasime, som zvedava, ako sa to poriesi.

certica
11. máj 2010

tak potom nemali prijmat tolko deti, resp. vobec otvarat a prevazdkovat skolku, ked nemaju na platy... 😖

petusko
11. máj 2010

je to celo na hlavu postavene, nasa MS je sucastou ZS, riaditelka a starosta si problem prehadzuju medzi sebou ako horuci zemiak. a skolka je tu otvorena iba do 15.30, co teda mne zatial nevadi, kedze som doma, ale pre pracujucich rodicov je to o nicom, malokde sa prac. doba konci o tretej.
spisali sme aj peticiu, len ci nam to bude nieco platne... no uvidime, vecer dam vediet, ci sa nieco pohlo.

certica
11. máj 2010

no ved, "statom dotovane institucie..."

petusko
11. máj 2010

ved prave peto,ze je prihlasenych malo deti, dostanu malo penazi a nebude na platy... ale nemozu to robit na ukor tych, ktori prihlaseni su, platia atd.

petusko
11. máj 2010

no takze vieme asi to co doteraz..... starosta ja riaditelka sa vyjadrovali sposobom riesi sa, uvidi sa a pod. 🙄 najviac ma stve, ze z 13 rodicov nas tam bolo 5! a potom sa vsetci rozculuju, ze o niecom nevedia, alebo si k informaciam pridaju nejaku hovadinu a fama je na svete. no nic, skoda sa rozculovat, len treba dufat, ze sa to naozaj vyriesi, aj ked to vyzera biedne, bo na 10 deti pripada 1 pedag. pracovnik a od sept. je zapisanych 9 deti 😖
ale co sa tyka nasho Petika, tak ze no problem, ta rec je trosku horsia, ale ze vidiet uzasne pokroky, takze sa niet coho obavat 🙂

andrea.m
11. máj 2010

peti teším sa z peťkových pokrokov. z tou mš je to fakt blbe. potom nech tam tajena učiteľka je normálne od 7.00 do tých 15.30 a hotovo. ma voľne víkendy a každe prázdniny takže by to mala zvládnuť. dúfam že sa to vyriší k spokojnosti detičiek aj rodičov.

maryn
11. máj 2010

ahojte 🙂
😵 😵 😵 😵 😵 tak nejak som vyzerala na besiedke, som neplakala, ale usmev mam na tvari este aj teraz 😀 viki to zvladol fantasticky, vobec sa nezajakaval, vela deti sa rozplakalo alebo to odignorovalo, ja som si myslela ze viki bude prvy co to vzda a on si total uzival, pekne aj spieval aj tancoval a aj recitoval, sice potichucky ale slova mamicku mam rad a pomezem jej umyt riad doslova krical, ja som v siedmom nebi 😵 😵 😵
ostala som ako posledna a pytala som sa na neho, tak vraj no problem, je zaradeny v kolektive, je sikovny a vraj je vsade prvy pri aktivitach a rozpravali sme sa aj o tom zajakavani, tak ma dni ked sa mu to nestava vobec, ale aj dni ked mu to velmi nejde, ale povedali ze co maju zatial skusenosti so zajakavymi detmi tak to bolo ine ako vikiho, on nekokta ze ma ma ma ale u neho je to take jaaaaaa soooommmm unaveveny, ako skor ma problem s jednoduchsimi slovami, ja fakt neviem co s tym, ale som stastna a vidim ze je v pohodke ze nema ziadny komplex z toho 🙂

petusko som rada ze aj petikovi sa dari a dufam ze tu skolku sa podari vyriesit 😉
a toto milujem ze pri preberani problemov sa nikto nezucastni a potom je kazdy mudry 😠

certica
12. máj 2010

marynka, velmo sa tesim, supeer 😵

paska
12. máj 2010

ránečko dievčence 🙂 teším sa z vašich drobcov, šikovní sú. Maryn, vidíš, nebude to vari až také zlé a časom to isto prejde 😉
moje dieťa menšie ešte nevystupovalo ale dufam že na vianočnom večierku už dačo porieši 😀

choroby preč všetkym detvakom odháňam a dajte si teraz so mnou kavičku 😀

certica
12. máj 2010

caf pasuldo 😀
no ja kafe rozhodne ne-e, som par vynutenych pokusov absolvovala a dieta c.2 malo potom dlhodobo vrtulu v riti. ja celkom ocenujem aj cas, ked spi 😀 . este ze mi ten hnedy mok nechyba, co sa neda povedat o sladkom 😠

paska
12. máj 2010

ja viem prežiť aj bez kávy ale nie zrazu, musim postupne znižovať dávku drogy 😀 ale nechcem sa jej vzdať lebo je to dobré 😝
sa maš že ti č.2 spí bp moje č.2 spí len keď je choré , teda myslím cez deň 😅

certica
12. máj 2010

no, vacsinou 3 hodiny dava 😎 , obcas aj vikiho ukecam cez obed, ked pride zo skolky

petusko
12. máj 2010

ahojte 🙂
sme dnes boli u dokiny, chalani maju obidvaja v hrdle streptokoka... Marcel navyse ja v nose dakeho debila, obaja dostali atb, sirupy, kvapky, mam na papieri napisane, co komu kedy a kolko 😒
ja tiez som na tom nie bohvieako, no na dva tyzdne mame o zabavu postarane, skolka nehrozi, tak sa aj osalime doma.
maryn, tesim sa, Viki to zvladol krasne 🙂
add kava, ja si davam od dnes detoxikacnu kuru bezkofeinovu... aspon tyzden...

maryn
12. máj 2010

ahojky 🙂
petusko fuha, drzkajte sa a rychlo sa vyliecte, tie choroby to je jeden kolotoc, dufam ze sa z toho dostanete a uz to bude ok 😉
certi aj nelka tak spava, ale viki to je maly nespavec obecny, tak ja paskyn andrejko, tiez len ked je chory tak pospi 🙄
to pocasie ma znici, na dvore mame balaton, nie a nie dokoncit tu dlazbu, kocik mam uz total rozbity a vonku chodim zablateni jak cigosi z osady 😠
idem sa venovat mm
bru noc
zajtra by mohla byt schodza okolo 13:00 co poviete? tehulky sa tu uz davno neukazali, aj fotky bruska by bodli 🙂

monkula
12. máj 2010

peti, aj Jarko má stafylokoka auereusa v nose... 😝

lenadka
13. máj 2010

caute, ja som bola 4 dni v nemocnici od piatku...normalne som kontrakcie dostala :-P ale infuzky zabrali a krcok sa sice skratil o nieco, ale zatial sa neotvoril...predpokladam ze som to prehnala minuly tyzdem zacalo to vyletom do Topolcianom-dvihala som malu na ruky aby videla na koniky,,,vytriaslo ma po ceste, potom dva dni makat v zahrade a hned dalsi den v praci teren a dalsi den stresy, oddalovanie obeda az som mala krce v bruchu a v piatok som sice bola doma ale isla som na nakup a kupila 10 kg cukru, sice mam tasku na kolieskach ale problem bol asi v tom ze som to nalozila a vylozila z tasky sama....lebo uz potom mi nebolo ok a poobede som sa uz zvijala na gauci v bolestiach a cakala uslzena ked pride mm z prace....no ked som si dala horucu sprchu polavilo to, este som malu pozrela na besiedke a potom to zacalo zas tak sme isli do nemocnice...a veru po infuzke co mi hned dali sa to ukludnilo a domov by som im usla ale uz ma pustit nechceli...pozitivum je ze uz viem ze to urco bude baba 😵 Terezka 😵 a ze je v poriadku a ze uz som doma a je mi celkom fajn. vcera este nic moc ale dnes sa citim uplne super...no doma je doma klud, nic ma nezenie, akurat mala je chora-kasel, sopel a chrchoce...ale uz nie je az tak narocna,. ved ma 5r....a ma smolu ked porozhadzuje potom upratuje a vcera aj vysavala 1x svoju izbu, niekedy ma napady za vsetky drobne postrihala na cimpr campr pierko...tak dievca zlate ked si myslis ze upratat je len tak musela to vysavat a veru na 3x to bolo aj to mm musel este dovysavat za nu a bola dost nastvata ze to musi robit...no co nech si zvyka 😉

certica
13. máj 2010

leni, tak nevymyslaj a pekne setri sily. vzdy lepsie doma v relativnom klude ako v nemocke lezat. a vobec, nedas sa vypisat na rizikove? podla toho, co pises, ze mas v praci, by som sa uz na tych par tyzdnov vykaslala a nechala vypisat. najdolezitjesie ste predsa ty a babo 😉

certica
13. máj 2010

petusko, tak aj u vas vytery pozitivne..? 😒 ta co uz, preliecit a verit, ze bude pokoj na ovela dlhsie ako len 2 tyzdne a pod.

petusko
13. máj 2010

mi nejde pridavt prispevky 😠
ahojte,
Leni, len sa pekne setri, kasli na robotu, sup na PN a nohy hore, oddychuj 😉
certi hej, nasli im kadeco, ale teda dufam, ze teraz ked sa liecia obidvaja naraz, tak sa too zbavime natrvalo.
este ja sa musim dat dokopy, bo mam katastrofalny krvny obraz 😖

lenadka
13. máj 2010

baby ja mam tooolko dovolenky, nebolo ju kedy cerpat, ze vlastne teraz ju beriem az do nastupu na matersku a este mi aj ostane 😉 aspon sa nemusim obmedzovat ked niekam chcem ist, napr. k nasim atd. ze mi pride kontrola a je to lepsie platene ako PN 😉

certica
13. máj 2010

tak to je super leni, dokonca aj financ.

andrea.m
14. máj 2010

ahojte babule. ja ako obligátne nonstop v práci. dnes som po a pred nočnou....nemá kto robiť tak z nás aj kožu stiahnu. ale na druhej strane na nočnej je predsa len o niečo kľudnejšie ako cez deň.

momentálne tu krásne prší...si to vychutnávam a rozmýšľam že ešte na chvíľku zaleziem do postele.

peťuško skore uzdravenie chalanom aj ty sa daj dokopy.

leni sadnúť a nohy hore na nákupy tipu balík cukru v najbližššej dobre radšej zabudni.

marynka veľmi sa teším z vikiho.muselo to byť nadherné. ja by som revala jak tur.tami tento rok besiedku nemali. mali iba vianočnu. ani filipko v tej najmenšej triede nemal nadeň matiek nič.

no a kým som dopísala aj pršať prestalo....tomu sa vraví že prehánky.

lenadka
14. máj 2010

andy, aspon nejake pozitivum, ked uz musis do tej prace ist, mne vedeli nocne dobre rozhadzat rezim toto ti veru nezavidim 😅

no a uz som aj ja chora, od malej samo sebou, ved co urobim z lepidielkom nedam pusu? nepotulkam? to by bolo este horsie ako choroba...len vydrzat to s nou, vonku prsi, dnu sa nudi a ked prsi u nas aj kablovka a internet vypadava, juj vsade su hrackyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :-P

lenadka
14. máj 2010

je to tu marod na marodovi, vsetci sa rychlo vyliecme!

petusko
16. máj 2010

cafte,
do prdele toto co je za pocasie?!? sak ani smeti nemozem vyniest, by som sa nevratila uz 😅 ale hlavne, ze muskaty stoja na oknach, chodim kontrolovat, ci nepadaju 😀 😀 😀
ale sak my by sme aj tak boli len doma, chalani este do stredy beru lieky, takze tentokrat prisne dodrziavame domaci klud na lozku, tv, dvd a pc idu nonstop, len nech sa nejako prebavime 🙄
a asi idem kurit, sak je zima... alebo si aspon caj zalejem, prida sa niekto?

tonicka
16. máj 2010

nenadavaj petusko, nahlasime ta adminovi 😀 😀 😀
ja si prosim zakurit 😀

Drzim palec na vsetky uzdravenia 🙂

petusko
16. máj 2010

jaj tak pardoooon 😀 aly myslim, ze aj admini maju podobny nazor 😅
pridi toni, zakurime v krbe, bude paradne 😎 joj, len keby sa mi chcelo ist po drevo, neviem, ci nebude lahsie otocit koleckom na termostate 😀

petusko
16. máj 2010

a ako sa vlastne mas? podaj hlasenie, kedy ides na nejaky utz, ktory by prezdradil, co sa v tebe skryva?