Je bígl vhodný do bytu?

4biba44
19. aug 2012

Dobry den ,
chcela by som sa vas spytat na psika bígla,či je vhodny do bytu a ake starosti to obnaša.Dakujem

alusha
19. aug 2012

@4biba44 my mame bigla, ale na dvore... ked bol steniatko a do tych troch rokov to bolo hrozne, znicil nam vsetko, co sa dalo, topanky, stromceky, kvety, ploty, vsetko potrhal... teraz je z neho vyborny pes a ku detom ako stvoreny, mozu si s nim robit, co chcu a ani to s nim nehne... ma 5 rokov... v byte si ho pravdupovediac neviem predstavit ako steniatko...

4biba44
autor
19. aug 2012

My sme si bigla našli minuli rok a chceli by sme si ho teraz kupit koncom prazdnin len neviem či by vydržal byt sam doma a či by nezavijal,nebol moc hyperaktívny a pod... Ale každopadne dakujem za odpoved 🙂

danjelca
19. aug 2012

príliš temperamentný zvolte niečo kludnejšie..

sissy27
19. aug 2012

@4biba44 keď už teraz napíšeš, že bude zavretý sám doma, tak preboha prečo psa?? kúpte si rybičky, tým je to jedno... pes nie je módny doplnok ani kus nábytku, je to živý tvor, a špeciálne bígl potrebuje veľa pohybu, aktivity, ak na to nemáte čas alebo chuť, tak si to rozmyslite... takisto sa treba zamyslieť nad tým, čo spravím, keď budem chcieť ísť na dovolenku, či sa mi bude chcieť chodiť so psom von aj v škaredom počasí, atď., je to záväzok na dlhé roky...

4biba44
autor
19. aug 2012

Viem,ze pes nie je modny doplnok...ale ked su deti v skole a rodicia v praci,tak kam davaju ludia psov?Ty si ho nosis vsade so sebou? Jasne,ze sa mu chceme co najviac venovat,preto si ho chceme zaobstarat. A psa sme uz mali,tak vieme,aka to je starost... Len som sa chcela opytat na konkretnu rasu,ale takemu,co tu na mna hned vyskoci a poradi radsej rybycky to vysvetlovat asi nebudem...

lucia375
19. aug 2012

Určite sú aj vhodnejšie plemená do bytu, moc sa v tom nevyznám aké konkrétne. Ale šteniatko bígla mám doma tak viem že do bytu určite nie!!!! Je to ničitel a nám zničil všetko na dvore, vrátane kríkov, kvetov, hračiek a pod.

sissy27
19. aug 2012

@4biba44 práve preto, že sme celý deň v práci a dcéra v škole, ani len neuvažujeme o kúpe psa do bytu. Mali sme kedysi, ale to moja mamina bola doma, takže pes nebýval sám pol dňa... a to že špeciálne bígl potrebuje veľa pohybu a aktivít, som ti napísala, len to asi nevidíš, a nie len ja som ti to napísala... btw. zavýjať ti môže aj pudlík, keď sa mu nebude páčiť samému doma...

4biba44
autor
19. aug 2012

Dakujem za nazor 🙂 ,budeme hladat nieco ovela kludnejsie...aby nas to doma neprevalcovalo 😀 Poradite inu rasu psika?Vdaka

danjelca
19. aug 2012

@4biba44 nie teriéra, a nie lovecké plemeno.ak máš malé deti nie čivavu

lindula3
19. aug 2012

Bigl do bytu urcite nie. Mame jedneho doma ale je na dvore. Je to krasny psik ale treba si uvedomit ze to je v prvom rade polovnicky pes ktory potrebuje poriadnu vychovu. Do bytu by som volila vylucne bytovych psov aj ked moj nazor je ze pes do bytu nepatri🙂 hlavne ked ma but vacsinu dna sam🙂

22mia
20. aug 2012

odporucujem MOPSA!!idealny psik do bytu 😉

22mia
20. aug 2012

a samozrejme aj k detom 🙂

henulienka
20. aug 2012

bígl je úžasný psík, miluje naše deti, aj oni jeho, je aj krásny, ale je to divoch, potrebuje výbeh, keďže je to pôvodne lovecký pes. Keby ste ho chceli mať v byte, potreboval by dlhé vychádzky niekoľkokrát denne, aspoň kým je mladý 😎

ivett1
20. aug 2012

@4biba44 ahoj, moja kamoška má v byte s dvoma deťmi aj dvoch psov🙂 (ovšem, je rozvedená...ale kvôli psom to nebolo😀)...bišon a boxer ...je to podľa mňa extrém, ale u nich to klape...psy sú cvičení a chodia s nimi na výstavy a dokonca získavajú aj ceny... 😉 ...takže, my to máme jasné...do bytu skôr menší (možno ešte stredne veľký) psík - maltézsky psík (aj keď je dosť "štekavý"...), alebo bišon - sú skoro rovnakí, len bišon je "kvapku" väčší 😉
Pudlíka majú susedia nad nami a je to horor 😠 keď nie sú doma, dokáže aj 4 hodiny v kuse vyštekávať...potom zachrípne....keď som bola s deťmi doma, tak to bolo na nervy...musela som sa zbaliť a ísť von, či bolo leto alebo zima...

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
4biba44
autor
20. aug 2012

Velmi ste ma potešili... 🙂 Nabrala som velku silu do biglikou 😀 dlho som čakala či ma niekto poteši pozitivnou spravou 🙂 Vy ste to napisali velmi pekne a ukazali ste mi ze nie každy psik je rovnaky ... Dakujem velmi ste ma potešili 🙂

lucia375
20. aug 2012

@4biba44 Moja známa má v byte yorkshirského teriéra. Schválne som sa jej dnes na neho pýtala a je s ním veľmi spokojná. Ja čistotný, poslušný, v podstate bezproblémový a to nemá ešte ani 1 rok. Dnes s ním bola u nás a syn si s ním dobre rozumel zato nášho bígla sme museli zavrieť do volieri lebo neviem či by ten malý psík prežil návštevu. 😉 Síce sa s ním chcel len hrať ale ten malý na neho veru nemal. 🙂 Ak si už rozhodnutá pre bígla nebudem ťa odhovárať, len som tu hodila taký typ. 🙂

4biba44
autor
21. aug 2012

Dakujem všetkym za typy som velmi rada.Dakujem 🙂

timotejkabrejkova
7. mar 2013

@alusha Ahoj môžeš mi poradiť v sobotu budeme mať psíka bígla tak cca 5 týždňový, akú stravu mu máme dávať len mlieko, alebo aj niečo iné? Od kedy mu môžme dávať ´´všetko´´ ? Ďakujem za akúkoľvek radu 🙂

cta
7. mar 2013

@timotejkabrejkova mlieko urcite nie. Daju sa kupit franulky pre stence treba sa len pozriet v akom veku popripade sa poradit s veterinarom

timotejkabrejkova
7. mar 2013

@cta Ďakujem.

alusha
7. mar 2013

@timotejkabrejkova ano granulky pre steniatka sme mu davali, tam ma vsetky potrebne ziviny... a vodu samozrejme

vejula
7. mar 2013

@lindula3 lepšie psovi v byte ako na ulici popod balkony vyžierajuc skazene maso čo poriadni občania vyhodia 😉 . Mam psika v byte, našla som ho na ulici v jeden "pekny" februarový večer, celeho mokreho utraseneho hladneho , myslim, že sa na mna nehneva, že som ho priviedla len do maleho bytu a nie domu s dvorom 😉

tanith
7. mar 2013

@timotejkabrejkova mliečko je pre šteniatka veľmi zle. Reaguju ako mačičky hnačkuju a býva im zle. Naša tiež hrozne s toho hnačkovala až potom nám veterinár vysvetlil,že štena musí piť vodu a nie mlieko pretože ho nedokáže tak stráviť. Určite granulky. Nedoporučujem však Pedeegree granule nie sú veľmi kvalitné a taktiež nedoporučujem kupovať tie kapsičky s mäskom pre šteniatka pretože my sme to našej dávali a ona nám potom nechcela žrať granule takže tri roky sme ju museli zas učiť na granulky

lindula3
8. mar 2013

@vejula kazdeho nazor, tu sa jednalo konkretne o bigla a kedze ho mam mozem posudit

timotejkabrejkova
9. mar 2013

Kedy ho môžem okúpať prvý krát??? Môžem použiť šampon proti blškám? Ďakujem.

timotejkabrejkova
9. mar 2013

@alusha Poradíš mi, kedy môžem psíka začať kúpať? A šamponovať so šamponom na blšky?

vilki
13. mar 2013

My máme bígla na dvore, bude mať v lete rok, no v byte si ho neviem predstaviť, je to lovecký pes a rád behá...koľko krát aj v noci keď sa pozriem cez okno tak behá po dvore....určite sa časom ukludní, no neviem či je to vhodná rasa do bytu....

vahy333
20. sep 2013

dobrý den..tak ako to dopadlo?? už ho máte??? 🙂 bígla myslím...

huanita
29. jún 2015

@estrella5 súhlasím s vaším názorom,,,my máme bigla v byte...od jeho dvoch mesiacov,,,nezničil nám doma vobec nič,,hned od začiatku sme ju naučili , čo nesmie,,šla k topánkam,,,bolo fuj,,,atd,,,jediné, čo likviduje, sú plyšáky,,,ale tie jej dávame nech sa hrá,,,,vonku je nosíme často a aj na dlhé prechádzky,,,je to lovecký pes,,,ale v byte je úplne kludný,,,vyšantí sa vonka,,taktiež kedže je to spoločenský pes,,je všade, kde je rušno,,,príde návšteva,,v tom momente je medzi nami,,leží a občumuje....teraz má 10 mesiacov a aj ked som sa bála toho plemena,,som rada, že syn túžil práve po biglovi,,,nič lepšie k deťom si neviem predstaviť,,,v okolí bytovky máme množstvo detí,,,tie nášho psa zbožnujú a my sa nemusíme báť, žeby im ublížil, kedže tieto psy nemajú v sebe agresivitu,,,taktiež čo sa brechania týka,,,,breše jedine, ked ide pod balkonom cudzí pes a začne brechať na deti,,,vtedy spustí brechot aj náš pes,,,inak len sedí na balkone a v tichu občumuje okolitý svet,,,ak samozrejme nepobehuje práve s deťmi von,,,...

nikusik0107
6. dec 2016

Ahojte aj my rozmyslame o psikovi bigl...precitala som si vsetko o nok viem aky to psik a som s tym stotoznena ale moja otazka kedze sme obaja pracujuco 8hodin ja mam sice pohyblivy prac cas...ale je to 8 hodin...vydrzi takto sam plus ako dlho treba byt so steniatkom doma ? Dakujem 😁