Je ešte šanca, že sa dostanem k peňaženke, ktorú som stratila na dovolenke?

oblaacik
21. aug 2023

Bola som na dovolenke v chorvatsku, penazenku som vobec nepouzivala, cely cas bola na zamknutej izbe, vsetko uz platim iba mobilom. Zobrala som ju so sebou len raz ked sme sli do talianska na jeden den, aj to len kvoli tomu ze ak by nahodou na hraniciach pytali obciansky alebo nejaku identitu ale nic, vobec som ju z kabelky nevytahovala. Neviem ani, ci som ju vobec do chorvatska doniesla naspat, no na izbe tiez nikde nebola, ani v kabelke. Urcite som si ju pred odchodom to talianska dala do kabelky. Bud mi vypadla, niekto mi ju cmajzol alebo som ju niekde nechala, co si nemyslim pretoze som ju ani nepotrebovala. Mala som tam platobnu kartu, z ktorej som vsetky peniaze previedla na iny ucet ale nechala som tam trochu penazi, ak by sa nou niekto nahodou snazil zaplatit, tak budem vediet aspon ze kde. Ak by to predsalen bola moznost ze mi niekde vypadla alebo som ju niekde zabudla, dostane sa ku mne naspat? Ako to funguje ked v zahranici niekto najde niekoho penazenku s dokladmi? Nejde mi ani tak o malu hotovost ktora tam bola alebo o kartu, ale skor o doklady a mala som tam aj veci ktore pre mna maju velku cenu :/

kornelies
21. aug 2023

@oblaacik Nie. Ak by sa aj nasla, co si myslis, ze ti ju policia z Chorvatska alebo Talianska posle??? Maximalne skartuju doklady, ak sa im to vobec bude chciet.

zuzinka888
21. aug 2023

No skor to vidim na vreckarov. Takze asi nie. Co najskor treba nahlasit kradez na policii, v banke...

miadi
22. aug 2023

Ked som bola Asi 11r nasla som pri venčeni psa v parku penazenku doklady .. vyhadzane a peniaze tam neboli. V tom case sme mali odpojenu pevnu linku a mobil neexistoval v telefonnom zozname som nasla cislo na to meno v dokladoch a s par korunami som sla do trznice do telefonnej budky a zavolala panovi ktoremu boli ukradnute veci. Dala som mu nasu adresu a on si pre doklady dosiel este v ten den. Dal mi z vdaky 500 korun že tu máš na 💿 cd 😅ked Ja som este frcala na kazetach a Walkman Lebo cd boli drahe 😆 ak existuje čista duša ako som bola Ja 😇v taliansku . Tak nejaka mini šanca ze tu penazenku uvidis je.. ale ak to zlodej zahodil do koša …

jaskolka
22. aug 2023

@oblaacik je to veľmi malá šanca. Ak si ju zabudla v hoteli, tak ju možno uložia v nejakom ich oddelení strát a nálezov, ak by ss náhodou majiteľ vrátil, a ak ju niekto ti ukradol (co vyzerá pravdepodobnejšie) tak už v podstate ta šanca neexistuje. Myslíš, ze bude niekto z Chorvátska ci Taliansks posielať nejaké nájdené slovenské doklady?
Ohlas stratu, vybav si nové,a nič iné, ako rozlúčiť sa s vecami, ktoré tam boli ti neostáva,

karolinakr
22. aug 2023

Ja tiez vraciam penaženky, ak si tam mala adresu na OP tak aj poštou, ale to by si musela narazit na niekoho ako miadi alebo ja..Hod jednu modlitbu, zazrak sa možno stane 😇

oblaacik
autor
2. sep 2023

Dievcata, musim to sem napisat. Skoro som neverila, ale niekto ju nasiel, nasla ju casnicka v podniku v uplne inom meste, kde som ani nebola, nasla si na na Facebooku a poslala mi aj jej obsah, nic nechyba. Penazenka je na ceste ku mne.

karolinakr
2. sep 2023

@oblaacik ti pisala či volala? Panbožko vyslyšal? neverím 😅

karolinakr
2. sep 2023

teraz čitam, že cez facebook..Tak teraz čumim🙄
zázraky sa dejú

oblaacik
autor
2. sep 2023

@karolinakr haha asi tak. A to som uz mala v plane buduci tyzden vybavovat vsetko nanovo.

karolinakr
2. sep 2023

@oblaacik a jak sa ti to podarilo? fakt si sa modlila?

oblaacik
autor
2. sep 2023

@karolinakr to nie. Uz som to vobec ani necakala, uz som sa aj vyrovnala s tym ze nic z toho.

karolinakr
2. sep 2023

@oblaacik ja som raz našla takto peňaženku, resp.tatko, tak som ju bola poslat na poštu.A ta dievčina mi velmi dojimavo ďakovala, len to bolo Slovensko Ba- Ružomberok..takže takto medzinarodne je to úplne wau