Je kuriér povinný doručiť zásielku po prvé dvere?

21. júl 2023

ahojte, mozno hlupa otazka na uvod ale nieje nahodou kurier povinny dorucit zasielku po prve dvere?..Lebo dnes som mala zaujimavu situaciu s kurierom..Som mama na materskej s dvojrocnou dcerkou a objednala som darcek pre synovca ktory bude mat o tyzden narodeninovu oslavu. bola som akurat sama doma s malou ked mi vola kurier ze onedlho bude na adrese ze mozem zist dole ( byvam v panelaku) pre zasielku.ale ze mi ešte zavola ked uz bude stat dole..tak hovorim ze ok, obula som sa obliekla malu a cakala som kym zavola..preslo 5 minut, 10 minut nic, pozrem z okna ziadne auto..preslo uz 20 min a tak mu volam ze ako je na tom nedviha..o 5 minut vola ze ci viem prist ku Bille ( cca 10 minut peso od mojho panelaku) lebo ze nevedel pred mojim panelakom zaparkovat nikde ..hovorim vsak pozeram z okna a je tu take miesto rovno pod nami ze by aj dva kamiony sa zmestili..na to mi odpovedalze hej ale kym tam pride tak zas bude obsadene a on nema cas kruzit cely den okolo mojho panelaka takze si mam dojst k bille ze on tam pocka a zlozil..tak som mu volala naspat ze pokial viem ta je povinny mi zasielku dorucit k prvym dveram na co mi povedal ze to uz davno neplati a ze mi to necha v zasielkovni a zase zlozil..ako je toto normalny postup podla vas?..ja som si objednala dorucenie domov kurierom aj za to zaplatila poplatok ..

rebrambora
21. júl 2023

Vsade v zahranici kurier pride dokonca k dveram bytu.
Skus sa stazovat.

autor
21. júl 2023

@rebrambora ja som uz pisala email do tej spolocnosti ze ci je taketo jednanie kurierov u nich normalne zatial neodpisali

babovka2321
21. júl 2023

Stazuj sa. Urcite to nie je politika spolocnosti, len lenivy drzy zamestnanec.

autor
21. júl 2023

on mi argumentoval tym ze bezne je unas plne parkovisko a neda sa nikde zaparkovat ..co je pravda ale akurat dnes tu bolo poloprazdne..podla mna ani tu nesiel pozriet rovno isel k tej bille

kacena4
21. júl 2023

on neparkuje na parkovisku, zastavi hoci aj pred autami odovzda ti balicek a ide dalej takze parkovanim nech sa nevyhovara. u nas pred domov nikdy nezaparkuje, nakolko vzdy je plne parkovisko ale pride odstavi auto a zavola ci mozem prist k autu ze zle stoji a nechce od auta odchadzat aby nebol problem a vybavene idem si po balicek

katulka027
21. júl 2023

Aj keď je plne parkovisko,keď bude stáť minútu pred autami tak v tom nevidím problém.nikdy kuriér neparkoval,len stal na ceste.

nikamia8316
21. júl 2023

to čo je za hlúposť, ešte som nikdy nevidela kuriéra parkovať a je jedno či ide balík do rodinného či paneláku, vždy stojí na ceste s vyhodenými smerovkami, úplne zbytočne sa vyhovoril, určite sa mu tam nechcelo zachádzať alebo mal "niečo svoje" a takéto somariny povedal

cocolino234
21. júl 2023

@autorka samozrejme sa sťažovať a žiadaj, aby ti preplatili dopravu, ktorú si si zaplatila. Aj ak by to nemusel nosiť pred prvé dvere, jedna vec je fakt a to, že on je povinný byť na UVEDENEJ ADRESE. Veľmi pochybujem, že si ako adresu uviedla billu, toto si mu mala povedať. Určite to nenechaj tak, on je povinný sa nachádzať na adrese, ktorú si uviedla v objednávke. Mrzí ma, že ti takýto chrapúň znepríjemnil deň. Určite by som to riešila.

autor
21. júl 2023

@cocolino234 jasne ze som neuvíiedla billu vzdy si objednavam domov a aj to riadne prevezmem..ale toto sa mi stalo prvykrat ze mi kurier zavola ze je niekde uplne inde a ja si tam mam prist..ešte som normalne pre istotu skontrolovala objednavku a adresa dorucenia je tam jasná

tosomja
21. júl 2023

Aj mne sa to už stalo párkrát. Že zaparkoval oproti na ďalšie parkovisko a volá že mám ísť dole. Zišla som von, čakám a on nikde. Volá že kde som. Vyšiel z auta, balík v ruke a ja držím v ruke kartu, že chcem zaplatiť, zapotí, že musím ísť s ním tam, lebo ma čítačku v nabíjačke. Len som sa usmiala, že nie nemusím, nech si preparkuje auto bližšie, že ja som si zaplatila kuriéra preto, aby dom nemusela vláčiť tovar a nie preto, že mi to zabalia do krabice a vyhodia o tri bytovky ďalej. 😃 Raz mi volal že je pred domom. Nebola dom doma, hovorím, že mi nikto nedal vedieť, kedy prídu. Že mali dať vedieť, ako inokedy, že v čase od do prinesú. Bola som akurát na druhom konci mesta a že mi to prinesie tam, aby nemusel chodiť druhýkrát, tiež som mu povedala, že nie, ja mám zaplatenú službu a že nech bude taký dobrý a prinesie v dohodnutú hodinu.

patka06
21. júl 2023

Sťažuj sa, presne popíš situáciu.
U nás je celodenne plné parkovisko, pretože nám tu parkujú cudzí, ale každý kuriér vždy príde až ku vchodu.
Nepotrebuje parkovať, len mi cez okienko podá krabicu.

cocolino234
21. júl 2023

@autorka škoda, že si mu tento argument nepovedala do telefónu, nabudúce povedz toto, ak sa ešte s takýmto ehm... stretneš. Pred dverami ho nechceš ale na uvedenej adrese áno, to je jeho povinnosť. To platí či sa mu to páči alebo nie. A ak ti neodpíšu, tak v pondelok zavolaj. Naozaj to nenechaj len tak, lebo on to robí vždy, keď mu to vyhovuje.

jaskolka
21. júl 2023

Kuriér nepotrebuje parkovať, proste zastaví, poda ti balíček a ide ďalej. Vlastne som ešte nevidela, aby kuriér špeciálne parkoval, len zastavil hoci aj na kraji cesty a hotovo.
Zavolaj tam v pondelok, lebo toto nie je štandardne jednanie. Určite ty nemáš čo chodiť ku Bille a neviem kde. Iné by bolo, keby si v meste a dohodnete sa tak, že ti tam dá lebo máš cestu aj ty okolo ci niečo také. Ale v tomto prípade mal normálne ti dat zásielku na tvojej adrese

ropucha6
21. júl 2023

Urcite sa stazuj. Neviem, na co chce parkovat, vsak zastane pred vchodom, normalne to tak kurieri robia. Predpokladam, ze to je Packeta, tam su strasne hnili niektori, raz som ja posielala balik na adresu, ani sa neobtazovali volat, rovno do drbli do nejakeho obchodu, zhanala som ten balik asi dva tyzdne a potom sa mi vratil 🙂 Zato k nam sem chodi velmi ochotny typek, na toho nemozem povedat krive slovo.

natalia_r
21. júl 2023

Stazovat sa sice mozes, ale co tym dosiahnes? Zbytocne sa oberes o dalsi cenny cas, ktory mozes stravit s dcerkou, uz teraz si nad tym debilom stravila vela casu.

lonely66
21. júl 2023

stazuj sa. je povinny ti to dorucit pred vchod v tvojom pripade. navyse si ho tam cakala, takze bez debaty. pochybil.

vkatush
21. júl 2023

@natalia_r ale ak objednáva častejšie cez túto spoločnosť, je veľká šanca, že častejšie bude mať toho kuriéra a situácia sa bude opakovať (väčšinou majú svoje rajóny).

Bože aká som vďačná za mojich kuriérov, z každej jednej spoločnosti, zatiaľ nikdy nebol problém, s niektorými som už jak stará známa 😂

matullienka
21. júl 2023

@natalia_r keď sa nebude sťažovať tak nabudúce jej rovno zavolá, že ju čaká na opačnom konci mesta

gabika0825
21. júl 2023

Je to od kuriéra. Ja keď som ešte byvala v inom meste, ktoré bolo menšie, kuriéri boli väčšinou ti istí čo doručovali ku mne, stále sa striedali, asi 2-3 boli, z toho jeden bol môj kamarat. Čiže už sme si vytvorili ako taký vzťah, ja som človek čo si objednáva skoro len cez eshopy, čiže kuriér chodil aj 2x do týždňa niekedy. Tak kuriéri má poznali a vždy mi len zazvonili na zvonček ja som ich pustila dnu a oni mi to doniesli až hore k dverám pred byt. Teraz ako som presťahovaná tak tiež už kuriérov ako tak poznám ti čo chodia ku mne, ale veľa záleží aj od kuriérskej spoločnosti. Nikdy som nebola spokojná s dpd kuriérom, cez nich som objednavala asi 2x lebo eshop nemal na vyber inú spoločnosť, a obidva razy mi prišla objednávka zničená, raz som cez nich objednala sadu porcelánovych salok a dosli rozbité aj ked boli ofoliovane a vystlane. Druhý krat nekomentujem, poškodený otrieskany balík a s kuriérom som sa nevedela ani skontaktovať, musela som si pre to prísť na pobočku lebo vraj sa mi nevedel dovolať a už mi došiel iba mail že má nezastihol, pritom som bola doma a žiadny kuriér nešiel ani len okolo domu. 🙈🙈🙈🙈

fantaghiro21
21. júl 2023

Nie,nie je to normalne....
Ty si si zaplatila kurierske sluzby pred dom/byt na adresu...su pripady,ze sa da dohodnut v nevyhnutnych pripadoch
Ako ked nestihame prist z mesta na adresu,tak sa vieme s kurierom stretnut na polceste-aspon sme sa my tak dohodli...
Este ze mam kuriera zo slov.posty ,s ktorym sme si potykali ,a dokonca bol ochotny zaplatit za nas balik,ked sme neboli doma(nevedeli sme o tom) ,doniesol nam ho pred vchodove dvere (samoxrejme po dlhsom zoznameni)
Ja na oplatku ked sa da spravim kavu do termosky,kolace hlavne cez sviatky....
Ale ine kurierske sluzby je nula bodov...
Ja by som volala do spolocnosti,stazovala sa a minimalne pytala vratenie penazi za postovne...

fantaghiro21
21. júl 2023

@gabika0825 dpd je cista katastrofa...az ma vzdy strasie,ked nie je na vyber ina moznost a musim cez dpd..

catherinah
21. júl 2023

@natalia_r kurier dostane napimenutie a druhykrat si to doručí ako má.
U nas DPD najlepší kurier. Vlastne vsetci su milí a ochotní.

jankka1981
21. júl 2023

@vkatush presne, aj my máme super kuriérov a jeden z nich ma už pozná a malému nosí čokoládky 🤣

zuzanaa239
21. júl 2023

@autorka nie ste náhodou z PO a kurier DPD? Ak áno tak mám s ním podobnú skusenost….Zatial som sa nanho nesťažovala, len som mu povedala, že spoločnosti DPD a jeho službe sa oblúkom budem vyhýbať.

vkatush
21. júl 2023

@jankka1981 ja keď som bola tehotná a som nemohla nosiť veci, tak mi stále priniesol k dverám a ja som stále na neho vyšla a viacerými čokoládami, keksíky a neviem čo a vždy si mal jedno vybrať. Taký spokojný chodil vždy 😁

A druhý mi teraz vždy volá s vetou "pani, doma sce alebo kočikujece?" 😁

tanyag
21. júl 2023

A ako to dopadlo? Išla si nakoniec po ten balíček?

autor
22. júl 2023

@tanyag áno musela som..ten darček pre synovca potrebujem...a dnes mi aj odpísali z tej spoločnosti že určite to nebolo v poriadku a budú to riešiť ešte mi napíšu raz ohľadom doriesenia

autor
22. júl 2023