Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je možná úprava cyklu pri polycystických vaječníkoch zmenou životosprávy ?

donques
12. jan 2020

Ahojte 🤗
Na začiatok, mám 21 rokov, polycystické vaječníky kvôli ktorým užívam Belaru. Mám priateľa, sexuálne spolu žijeme. Viem, že je to možno nezodpovedné, ale plánujem antikoncepciu vysadiť. Nemám z nej nejaké vedľajšie príznaky, aspoň o nich neviem, ale proste myslím si, že to nie je správne to do seba ládovať. Užívam ju asi 3-4 roky, nemala som pravidelný cyklus, menzes som nemala aj polroka. Bolo to celkom nepríjemné, keď sme boli napríklad na návšteve a zrazu som dostala svoje dni. Chcela by som užívať inositol a nejaké doplnku, skvalitniť stravu, hýbať sa, jednoducho si dať dokopy cyklus. Myslíte si, že je to správne? Ďakujem.

sunsetsunrise
12. jan 2020

Určite je to správne, akokeby som seba videla pred 2 rokmi. 🙂 určite žiaden stres a nervy to prospeje. 2x týždenne cvičím, žiadne sladké hovadiny a uvidíš zlepší sa to. Ja som od 12 tich do 21 mala nepravidelne tak že raz som mala menstruaciu raz za 7 mesiacov ... choré. A teraz tak pravidelne že až. Ak na začiatok by som ti odporučila to mi tiež pomohlo progesteronovy krem som vtierala do slabin 2x denne.

donques
autor
12. jan 2020

@sunsetsunrise ďakujem za odpoveď 🙂 mám ale celkom strach, gynekologička mi povedala niečo v tom zmysle, že budem mať problém otehotnieť (asi málo vajíčok, bolo to dávno a ja hlúpe kura som ešte riadne nevedela, čo to je ) tak ma to celkom straší... Že nebudem mať deti

lindusss2016
12. jan 2020

@donques odporucam hormonalnu jogu

meandbaby
12. jan 2020

@donques je mozne, ze bude trvat dlhsie ti otehotniet, polycysticke vaj mozu sposobit problem.Treba mysliet na to, a ked budes chciet dieta, nezacat neskoro planovat v 35 napr, ale ani sa zbytocne nestresovat a nezameriavat sa na to dopredu, ked sa nic nedeje este.

donques
autor
12. jan 2020

@meandbaby no, do 30 by som to rada stihla. Ale tieto myšlienky o vysadení už mám dlhšie

zuzudrnda
12. jan 2020

Nemam s tymto skusenost,ale velmi Ti fandim. Az tak,ze musim napisat 😊 Mlada,rozumna baba,kt.ide zobrat stav do vlastnych ruk a riesit ho zmenou zivotneho stylu. Akokolvek sa to bude vyvijat,urcite to bude k lepsiemu. Strava a pohyb NO.1. A okrem hormonalnej jogy by som sa poobzerala po skusenej bylinkarke, nech Ti poradi vhodnu doplnkovu fytoterapiu a po gynDr s otvorenou myslou,s kt.budes moct konzultovat. Drzim palce!

donques
autor
12. jan 2020

@zuzudrnda ďakujem veľmi pekne za milý komentár ♥️ asi mi začali tikať biologické hodiny 😄 určite skúsim aj bylinkárku.

ivangeline
12. jan 2020

A ešte ich máš polycystické? Bola nedávno nejaká kontrola? Ja som brala tiež, keď so, bola v puberte, ani jedna mi nerobia dobre, vysadila som, začala som žiť zdravšie (strava a pohyb). Problémy zmizli. Cyklus sa opravil. 🙃

donques
autor
12. jan 2020

@ivangeline ahoj, musím sa priznať že odvtedy som sa o tom s doktorkou nerozprávala

sunsetsunrise
12. jan 2020

@donques mňa strasila že mam anovulacne cykly že nemám žiadnu ovulaciu to znamená že deti mt nebudem alebo bude veľký problém. A bum ovulaciu mám zvyseny testosteron v norme bez antikoncepcie duphastonu a vyvolavaciek. Neverila by som tomu že nebudeš mať deti. Robil som na gynde a viem veľmi dobre ako to funguje s antikou ked tak kľudne napíš ss.

donques
autor
12. jan 2020

@sunsetsunrise mne povedala to isté že nemám ovulaciu každý mesiac