Je možné hacknúť účet cez mastercard aj bez sms kódu?

babydesire
16. feb 2021

Je toto podvod, vsak ?!!
Vcera ma kontaktoval zaujemca o mnou inzerovanu polozku na bazos.sk. prikladam scan chatu

Potom sa uz neozval..Otazka,ak je to podvod,dokaze hacknut ucet aj cez mastercard bez sms kodu a e-pinu, v pripade ze ma cislo karty,platnost a cvc ?

evaachesa
16. feb 2021

Samozrejme že je to podvod...už to tu bolo viac krát, alebo som to čítala niekde inde...ruky preč

janai1
16. feb 2021

Áno, je to podvod, je toho plný Fb.. .. Nikdy nezadavajte údaje karty... Stačí pouvažovať, číslo karty zadávate keď Vy platíte, nie keď platia Vám

babydesire
autor
16. feb 2021

@janai1 ved prave preto som spozornela..a tak mu yo aj napisala,najprv som si myslela,ze ja si obj.kuriera na odoslanie,,klasika predavam,poslem,on zaplati a hotovo. Esteze som tam nic nezadala...prave mi dosiel rodicak a uz by ma on obral..
Inak,niesom vtom zbehla,o tomto type podvodu som este nepocula..no viem ze c.uctu je na prijatie platby a na platenie MNOU mam svoju kartu...asi by ma potom presviedcal na zaslanie smskodu a e-pinu vsak..to som uz pocula ze podvodnici takto dostalu vsetky potrebne udaje na zneuzitie

heidi4
16. feb 2021

Dobre, ze si mu nenaletela. Inak a to cislo je so spanielskou predvolbou... cize na sk ho bude asi tazsie vypatrat, podvodnika, keby niekoho tu osklbal...

babydesire
autor
16. feb 2021

Ved keby mi poslal tie peniaze na ucet a mnevto cinkne (jeho risk v moju čestnost) tak mu to poslem aj keby knam poslal dostavnik..to by mi uz bolo fuk...ale takto nie..a este ktomu bazos nic take na svojej stranke neponuka

babydesire
autor
16. feb 2021

@heidi4 no, nenasla som ani to meno na fb ci googli,,resp nasla ale mrte ludi...

babydesire
autor
16. feb 2021

A este nesedia case,tak rychlo nikto neobjedna kuriera, zaplati a este sa ma pyta ci mi prisli ,,,zaroven pise ze prijdu az ked zadam udaje..no cele zle

babydesire
autor
16. feb 2021

@heidi4 ☹ jedine co pre druhych mozem spravit je takto to zverejnit..uz som to postla aj na moj facebook...ludia si musia davat pozor,to uz je druhy krat za mesiac co sme sa s muzom len tak tak vyhli podvodu ..

jankapepe
17. feb 2021

@babydesire do budúcna....robí to veľa ľudí...akosi podprahovo nepovažuje kartu či ib za reálne peniaze.
Dáte na ulici svoju peňaženku cudziemu??? No nie. Ale ľudia bez problémov zveria prístupy ku všetkým svojim peniazom na účte cez internet.
A na účte ich máte ďaleko viac ako v peňaženke.

1sally12
17. feb 2021

Už len to číslo by bolo u mňa podozrivé...

babydesire
autor
17. feb 2021

@1sally12 ked som si vsimla spravu,moje deti okolo mna pistali a vyrusovali ma, pravdou je,ze som nebola sto pro sustredena na tu komunikaciu a zaroven som registrovala ze prisiel muz z prace (nie prave v dobrej nalade)...

svajdlenka
19. feb 2021

tiež sa nás takto pokúsili napáliť, aj som pridal nový príspevok s varovaním tu na fóre. Dnes je internet riadna divočina a človek si musí dávať pozor na každý krok. Staré dobré časy z ruky peniaze za tovar. Ale pokrok nezastavíme, len musíme byť obozretní.

mvagusta
14. feb 2022

@babydesire podobna skusenost, tak posielam tel cislo z kt.mi pisali