Je nutné dať preč morské prasiatko, ak som tehotná?

mimuska123_
12. okt 2011

poradte....stare mamy mi stale hovoira, ze morske prasa, ze to by malo ist prec kde je tehotna zena...je to pravda?

jabadaba
12. okt 2011

A preco by malo ist prec pre boha? Ved je zdrave nie? Nech stare matere radsej neprehanaju, skor ich "rady" su nebezpecne.

madamebutterfly
12. okt 2011

Okrem macky sa nicoho ineho bat nemusis..Never vsetkemu co ti ludia povedia mne hovoria ze ak si dam ananas alebo skoricu tak mi to vyvola porod... A este vselijake hluposti. Riad sa vzdy radou lekara nie povedackami.

katy1979
12. okt 2011

neblbni kludne si ho nechaj. macku ci psa sas tiez prec zato ze si tehotna? vsak nema besnotu ani ziadne nebezpecne choroby.ano o macke sa sice hovori ale veru neviem o nikom kto by kvoli tomu dal prec macku

ajca123
12. okt 2011

Tak ked mam byt uprimna tak to by sme vsetky tehotne zeny museli dat prec vsetkych nasich zvieracich mikacikov 🙂
My mame psov a ked som cakala prveho syna tak som tiez mala morske prasiatka a ich vybeh bol taky velky 2m na 1m 🙂 a vymenala som im ja ich kakanicky 🙂 a nic mojmu dietatu nie je
A ked isli do nebicka tak som si poriadila psov 🙂 a iju s nama ale do postele nesmia a ani na poschodi kvoli chlpom a nevladzem kazdy den upratovat chlpy po celom dome, staci dole 🙂

janulkan
12. okt 2011

ja mam doma macku, psa a ryby - zijem v byte podotykam 😀 a bezproblemove tehotenstvo...a ani po porode sa nechystam ich niekam "odpratat" 🙂 staci ked je prasiatko zdrave a ak si si nie ista, stale ho moze veterinar skontrolovat a potom sa uz nemas coho bat...

marikac
12. okt 2011

tiez som to pocula, ale neviem,ci to nie su iba take "povedacky starych mam" ako vacsina.....

katusap
12. okt 2011

ked sa zvieratka pravidelne ockuju tak nepredstavuju nebezpecenstvo ani pre tehotnu zenu....takze to je blbost...urcite ich nedavaj prec, chudatka

ciusinka
12. okt 2011

Podla mna to nie je pravda, tiez som pocula nejake reci o mackach a tehotenstve, ale moja teta ma psa aj macku a macka dokonca po nociach behava po vonku a teta ma skoro rocnu dcerku a nemala ani nema vobec ziadne problemy.. Ja mam psa, cincilu, skrecka, rybicky a rozhodnem neplanujem nic z toho dat prec, ked budem tehotna a ked budeme mat babo..Takze netreba dat na taketo stare povery 😉

marcela1992
12. okt 2011

Myslim si ze ked prasiatka udrziavas v cistote tak by nemal byt problem.Co sa tyka maciek moja teta chytila v tehotenstve nejaku chorobu od macky a teraz ma choreho synceka.Ale to sa asi tyka len maciek ktore volne behaju kde chcu a prenasaju na sebe kopu bacilov.

jahodka11
12. okt 2011

urcite nie, nepocuvaj velmi stare mamy 😉

nat28
12. okt 2011

ja mam v byte velkeho psa a dvoch pieskomilov. 😀 A nicoho sa nebojim, absolvujeme pravidelne ockovania a prehliadky u veterinara, zvieratka drzime v cistote, takze spavam kludne 😉 Chudiatka zvieratka tiez potrebuju nasu lasku a nie sa ich zbavit ked otehotnieme 😠

traktor
12. okt 2011

tehotenstvo nie je choroba..a neznamena, ze budes doma zavreta a nebudes môct prist do styku zo zvieratkami..mi sme mali a aj mame doma zajaca, korytnacku, psa, macku, skrecka, rybky, a urcite som teraz v rychlosti zabudla nieco vymenovat 😀..a som tu 😉 ..pokial su ciste, / tie ktore maju byt su ockovane, nevidim jeden dôvod, preco zvieratko nie

trinka
12. okt 2011

ja som mala pri prvom tehu mačku a psa doma a teraz mame doma kocura a všetko je ok.

monika2606
12. okt 2011

Ja mám morské prasiatko a nikdy by som ho nedala preč, som tehotná, maznám sa s ním bozkávam ho, ešte aj jeme spolu s jednej lyžičky. Okrem toho mám ešte 3 ďalšie zvieratá a nemám v pláne ich dávať preč tak si kludne môže prasiatko nechať. Ja som tiež počula také veci že má ísť preč ale tvárim sa že to nepočujem, ten kto si myslí že ho dám preč ma asi vôbec nepozná.

elienka
12. okt 2011

Najlepšie by bolo aby si dala úplne všetko preč z tvojho okolia a najmä takéto babky, uzavri sa do sklenej bubliny ale vlastne by si skoro nič nemohla jesť, lebo všetko príde do styku so zvieratami. Samozrejme žartujem, mám 2 psov, 2 mačky, chovám králiky, akvárko ani nepočítam, všetko OK, nevzdala som sa ničoho, toxoplazmózu mám dávno prekonanú. Rozčuluje ma prístup ludí, ktorí dajú všetky zvieratá preč kvôli tehotenstvu alebo že sa má bábätko narodiť, ešte to ani neskúsili a zvieratá sú zrazu na príťaž, odpad, ktorého sa treba zbaviť. Ja by som mojich miláčikov nedala nikdy preč. Treba očkovať, dodržiavať ako takú hygienu a všetko bude OK

anjelaa
12. okt 2011

tak tu sa da iba suhlasit s kockami, netreba davat ziadne zviera prec, pokial je zdrave. Aj my mame 2 cincily, sama im sem tam cistim klietku, tehotenstvo v pohode. V okoli mam kopu ludi, co maju deticky a zaroven zvieratka. Tak v pohode sa mu venuj aj nadalej 😉

kaia
12. okt 2011

My mame 7 maciek, ktore s nami byvaju v dome a 2 psov vonku 😉. Nikoho z nich sme nedavali prec ked som cakala prve a ani teraz pri druhom 😉

zuzana17
12. okt 2011

môžeš si ho kľudne nechať 🙂