Je povinný krst na úrade?

zuzkat1
6. okt 2010

Chcela by som sa opytat, ci je nutne dat dieta "krstit" na urade? v kostelu ju tiez nemam pokrstenu... je to povinne alebo?... my to totizto nechceme, ale okolie sa stale pyta kedy to bude...

anjelik323
6. okt 2010

Ahoj,krst nie je povinný a ešte som nepočula,že by sa krstilo na úrade,krstí len kňaz v kostole

sue
6. okt 2010

@zuzkat1 na "uvítanie do života" alebo "vítanie nových občanov" vás pozve buď vaše mesto, alebo as nič také robiť nebude. Toto je na meste, nie na Vás 🙂 a povinné to nie je, ani ak by Vás tam pozvali 😅

dajna11
6. okt 2010

na úrade bývalo privítanie detí do života..neviem však či to ešte existuje.

ponyxx
6. okt 2010

Krst nie je povinny.... a na urade ani neviem, ci sa este vobec krsti, s tym som sa uz dlho nestretla. Moj svagor krstil svoje dcery, az ked mali skoro 4 roky. Ak nechcete ich dat pokrstit, tak je to podla mna len vasa vec. Aj ked na druhej strane chapem, ze tlak okolia vie byt neprijemny.

titkovamiriam
6. okt 2010

presne tak ,krs je v kostole a na urade sa robi zapis obciankov 🙂 -ja som pri zapise Mareka dostala kvetinku a 2000 sk 🙂
nic nieje povinne 😉

bubina1
6. okt 2010

podla mna nie... na urade je to privitanie do života... meno ma zapisane na matrike....
privitanie do života je akoby nejaká oficiálna ceremonia...ako nejaká spoločenská udalost...vitaju vlastne v meste nových obcanov... 🙂 my sme sice mali krst, ale nad privitanim do života sme ani neuvažovali...podla mna tak ako krst aj privitanie do života je dobrvolna zaležitost... 😉

zulok
6. okt 2010

my sme mali krst v kostole..viem, ze byva vitanie novych obcanov... ono aj krst v kostole hlasia tusim na matriku, lebo napriklad nas na vitanie obcanov ani nevolali, a teda by sme ani nesli...
vitanie obcanov je dobrovolne, a nie vsade sa kona... ak nechcete, je to len Vasa vec, len vasej rodine to treba nejak prijatelne oznamit, aby ste sa zbytocne nepohadali ..ale ako tak kukam, Hanicka je uz velka slecna, to Vam mozno teda to vitanie obcanov ani uz nehrozi, tak mozno staci len zakecat 😀

traktor
6. okt 2010

krsti sa v kostole , nie je to povinne...je to na kazdom z nas ci ano ci nie / krstit môzes aj väcsie dieta, ..aj dospeleho cloveka../...privitanie do zivota...niekde sa to robi, niekde nie..je to tiez dobrovolne..tam zväcsa dostanes nieco pre dietatko...robí sa to pri uplne malickych detickach..a zalezi na starostovi..uradnikoch ci nieco take robia alebo nie..