Je rozdiel medzi B1 a B2 kurzom na Goethe inštitúte ?

barunka20
11. jan 2020

Ahojte,prosím viete mi poradiť aký veľký rozdiel je v tomto kurze medzi úrovňou B1 a B2....neviem akým náročným štýlom prebieha vyučovanie....ďakujem pekne

erikavesela
11. jan 2020

Kurzy na goethe su pomerne narocne...ja som ho navstevovala uz davno, ale v de...neviem ako prebiehaju na sk....ale nedavno som ucila kocku, co mala b1 z rakuska a potrebuje b2...ucit sa musela vela...mozno som ti trosku pomohla

floretine
11. jan 2020

B1 a B2 vyžadujú úplne iné veci na záverečnej skúške, medzi B1 a B2 je veľký skok v úrovni vyjadrovania a aj v slovnej zásobe. Keď uvažuješ, že preskočíš B1 a pôjdeš rovno na B2 tak ti to rozhodne neodporúčam, budeš sa veľmi trápiť.

barunka20
autor
12. jan 2020

@floretine niake roky som sa učila nemčinu ale dosť dlho som sa jej nevenovala a presne ako píšeš chcela som preskočiť do B2....ale neviem čo sa preberá či viac gramatiky v B1 a B2 je skôr už na rozprávanie....dakujem

erikavesela
12. jan 2020

@barunka20 urcite nie...v kazdom stupni sa prebera dost gramatiky..na akej urovni si vtedy skoncila?

erikavesela
12. jan 2020

@barunka20 teraz mi napadlo, my sme robili vstupne testy a na zaklade toho nas zaradili, odporucali nejaky kurz...na sk to tak nie je?

pieksamaki
12. jan 2020

@barunka20
Aj ja uvazujem o geotheho institute....minuly tyzden robili nabor...zaradia ta podla pisomneho testu (60min)....a ustny pohovor...
Skus si to preklikat....

stanzi
12. jan 2020

@barunka20 V Goetheho pises test a robis ustny pohovor, podla toho ta potom zaradia. Ak si sa nemcinu ucila par rokov na skole a potom dlho nic, silne pochybujem ze to das na B2.